Autor Tema: Ekologija i politika  (Pročitano 19668 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Ekologija i politika
« poslato: 28, 08, 2012, 07:36:34 pre podne »
Briga o životnoj sredini jeste neštoo čemu bi svi trebalo da vode računa.
Nama u Srbiji potrebno je i više nego bilo kome da počnemo konačno da razmišljamo na ekološki način.

Bilo gde da se okrenemo, na sve strane vidimo gomile smeća, šuta, razvaljenih kreveta, polomljenih stolova, odbačenih automobilskih karoserija, kesa...

Pre tri godine započeta je akcija Očistimo Srbiju.
Ma šta o toj akciji mislili - koliko je bila uspešna, koliko je koštala - bio je to prvi pokušaj državnog organa da ukaže na problem i da pokrene ljude da u svojoj okolini učine nešto da počnemo da živimo kao ljudi.

Čujem da je nova ministarka za zaštitu životne sredine donela odluku da se ta akcija okonča. U jednom tekstu našao sam ovo: Mihajlović je nedavno najavila da projekat "Očistimo Srbiju" neće više "postojati u tom obliku". Ona je, takođe, rekla da je to korektan projekat ako bi bio posmatran na njegovim počecima, ali se ispostavilo da je bio "PR kampanja jednog ministra i jedne stranke"

Hajde da vidimo kako će to nova ministarka da uradi, a da ne bude PR kampanja.

U interesu Srbije i nas koji još uvek živimo u njoj - želim joj sreću.
Samo se nadam da ćemo rezultate videti za njenog mandata.

Ne bih voleo da se na kraju ispostavi  da nova vlast ostvaruje budžetske uštede tako što stopira realizacije svega što je prethodna vlast započela. Vidim da je obustavljen rad oko 1.600 agronoma koji su o trošku države imali zadatak da svojim stručnim savetima pomognu poljoprivrednicima da usvoje neke nove tehnologije i podignu poljoprivrednu proizvodnju. Sada ćemo prestati da čistimo okolinu... Šta će sledeće biti obrisano sa spiska? Mada, umesto odgovora na postavljeno pitanje, radije bih da čujem šta je to novo što će nam biit ponudjeno.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #1 poslato: 28, 08, 2012, 09:09:26 pre podne »
Lazo,Lazo,ti agronomi su imali zadatak da ubedjuju seljake,usput,kao slucajno,da GMO semenje nema premca.Ti sad vidi,Lazo,ko ih je poslao,kao sto je i bila tendencija za ulazak u nato,i to direktno od strane ministra suntanovca debelog.Znaci,sta kauboj kaze,a pogotovo debelguza kaubojka,je za zute bilo zakon.Na kraju,zato su i pali,i nikada se vise nece podici  kgk.Lamentiras,Lazo,za ''ocistimo Srbiju'' i za prikupljanje jevtinih stranackih poena,Bog s tobom.Akcija je trebala da bude ''ne prljajmo Srbiju'' i da bude stvar drzavnih organa,znaci,velike kazne,pa ako ponovis prljanje,ZATVOR,bre  4587.Nek ti,sto bacaju djubre svuda,i peru mashine u rekama,i ispustaju razne otrove,probaju to na zapadu,ajde cik.Znaci,dobili smo i komunalnu policiju,kao na zapadu,al oni,umesto da rade upravo to,da fataju one koji prljaju Srbiju,salju se u asistenciju privatnim,gle cuda,zutim firmama,i firmama njihovih'' poslovnih ''prijatelja,da otimaju pare obicnim gradjanima,i to obicno uz primenu sile.A sve to placamo mi,gradjani.More,cu li ,Lazo,tamo negde na zapadu,kad ufate nekog u nelegalnoj gradnji,vode ga pravo u ludnicu,a ne u sudnicu.Necu doziveti takvu drzavu,garant,al bar da vidim da je pocela da se ponasa i priblizno,mislim,bilo bi mi lakse.Idem sad da povracam,gde me nadje i podseti
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #2 poslato: 28, 08, 2012, 10:24:21 pre podne »
Hogare, ja možda nemam tu vrstu informacija.
Iz nekih mojih ranijih poruka moglo se videti da sam protiv mnogih stvari koje nam zapad nameće (uključujui i GMO) i u svemu pokušavam da nadjem ou lepšu stranu.

Za mene je ideja o besplatnim agronomima bila jedna lepa ideja, a da li je nju neko u stvarnom životu izokrenuo u njenu suprotnost i u ono što pišeš - to ne znam i to nikad ne bih podržao. A ostajem u uverenju da poljoprivrednim domaćinstvima treba podrška i da su potrebni saveti. Sa zadovoljstvom gledam emisije koje uredjuje čika Zare Trnavčević.

Slažem se sa tim da treba uvesti drakonske kazne svima koji bacaju smeće gde stignu i da to treba da bude posao i komunalne policije ali potrebne su i podstrekačke i obrazovne akcije.

Potrebne su još mnoge druge stvari ali ja ne vidim da su one na vidiku. Da li je problem do moje dioptrije ili do nečeg drugog ali čini mis e da ćemo se mi obojica načekati da vidimo to da naša država radi ono što treba.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #3 poslato: 28, 08, 2012, 11:39:45 pre podne »
i moje misljenje je da je pored strucnih saveta tu bili pritiska da se radi sa GMO, uostalom Tadic je u predizbornoj kampanji i propagirao GMO

ili kako rece NOVIM GENETSKIM MODALITETIMA u proizvodnji hrane... pitam se da li je toliko lud da svesno hrani svoju decu sa GMO hranom .... snimak je iz ove godine pred izbore... i kako ga nije sramtoa da prica o kanalima i navodjavanju kada je za njegove vasti susa izazvala stetu od 2 milijarde evra... pa za 8 godina nije hteo da ulozi dinara u to navodjanjavanje ... pa makar da je ocistio kanale...




Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #4 poslato: 28, 08, 2012, 12:15:17 posle podne »
Eto,Lazo,nisam pisao protiv tebe,taman posla,nego protiv izdaje zemlje,totalne.Prodali su se za saku dolara,bar vrhuska zutih,i sa kaubojima hoce da nas naprave na nista.Mislim da se zove'' monsanto'',ili tako nekako,mrzi me da kopam po netu,megakompanija koja fura GMO po svetu,i na taj nacin drzi pod kontrolom zemlje koje su prihvatile.Iz GMO ne mozes da dobijes seme,moras da kupujes od njih,vecno,ili crknes gladan.Posebna je prica genetski inzenjering,sta sve mogu da gurnu kroz to.U toku je okupacija sveta,i to sve brze,jer se plase Rusije,Indije i Kine.Vec su skoro sve pokrili,sa izuzetkom nekih evropskih drzava,al i one ce da puknu,sila Boga ne moli.Elem,zuti su njihovi igraci,a kao jos jedan dokaz UKLJUCEN JE HAARP U BELJINI KOD BARAJEVA,A U SIDU VEC ODRANIJE.O tome,ni reci u javnim,drzavnim glasilima,totalno inkognito.Za podrobnije,otvaram novu temu
« Poslednja izmena: 28, 08, 2012, 13:46:41 posle podne HOGAR »
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #5 poslato: 28, 08, 2012, 14:00:11 posle podne »
Gosin Hogare
U pitanju je MOSANTO.Imaju kongresmene koji su podržali i izglasali zakon kojim se štiti proizvođač GMO.Bilo je slučajeva da se posle dojave prvog komšije,na vratima pojave njihovi agenti koji zaplene seme koje ste sami uzgajali i odvojili za sledeću godinu.U aMERICI postoji 13 "ilegalnih" mašina za odvajanje prirodnog semena.Toliko ih je preostalo .
Ovo je jedan od tekstova ,ali na engleskom(izvinite).     http://www.monsanto.com/newsviews/Pages/saved-seed-farmer-lawsuits.aspx
Gosin Lazo prepričajte nam u kratkim crtama.Unapred hvala

Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #6 poslato: 28, 08, 2012, 14:04:20 posle podne »

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #7 poslato: 28, 08, 2012, 14:14:19 posle podne »
Hvala,gosin Becar,promenio sam pre vase intervencije ime kompanije.Sve u svemu smo ga najebali,ako ovi ''novi'' nesto ne preduzmu,ma sam nesto skeptican,velike su pare u pitanju
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #8 poslato: 28, 08, 2012, 14:19:38 posle podne »
Ministar poljoprivrede Saša Dragin je njihov stipendista (monsanto)
Ministarka poljoprivrede Ivana Dulić Marković je njihov stipendista (monsanto)

pogledajte ovaj video   vimeo.com/18720200    na 6:40

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #9 poslato: 28, 08, 2012, 14:28:14 posle podne »
Hogare, nisam ni mislio da je bilo koja reč upućena bila protiv mene.

Bećar je u pravu - radi se o firmi Monsanto, jednoj od najvećih u branši. Uz DuPont i možda još dve ili tri, potpomognute bankarskim lobijem, ove firme "žare i pale" u prenosnom i u bukvalnom smislu.

Mada će vam mnogi reći da je to klasična priča o teoriji zavere, ja sam uveren da ta zavera postoji i da mi žiimo u takvoj stvarnosti.

Što se tiče teksta čiji link je dao Bećar, pogledao sam ga i mogu vam reći da se radi o marketinškom nastupu koju Monsanto i slične firme uredno primenjuju. Kroz redovna obraćanja narodu, saopštenjima i prezentacijama svima stavljaju do znanja kako su oni brižna kompanija koja nema veći interes od interesa čovečanstva. Sve što rade, rade za dobrobit ljudi širom sveta i ulažu milione i milione dolara u razvoj novih proizvoda koji treba da ponude spas čovečanstvu.
(Istina je da ulažu milione ali tek iz završnih računa vidi se kolike proifte ubiraju svake godine, a čovečanstvo je sve siromašnije i gladnije!)

Ali, eto, uvek ima nezahvalnika kojima ništa nije sveto, pa ni toliki trud, ni tolike uložene pare. Takvi drznici se uvek nešto bune i pokušavaju da pribave za sebe ličnu korist i zato Monstanto plaćanjem patentnih prava štiti svoju intelektualnu svojinu, a grešnici koji se drznu da dirnu u to moraće da snose posledice.

U ovom tekstu konkretno navedeno je kako Monsanto samo širom Amerike snabdeva više od 250.000 poljoprivrednika, a samo 145 njih je pokušalo da prikrije svoje seme sa namerom da ga koristi sledeće sezone (zamislite, nisu hteli da ponovo kupe seme koje će za sledeću sezonu proizvesti Monstanto!). Ipak, i od tako malog broja,većina je uvidela svoju grešku i pokajala se, a samo protiv 11 farmera je pokrenut sudski spor i Monsanto je dobio svih 11!
(Neverovatno! kao da su sudile sudije našeg Ustavnog suda!)

Kroz ovakvu formu saopštenja, Monsanto svima stavlja do znanja da je sudski aparat iza njih i da će svi platiti svoju neposlušnost.


A što se tiče HARPPa, ima više godina kako sam prvi put čuo o tom sistemu i mnogo toga sam pročitao. Medjutim nisam imao pojma da smo ga dobili na poklon od naših dragih prijatelja! (Ne mogu ni da zamislim da smo mi to platili parama - nemamo mi te pare!)
 
Pa, kako vas nije sramota da se bunite? Pa, nama je ukazana specijalna čast.
Mi smo izabrani narod. Jedan od svega nekoliko na čijoj terotoriji je, izvan teritorije SAD, ovaj sistem postavljen.
I nama opet nije pravo.

Ma, nismo mi ni za šta. Ne treba niko više da se igra sa nama kad smo takvi!

Treba da nas bude sram što smo takvi...

A onaj film što je postavo ladjaVlajko pogledaću večeras kad prestanem da se stidim. Sad nemam vremena.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #10 poslato: 28, 08, 2012, 14:55:44 posle podne »
Lazo,koje placanje,bre.Ono,bilo ga je ,al u kontra smeru.Debeli prosli ministar,kupuje i gradi po Srbiji,i ne krije to.A i zasto bi,ima ledja sa sve kaubojskim sesirom.Na podrucju jevrope je instaliran sistem samo u Norveskoj,kod mojih Vikinga,i kod nas.Radi se o tome da se talasi prostiru i kroz zemljicu nam nasu,i sve su cesce optuzbe u svetu,da su krivi i za Japan.Tamo ih ima 3-4,al Japance,narod,niko ne pita,kao i nas na kraju
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #11 poslato: 28, 08, 2012, 15:06:08 posle podne »
Ne brine mene taj HARPP.
Pukli smo mi odavno, mnogo pre nego što su oni to instalirali kod nas. Nama više ni HARPP ne može da naudi (a boga mi ne može ni da nam pomogne, ni on ni bilo šta drugo).

I, iskreno, ne verujem u ono što piše u onom ruskom tekstu na srpskom jeziku.
Vrućine su pogodile čitavu Evropu. Ali istovremeno dešavale su se i velike oluje sa poplavama. I temperature su bile iznad 40 stepeni ali daleko je to od pomenutih 60.

Jasno je da su nastupile velike promene u klimi i da će to trajati. Po nekim tekstovima, klimatskih promena bilo je i ranije u istoriji Zemlje. Nekada sa manje, a nekada sa više posledica.

Pitanje je sada koliko zaista taj HARPP može da doprinese svemu tome (ponavljam, nisam uveren da je HARPP uzrok)?

A šta sve HARPP može - sve je to pokriveno velom tajne i ljudi samo nagadjaju, a tada su moguće mnoge manipulacije ljudima. Jer kada bi svi mi poverovali u ono što je samo danas ovde u ovoj temi napisano, ne bi nam ostalo drugo rešenje, nego kuka i motika pa pravac Barajevo, da rušimo tog monstruma.


Van mreže ladjaVlajko

  • Administrator
  • Rečni Drekavac
  • *****
  • Poruke: 326
  • Pol: Muškarac
  • Veličina: 23cm
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #12 poslato: 28, 08, 2012, 15:24:19 posle podne »
Из недавно завршене предизборне кампање:


Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #13 poslato: 28, 08, 2012, 15:34:06 posle podne »


 

U ovom tekstu konkretno navedeno je kako Monsanto samo širom Amerike snabdeva više od 250.000 poljoprivrednika, a samo 145 njih je pokušalo da prikrije svoje seme sa namerom da ga koristi sledeće sezone (zamislite, nisu hteli da ponovo kupe seme koje će za sledeću sezonu proizvesti Monstanto!). Ipak, i od tako malog broja,većina je uvidela svoju grešku i pokajala se, a samo protiv 11 farmera je pokrenut sudski spor i Monsanto je dobio svih 11!
(Neverovatno! kao da su sudile sudije našeg Ustavnog suda!)

Kroz ovakvu formu saopštenja, Monsanto svima stavlja do znanja da je sudski aparat iza njih i da će svi platiti svoju neposlušnost.







Upravo Vam to i kažem.Tužili su ljude i dobili ih na sudu .Oni su država...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Ekologija i politika
« Odgovor #14 poslato: 28, 08, 2012, 16:14:29 posle podne »
e sad ne znam dal je ova tema za Nautiku, ali uticaj svega ovoga je i vise nego jasan ... tako da moze nekako da se ubaci u Nauticku Ekologiju ...

ajd ovako MOSANTO je jedan od glavnih krivaca za Codex Alimentarius... a to je,  kada procistimo sve teorije zavere i slicne stvari, trovanje naroda radi maximiziranje profita i ostvarivanja monopola na trzistu na tome se bazita i MOSANTO ... direktni predstavnici u politickom selu Srbije MOSANTA su : DS, SNS, LDP, LSV.... ima jos par ali ovi su bitni ...

ako se ne varam srbija je ili podpisala ili pred podpisivanjem Codex-a.... na zalost tu se nista vise ne moze do smene vlasti ili revolucije ako je uopste bude...

sto se HAARP-a tice, u Srbiji postoji samo jedna antena i nalazi se u Zemunu ... mozete naci sliku na netu ... kod tog Barajeva, bjeljine (ili kako se vec zove) nema antena u kontaktu sam (preko pokreta) sa ljudima tamo i oni kazu da ih nema ... Ta antena u zemunu ne predstavlja nikav problem ...

A da li antena u Srbiji treba Amerikancima ? Pa ne treba im uopste ... Pogledajte ovaj film i sve ce vam biti jasno :



ako ne znate engleski ukljucite titl na srpskom (opcija CC) , hilm je inace sa HISTORY kanala...

ako ima nekoga ko ne veruje da HAARP anetan postoji u Srbiju neka klikne na ovaj link:

http://vlf.stanford.edu/research/experiments-haarp-ionospheric-heater
(klikni na Download raw and narrowband data, pa onda klikni na EUROPE/SERBIA)

radi se o najvecem Americkom univerzitetu, tako da nije neka tamo mambo dzambo fora