Autor Tema: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?  (Pročitano 16227 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« poslato: 30, 07, 2012, 20:22:13 posle podne »
Burna rasprava se povela oko splavova i sojenica... Sta su vasi predlozi kako uraditi splav/sojenicu a da ne predstavlja ruglo i komplikaciju za druge a da opet bude u skladu sa prirodom ...

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #1 poslato: 30, 07, 2012, 20:31:00 posle podne »
A bre Kapetane,moz da bidne sam u skladu sa drugi ljudi,a sa prirodu ne biva,jok  taz
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #2 poslato: 30, 07, 2012, 21:15:25 posle podne »
   U ovoj zemlji,u ovo vreme NEMOGUCE.
   Postoji neki propis,xxm ispred reni bunara i xxm ispod reni bunara,ne sme da bude splav.Pa onda xxm mora da bude razmak izmedju splavova.Pa splavovi ne smeju da
budu na buricima pa .... pa ..... pa....I nikom nista.
    Na ovom forumu sve vise i vise ima pitanja "a kako da registrujem xx", a pitanje se
odnosi u stvari na kako da zeznem drzavu.Pa nismo mi kriminalni forum?
    Ja mogu ali samo do nekle da razumem nekoga ko pita nesto u vezi registracije a zi-
vi u unutrasnjosti gde nema plovnih reka,u Beogradu je tu nevidjen BEZOBRAZLUK.Pa
gospodo prosetajte ili zovnite kapetaniju,ne ocekujte da to neko drugi uradi za vas.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #3 poslato: 30, 07, 2012, 23:01:35 posle podne »
ne nije poenta da pricamo KAKO registrovati , nego je poenta da vidimo STA NE SMETA nikome ili smeta jako malo ...

recimo ovako nesto je meni ok ...



Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #4 poslato: 31, 07, 2012, 07:43:29 pre podne »
Ma lepse od svake sume,nema sta.Ja bih sve poseko i zasadio samo ove sojenice,ma milina kad bacis pogled,bas odmara  thumbup
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #5 poslato: 31, 07, 2012, 08:55:39 pre podne »
Ako idete u prirodu da provedete vreme u prirodi onda treba i da je sacuvate kakva je sto je vise moguce.

Medjutim izgleda da vecina zeli besplatnu zemlju koju ce kad - tad legalizovati i da napravi vikendicu pa malo paradajz malo krastavci i paprika i eto zanimacije. To sve nema veze sa rekom i prirodom...  no125
Marke

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #6 poslato: 31, 07, 2012, 10:39:52 pre podne »
Mogu da se lagiluzuju samo objekti od cvrstih materijala... Ovo sto sam ja postavio je privremeni objekat i priroda se moze sanirati godinu dana posle uklanjanja istog... jedino temeljni stubovi ostaju ... ili nesto ovako



tu nema cak ni betonskih temelja, ekoloska je 100% i ne smeta prirodi ... a ne trazi ni da se posece drvece ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #7 poslato: 31, 07, 2012, 10:44:31 pre podne »
a ima i drugih primera...

!








bez ove bele ...


Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #8 poslato: 31, 07, 2012, 11:41:34 pre podne »
Dule i Kapetane
Ja Vas dvojcu i vaš kriterijum uopšte ne razumem.Kada se potegla priča o krčenju trave i koprive zbog postavljanja šatora,vi ste digli takvu frku oko toga.Narušavanje prirodnog balansa...Prvo gosn Dule pa za njim ,kao po pravilu, Kapetan.(fali vam još jedan pa da budete čuvene trojke iz Balkanskog špijuna)
Sada postavljate slike bungalova sa klima uređajima,uličnom rasvetom,kaminom i to je u redu.
Ništa mi nije jasno... no125
Da li je "humanije" poseći travu i koprivu ili na drvo postaviti konstrukciju od par tona "prirodnog materijala".Jadno stablo pored vas prirodnjaka...
Ne zamerite na kritici

'Ajd uzdravlje

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #9 poslato: 31, 07, 2012, 14:45:59 posle podne »
Да се ја питам (а не питам се) потпуно бих забранио постављање сплавова на води и било каквих сојеница и викендица у зони од нпр. 100 метара од воде(реке) у зони насељених места. Склонио бих све сплавове од ушћа 10 км узводно на Сави и узводно и низводно од ушћа на Дунаву.  Исто важи и за викендице, сојенице и друге објекте на истим локацијама.  Зашто би било дозвољено да се сплавови и сојенице лоцирају само на Ади Међици и Ади Циганлији,  а да се исто не дозвољава на другим локацијама?  И онда би имали право на уживање само они који већ имају објекте на тим локацијама а остали јок.  И онда би наравно цена на тим локацијама била астрономска(као што је сад).  Овако нико и  готово. Урбана зона би била чисто природна без вештачког оштећивања природе, чамџије би могли да уживају у погледу на здраве обале, не би било свађа због прављења таласа услед глисирања, не би било употребе праћки и другог оружја(ватреног или хладног) и сви би били срећни и задовољни.  А сви они који желе сплавове и сојенице   нека иду даље од ове урбане зоне(бар за Београд али и за све друге градове на рекама).  roll4  nutss  roll4  nutss

Ах благо мени и мојој памети.  flasica  flasica  flasica

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #10 poslato: 31, 07, 2012, 15:31:44 posle podne »
Dule i Kapetane
Ja Vas dvojcu i vaš kriterijum uopšte ne razumem.Kada se potegla priča o krčenju trave i koprive zbog postavljanja šatora,vi ste digli takvu frku oko toga.Narušavanje prirodnog balansa...Prvo gosn Dule pa za njim ,kao po pravilu, Kapetan.(fali vam još jedan pa da budete čuvene trojke iz Balkanskog špijuna)
Sada postavljate slike bungalova sa klima uređajima,uličnom rasvetom,kaminom i to je u redu.
Ništa mi nije jasno... no125
Da li je "humanije" poseći travu i koprivu ili na drvo postaviti konstrukciju od par tona "prirodnog materijala".Jadno stablo pored vas prirodnjaka...
Ne zamerite na kritici

'Ajd uzdravlje

Tesko da se Dule i ja slazemo oko ovoga.... Ja sam za to da se priroda "ispostuje", a Dule je da se priroda nikako ne dira.
Po meni ljudi imaju porebu da izadju na vodu, i zele to da urade... Pa ako vec zele onda to treba uraditi tako da priroda moze da se revitaluzuje ili da u najgorem slucaju strada malo trave...

Ja cak imam splav 16 x 11 metara koji vec par godina ne znam gde da postavim... ALi ni slucajno nije na buricima ili nesto slicno vec na dve komore od 9x1.5x1.5 metara po projektu odobrenom u yugoregistru...

Slike ovih kako ih ti zoves bungalova mada su ovo kuce na drvecu , su postavljene kao primer kako to rade u inostranstvu... Ova konstrukcija koju vidis ne kosta vise od 1000-2000 evra (materijal)  postavlja se za nedelju dana, a ako hoces da napustas mesto mozes da je demontiras za dva dana... A i ako ne demontiras nisi ugrozio prirodu jer su sve prirodni materijali ... nema betona , nema celika, nema plastike...

Ono sto je bitno kod drvenih sojenica pored eokoloskog stanovista jeste da obale ostaju prazne pa svako moze pesaka ili camcem da im pridje, zivotinje nemaju problem i slicno...

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #11 poslato: 01, 08, 2012, 07:52:15 pre podne »
Meni bi bilo zanimljivije da imam splav negde u prirodi gde nema komsija. Vezem camac za njega,zabacim i uzivam
Morate razumeti da je blizina grada velika prednost narocito penzosima koji bas i nemaju uslove svaki dan putovati do svog kutka za uzivanje a koliko sam ja video vecina vlasnika koji provode najvise vremena na splavovima su penzosi

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #12 poslato: 01, 08, 2012, 20:06:05 posle podne »
Oni jedu mnogo jabuka,radi probave  lol,ne bi ja bio komsija za nikakve pare  ha ha ha
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #13 poslato: 01, 08, 2012, 22:15:34 posle podne »
Kako reče Srsa, ;da se ja pitam, a nepitam se,, ja bih kao nekad na divljem zapadu,organizovao trku za sva slobodna mesta u priobalju i Dunava i save i tise i svih ostalih reka,pa na juriš ko koje mesto zauzme njegovo je.
Zar ova priča ,o zauzimanju obala nije ispričana.
Među najvećim zagovornicima ,očuvanja obala i prirode su oni koji već decenijama imaju splav ,sojenicu ili neki svoj deo obale.Sve je bilo u redu dok su bili među retkima koji su imali splav,uživali su u miru tišini,prirodi.Kad su isto to poželeli i neki drugi , e onda je počelo da im smeta uzurpacija obale.
Ima nešto u svemu tome što meni nije jasno.Svi koji bi sada da naprave splav bi nekako dase uguraju tamo gde je već nepodnošljiva gužva.Najtraženija mesta su tamo gde ih ima najviše i zato može da se manipuliše sa cenama.Kako novopečenim splavarošima nepada napamet da splav postave tamo gde nema nikog i tamo gde bi bili sami ili među retkima.Priča o ljubiteljima prirode ,mira ,tišine je u najmanju ruku licemerje.Napravite brod ,plovite i uživajte na vodi i u prirodi,gde i koliko hoćete.U krajnjem slučaju niko vas neće primoravati da plovite,vežite brod za prvu slobodnu vrbu ako vam baš toliko znači da deo obale bude vaš,ali siguran sam da sa mobilnošću broda možete neuporedivo više uživati ,pa i biti humaniji prema prirodi.

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Kako da sa splavom ili sojenicom ispostujemo prirodu i druge?
« Odgovor #14 poslato: 01, 08, 2012, 22:20:02 posle podne »
 hi