Autor Tema: Sinusni invertor 12/230 700-1000W, gde kupiti ?  (Pročitano 9139 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sinusni invertor 12/230 700-1000W, gde kupiti ?
« Odgovor #15 poslato: 15, 08, 2012, 21:16:55 posle podne »
ekstara :)
prava stvar - jbš plinski frižider ja sa njima baš imam loše iskustvo

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sinusni invertor 12/230 700-1000W, gde kupiti ?
« Odgovor #16 poslato: 16, 08, 2012, 13:46:41 posle podne »
ekstara :)
prava stvar - jbš plinski frižider ja sa njima baš imam loše iskustvo

cim si ziv iskustvo nije bilo tako lose :)

@sdrpa da li je punjenje akumulatora bilo samo sa solarom ili je i motor dopunjavao ?

Van mreže sdrpa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Tagtaxa
Odg: Sinusni invertor 12/230 700-1000W, gde kupiti ?
« Odgovor #17 poslato: 16, 08, 2012, 14:54:06 posle podne »
Samo solarnim panelima. Imam dva akumulatora za motor i ostale uredjaje (2x100ah), a za solare sam uzeo poseban, hteo sam da bude potupno odvojeno - pa koliko izdrzi, nije gel ali koliko sam shvatio malo je bolji od starterskih.
Razmisljao sam da i njega povezem sa ova dva koja imam, ali tesko da bi moj alternator na Yamaha 25HP punio tri akumulatora od 100ah.
I dobro se pokazalo, akumulator se punio sve vreme. Ako bi slucajno ova dva koja puni motor "riknula" (sto je realno mala verovatnoca, sem ako nesto zaboravim da iskljucim) uvek mogu da izvadim ovaj od solara i da startujem motor.
Kazem ne znam koliko bi izdrzalo kad bi 3 dana zaredom bilo oblacno, ali puni i kad je oblacno, ne znam kojom jacinom. Merio sam kad je sunce, tri ploce od 60W su davale oko 7A za punjenje, kazem i meni je bilo cudno sve je radilo bez problema 7 dana.

Ja sam pre polaska gledao razne opcije, od onog malog hondinog agregata e10i koji je oko 1000e, ali mene bi to nerviralo jer sigurno se cuje, a ja na aquariusu nemam gde da ga smestim, pa dopunjavanje gorivom, pazi gde da ga ucvrstim - mora napolje ... Pa opcija samo treceg akumulatora, bez solara, kojeg bio punio motor al opet kazem ne znam dal' moze Yamaha 25 da napuni sva tri, pa opet da rizikujem da se isprazne, gde da to punim kad sam van Bg, a u Bg ja vozim sat dnevno ne bi moglo to da izdrzi dugo.

Ovako odvojen sistem, solari + zaseban akumulator + inverter, za frizider, mobilne uredaje se pokazao pun pogodak.

Cena solara 3x60W + kontroler + akumulator 100ah + inverter + nosaci, sve skupa oko 650e.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sinusni invertor 12/230 700-1000W, gde kupiti ?
« Odgovor #18 poslato: 16, 08, 2012, 17:27:54 posle podne »
Uopšte nemoj da se pitaš šta bi bilo da je bilo oblačno, za takav potrošač akumulator ti je realno mali, da rezerva struje pokrije oblačno vreme koje traje nekoliko dana.