Autor Tema: Ka Belegiskim adama  (Pročitano 3002 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže eni blue

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 339
  • www.mojaladja.com
Ka Belegiskim adama
« poslato: 17, 08, 2012, 10:00:16 pre podne »
Potrebna mi je pomoc krenuo bih u nedelju ka belegiskim adama iz Zemuna sa 1174km, interesuje me koliko ima kilometara do tamo da li je neko ovih dana isao ili se vratio sa adi i interesuje me plovnost i da li  i gde ima napera. Hvala naravno unapred 25648 25648

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #1 poslato: 17, 08, 2012, 10:17:32 pre podne »
Napera ima izmedju 1181 i 1184 km na desnoj obali ! Gornji spic velike Belegiske ade je na 1201 km. Znaci , imate 27 km. do gore pored velike ade je jako rizicno ploviti , ustvari , ne preporucujem. Do malih ada gde se vecinom okupljaju plovila je sigurno a svaka plovidba dalje uzvodno obavezno plovnim putem !!
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže eni blue

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 339
  • www.mojaladja.com
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #2 poslato: 17, 08, 2012, 11:13:26 pre podne »
Znao sam da crno-bela transvezala nece podbaciti, Deda hvala za ove informacije, kazi mi ako znas na kom kilometra su ade gde se skupljaju uglavnom ta plovila do kojih je sigurno ploviti, posto prvi put krecem ka tamo zelim otprilike da izracunam vreme do tamo i naravno potrosnju mog jonsona 114 thumbup 114

Van mreže espresso

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 726
  • Pol: Muškarac
  • BG-509C
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #3 poslato: 17, 08, 2012, 13:39:07 posle podne »
Znao sam da crno-bela transvezala nece podbaciti, Deda hvala za ove informacije, kazi mi ako znas na kom kilometra su ade gde se skupljaju uglavnom ta plovila do kojih je sigurno ploviti, posto prvi put krecem ka tamo zelim otprilike da izracunam vreme do tamo i naravno potrosnju mog jonsona 114 thumbup 114

male ade pocinju na 1196 km
Ne idite utabanim putem. Umesto toga krenite tamo gde puta nema i ostavite trag.

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #4 poslato: 17, 08, 2012, 21:34:49 posle podne »
Postoji "siguran" kanal kojim se može stići sve do plaže na velikoj adi, a treba se, nakon što se uplovi u srednji kanal, između male i velike ade, približiti velikoj adi na 10-15m i oprezno nastaviti uzvodno.  Kako se primičete plaži, tako je kanal sve uži, pa treba ploviti još bliže obali.
Ovo sve navedeno važi za brodove koji gaze do cca. 1 metar. Međutim, Dunav stalno negde zasipa, a negde odnosi, a meni se čini da je kanal mnogo manji ove godine.

Bezbedno je ploviti do gornjeg špica male ade, a tu se pruža lep pogled na plažu. Ako na plaži ima kabinaša, ili drugih većih čamaca, onda je to najsigurniji znak da je kanal još plovan.
Najsigurnije je svakako produžiti plovnim putem (kanal uz banatsku obalu), do gornjeg špica velike ade, gde je takođe veliki peščani sprud i prelepa plaža. To je cca 1200km.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #5 poslato: 17, 08, 2012, 22:20:12 posle podne »
A sto se ti lepo ne spustis na male vode!
Da te bog vidi!

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #6 poslato: 20, 08, 2012, 14:17:55 posle podne »
Pozicije napera od Zemuna do Slankamena




                                                                                     
                                                                                     
                                                                                                                                       







« Poslednja izmena: 20, 08, 2012, 20:43:59 posle podne Bećar »

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #7 poslato: 20, 08, 2012, 18:57:40 posle podne »
E,sa' ce se prepadne.sve lol ,bice da ce na Novusovu inicijativu,Bog da ga vidi  lol
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #8 poslato: 20, 08, 2012, 19:07:53 posle podne »
A na Tisi,na pocetku kao nema,ako ovo vidi LSI icepace vam kartu  lol,a pre Tise,preko puta Surduka ,ispod usca Karasa,ima poduznih i poprecnih napera,cim se prodje Papuca,znaci ne prilaziti obali,strogo po plovnom putu.Vodostaj je nizak pa se vide,ne moras da trazis caplje koje stoje u vodi,kao neki  lol
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #9 poslato: 20, 08, 2012, 20:21:16 posle podne »
Bećar,  hi
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ka Belegiskim adama
« Odgovor #10 poslato: 20, 08, 2012, 20:30:21 posle podne »
Meni su možda ove slike korisnije nego mnogima od vas ali ne bih ja bio ja kad ne bih imao neki komentar.

Ustvari, pitao bih da li je moguće ove slike prikazati drugačijim redom?

Ove sekcije se nadovezuju jedna na drugu i bilo bi super kada bismo ih mogli videti upravo redom kako su složene po kilometrima.

Kada ih gledam na ekranu, prva sekcija koju vidim je ova koja prikazuje Ušće, pa onda sledi sekcija iznad nje i tako dalje do Slankamena. Prikazane obrnutim redosledom bile bi kao panoramska slika.