Autor Tema: Ekologija i politika  (Pročitano 19548 puta)

0 članova i 2 gostiju pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #15 poslato: 29, 08, 2012, 15:15:21 posle podne »
Ministar poljoprivrede Saša Dragin je njihov stipendista (monsanto)
Ministarka poljoprivrede Ivana Dulić Marković je njihov stipendista (monsanto)

pogledajte ovaj video   vimeo.com/18720200    na 6:40


To što su njih dvoje bili Monsantovi stipendisti pa "postali vlast" ne treba nikog da čudi. To je uobičajeni način rada na zapadu. To je deo Monsantove stalne strategije.
Ko je imao vremena da pogleda onaj film do kojeg nas odvede link koji ste postavili imao je i priliku da čuje kako to Monsanto radi.

Daje stipendije perspektivnim kadrovima koji kasnije postaju ključni ljudi u vlasti u raznim državama, kako u SAD tako i u svetu. Ti ljudi postaju sudije, ključni ljudi u resornim ministarstvima koja se bave poljoprivredom i zakonodavstvom. Oni učestvuju u kreiranju zakona i njihovom sporovodjenju.
A kad nešto "zglajzaju" ili im po sili zakona istekne mandat, većina njih se zaposli u Monsantu.

Liči to na ono: jednom sa Monsantom - Monsanto za ceo život!

Na taj način Monsanto i tih nekoliko isto toliko moćnih firmi kreiraju u svetu okruženje koje njima odgovara i koje njima garantuje neverovatne profite. Kakve su štetne posledice po obične ljude i čovečanstvo u celini - to nije njihova briga.


I da, u onom tekstu koji govori o sudskim procesima ima još jedan interesantan detalj.
Čovek iz Monsanta navodi kako oni najviše informacija o tome da neko ugrožava interese Monsanta dobijaju od samih gradjana i to onih "svesnih" koji kada vide da njihove komšije krše usvojene zakone na štetu Monsanta, obaveštavaju Monsanto šta komšije rade.
To je još jedan načn kako lepom pričom treba da ukažu prostom svetu kako prijaviti komšiju nije ništa sramotno, već da je to nešto što bi svaki razuman čovek koji poštuje zakon trebalo da uradi.
(Podsetilo me to na moju prvu nedelju u vojsi.
Pozvao me komandir voda i pošto sam bio stariji od većine u vodu, a njegov vršnjak, da mu pomognem u održavanju reda tako što ću po podne, dok je on kod kuće, ja voditi računa šta ko radi i to njemu ujutro referisati, kako bismo sprovodili korektivnne mere!
Završilo se to tako što sam ja po kazni premešten na Prevlaku a on je zbog napada šećera pio po litar kisele kad god bi me video u blizini!
Izvinite za ovu digresiju.)

I takvim nastupima oni zaista ljude dovode u potpunu zabunu. Ljudi počinju sami sebe da preispituju.
Ko je tu u pravu?
Šta je ispravno?
Prijaviti komšiju što sa svoje njive hoće da ostavi malo semena za sledeću setvu, umesto da ga kupi od Monstanta?

Najveći eksperti koji se bave psihologijom masa osmišljavaju takve nastupe i budite sigurni kad gledate taj film ili čitate tekst saopštenja koje izdaju takve kompanije - ništa nije slučajno i spontano. Sve je detaljno prostudirano i složeno na način koji će dati najbolji efekat u korist kompanije.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #16 poslato: 29, 08, 2012, 16:53:42 posle podne »
Kada smo već potegli ove teme ,moram Vam i ovo pokazati.
Tekst govori o pijaćoj vodi i zloupotrebi iste.Nemojte da Vas mrzi da čitate ceo tekst( meni naj interesantniji deo je "Plavo zlato")   http://www.forumprijateljbozji.com/showthread.php?3160-%D0%9E%D0%94-%D0%9A%D0%9E%D0%9D%D0%A6-%D0%9B%D0%9E%D0%93%D0%9E%D0%A0%D0%90-%D0%94%D0%9E-%D0%93%D0%A0%D0%90%D0%94%D0%A1%D0%9A%D0%9E%D0%93-%D0%92%D0%9E%D0%94%D0%9E%D0%92%D0%9E%D0%94%D0%90



Vodovod je privatizovan
Уколико неком поданику САД-а падне на памет да би сакупљањем кишнице могао да ублажи породичну трагедију, биће заскочен новим правним актом који ову активност проглашава нелегалном. Према одлуци неколико савезних држава (Јута, Вашингтон, Колорадо) забрана се већ спроводи, уз образложење администрације да киша припада неком другом. Прва жртва бизарног закона је Марк Милер из Солт Лејк Ситија, који је доспео на суд зато што је на свом имању изградио колектор за кишницу.

Иза Акта о забрани коришћења кишнице стоји компанија за експлоатацију подземних токова, која је у циљу „одбране права на профит“ објавила студију којом доказује да се коришћењем кишнице са сопствених имања умањује потражња за испоруком воде, на коју компанија има монопол. Бранећи основно предузетничко право на профит, уграђено у темеље америчког сна, америчко законодавство је социјално угроженој класи поништило основно право на живот.

Van mreže Stevan

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • Beograd
    • berzabiljaka
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #17 poslato: 29, 08, 2012, 18:04:28 posle podne »
Evo ko ima vremena može i ovo pogledati,gladao sam svakava sra.a pa zasto ne i ova dva dokumentarca


Van mreže Stevan

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • Beograd
    • berzabiljaka
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #18 poslato: 29, 08, 2012, 18:06:35 posle podne »
 U koliko ova dva filma smetaju radu foruma zbog svoje velicine neka ih neko od admina obriše.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #19 poslato: 29, 08, 2012, 18:21:17 posle podne »
Pa to je ono sto mene nervira i plasi.Ameri su sve fazone prvo probali na sopstvenom narodu.Posle smrti Kenedija,amerika je postala imperija zla.Odavno traje odvajanje socijalnih slojeva,i na njima,najnizim, naravno, vrse eksperimente koji kasnije predju u praksu.Oni odavno nisu u senci,sve vise se pokazuju,a cilj je totalna kontrola covecanstva,hranom,kao i ostalim resursima.Svet je prenaseljen i oni imaju za cilj da ono sveta sto preostane,nakon njihovih poteza,vecinom budu robovi koji ce da rade za njih,za saku GMO soje ili kukuruza ili pirinca.Ko se usprotivi,sleduje mu batina,u najboljem slucaju.To je njihova projekcija,ako se slucajno ne dogodi nesto nepredvidjeno po njih.Koka kola vec ima,ne znam koliko izvorista pijace vode po celom svetu,i dalje besomucno kupuju.To je samo primer,kako multi nacionalne kompanije sprovode u delo nacela svetske vlade u senci.Debela olbrajt,pa kasnije debela klinton,rekose,onako usput,kako nije fer da jedna zemlja,Rusija,raspolaze tolikim prirodnim resursima  sha.Na mala vrata,al sad i javno,podizu tenziju protiv Rusije,da bi kad dodje vreme,imali sto siri front,sa drugim zemljama,a protiv Rusije.Glavna fora americke administracije,pa i u slucaju HAARPA,je,citiram ''pa jel mislite da bi mi imali toliko instalacija na sopstvenom tlu,da je to skodljivo'',a onda sledi ..para vrti gde burgija nece'' i svi zadovoljni.Jos i ono poznato ''amerika svoje saveznike i pomagace ne zaboravlja,kad dodje vreme bicete zbrinuti vi i vasa sira familija''.Losim ljudima i potencijalnim izdajnicima je to sasvim dovoljno,i onda krecu i javno.Primer -bivsi ministar odbrane otvoreno agituje za ulazak u nato,bivsi predsednik otvoreno agituje za GMO,i salje cause po Srbiji da mantaju seljake,a o drzavnim kombinatima da ne pricam,tamo su na vlasti i samo odrade.Da je ovo drzava,bili bi smesta uhapseni,JER KRSE DIREKTNO USTAV,i ne bi ih nista opralo,previse je svedoka bilo.Nova vlast ima pregrst primera,sa sve dokazima,jer,bivsi su se toliko poneli i zaneli,a to sve, jer su u velikoj ljubavi i zastiti od amera.Ako nova vlast po tome nista ne uradi,sve je jasno,sjasi kurta da uzjasi murta,da ga amer  upavusi. Kao i onomad,odoh da se slatko  puke ,izgleda, nece biti dobro.
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Stevan

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • Beograd
    • berzabiljaka
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #20 poslato: 29, 08, 2012, 20:05:41 posle podne »
Mislim da jahao kurta ili murta pravac je isti.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #21 poslato: 29, 08, 2012, 21:00:37 posle podne »
....ala ste dosadni.....  rolleye
Dunav je moje more.....

Van mreže Stevan

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • Beograd
    • berzabiljaka
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #22 poslato: 29, 08, 2012, 21:05:00 posle podne »
Jes vala  sajkaca

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #23 poslato: 29, 08, 2012, 21:09:22 posle podne »
....ala ste dosadni.....  rolleye

Ne da su dosadni , nego ubise !!  Valjda se ne plovi , nepeca pa daj sta das !! sail
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže Stevan

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • Beograd
    • berzabiljaka
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #24 poslato: 29, 08, 2012, 21:12:55 posle podne »
Znas kako kazu, u nesto se udarati mora  bongo

Van mreže medvedicibgd

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 252
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #25 poslato: 29, 08, 2012, 22:02:15 posle podne »
Prvo pozz svima a ako vec polemisite o necemu probajte prvo sa edukacijom sopstvenom iz valjanih udzbenika a ne iz novina.Sve sto jedete unazad 30-40 god je delimicno a mozda i 100% GMO.Sav kukuruz tj zitarice ,povrce,voce iz raznih instituta (semena,sadnice) je sigurno bioloski ok iako ukrstani iliti GMO.
To isto vezano je i za zivotinje tako da to nije skorasnji "problem" vec decenijski.

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #26 poslato: 29, 08, 2012, 22:26:46 posle podne »
Prvo pozz svima a ako vec polemisite o necemu probajte prvo sa edukacijom sopstvenom iz valjanih udzbenika a ne iz novina.Sve sto jedete unazad 30-40 god je delimicno a mozda i 100% GMO.Sav kukuruz tj zitarice ,povrce,voce iz raznih instituta (semena,sadnice) je sigurno bioloski ok iako ukrstani iliti GMO.
To isto vezano je i za zivotinje tako da to nije skorasnji "problem" vec decenijski.

velika je razlika između hibrida (koji su delo instituta o kojima govoriš) i sorti kojima je genetski implantirana imunost na izuzetno otrovan pesticid (a koje je razvio monsanto). i u novinama i u udžbenicima.

Van mreže Stevan

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 92
  • Pol: Muškarac
  • Beograd
    • berzabiljaka
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #27 poslato: 29, 08, 2012, 22:30:07 posle podne »
Naravno da jedemo genetski modifikovanu hranu ali ne decenijama već vekovima,jer kada je čovek prvi put ukrstio ili nakalemio dve biljka on ih je genetski  modifikovao.Ali ne govori se ovde o toj vrsti genetske modifikacije nego o onoj kad posadiš kukuruz a on izraste u pm a sledećih xxxx godina ako ne kupiš isto seme od istog proizvođača njiva je ne upotrebljiva jer na njoj ne uspeva ništa.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #28 poslato: 30, 08, 2012, 00:38:39 pre podne »
velika je razlika između hibrida (koji su delo instituta o kojima govoriš) i sorti kojima je genetski implantirana imunost na izuzetno otrovan pesticid (a koje je razvio monsanto). i u novinama i u udžbenicima.

nista protiv hribrida nemam ... to je prirodno ubrzan put... isto kao sto su nekada cuvali najkrupnija zrna od voca i zitiracia i njih sadili ...

ujedno ajmo se malo batalimo Masona, Teorija zavera i slicno ... baratajmo zaista sa cinjenicama od kojih nam dosta zavisi

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #29 poslato: 30, 08, 2012, 07:10:53 pre podne »
....ala ste dosadni.....  rolleye

Ne da su dosadni , nego ubise !!  Valjda se ne plovi , nepeca pa daj sta das !! sail

U Juti i Vašingtonu su VODU proglasili privatnom svojinom.
Ti danas uživaj i pecaj a tvoj unuk neće moći da plovi ovim Dunavom jer će biti privatizovan.
Deda mi je pričao onomad da si mogao pecati u ovoj reci....