Autor Tema: LAŽA I PARALAŽA  (Pročitano 6810 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #15 poslato: 11, 08, 2012, 08:46:18 pre podne »
A kosta 4,5 miliona din.Dakle,i dalje prolaze,i to javno,totalne gluposti,na nase rodjene oci.U stvari,opet sondiraju javno mnenje,da vide stepen gluposti i dokle mogu da idu.Sudeci, po ovome juce u rukavcu,kralj Ibi bi ovim narodom vladao dozivotno,bez ikakvih posledica po njega.Asfaltiraju,ponovo,sasvim dobre ulice,zatvaraju saobracaj zbog izmisljenih kvarova,salju komunalnu policiju u pomoc bus-plusu,privatnoj firmi,pa privatnim izvrsiteljima,citaj -''peru pare i to ubrzano''.Usput su napravili promaju u budzetima i osoblju javnih preduzeca,za svaki slucaj,da ovi drugi naslede olizan kazan.Dosta sam kenjao,sad idem da se slatko izbljujem,pa na camac
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #16 poslato: 11, 08, 2012, 09:11:12 pre podne »
Ovo je stvarno gore od svega sto sam mogao da zamislim.
Nije mazanje ociju,vec idijotarija!
Prekardasilo!

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #17 poslato: 11, 08, 2012, 12:23:58 posle podne »
35.000 evra za ono što sam jutros video na ulazu u Čukarićki dunavac!
Mnogo je, brate!

Čak i pod pretpostavkom da u ponedeljak i utorak rade koliko su radili juče, mnogo je deset hiljada evra za iznajmljivanje skele i bagera za tri sata rada.

Ako su stvarno otvorili kanal dubine 2 m i širine nekoliko metara, to će omogućiti nautičarima da mogu da izadju ili udju u rukavac ali ostaje problem mulja koji će voda da razvuče i za vrlo kratko vreme prokopani kanal će biti ponovo zatvoren.

Sve ovo i meni se čini kao samo još jedna parada, kao još jedan paravan za pljačku para iz gradske kase. Oko tog mosta je bilo toliko priče o tome koliko je i koliko će još koštati, tako da je priča oko rukavca samo kap u moru.

I dok nama ponovo bacaju pesak u oči vestima o spektakularnim hapšenjima ljudi u bekstvu (koji se, uzgred, sami vraćaju da bi se prijavili tužilaštvu...) pare se i dalje odlivaju u nečije džepove.

Da li ste gledali prilog na vestima?
Mislio sam da će mi pozliti kad sam čuo reporterku kako priča o angažovanju "specijalne" radne mašine, bageru sa "specijalnim" mogućnostima kako bi se rešio problem rukavca.

A mulj će samo malo razbacati jer ne mogu trajno da reše problem dok se ne donese odluka o načinu (jer, ko zna šta sve ima u tom mulju?)...

Joj, dosta mi je za danas...

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #18 poslato: 11, 08, 2012, 21:05:54 posle podne »
U sredu sam izlazeci iz rukavca "malo kopao" po mulju svojom Yamahom koju sam uspeo da tom "akcijom" pokvarim , a pri povratku Tomosom-4 sam sjebao stift - ruke u prljavu vodu , pa malo mehanike i zabave.

Valjda ce nesto da urade da mozemo da plovimo ko ljudi - nauticari.
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #19 poslato: 11, 08, 2012, 21:53:02 posle podne »
Male su sanse da urade bilo sta pristojno u skorije vreme...
Kad i malo dodje vo de mulj ce se ponovo razvuci po sredini i eto kraja balade.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #20 poslato: 13, 08, 2012, 07:38:00 pre podne »
Prenosim tekst objavljen u petak (mnogo mi se dopada što su gradske vlasti svesne problema i što brinu za faunu, a posebno što su spremne da se angažuju na trajnom rešavanju problema):


10. 08. 2012.| 17:39    
Oživljavanje Čukaričkog rukavca


Prošle godine specijalnom mašinom "amfibijom", a ove mnogo efikasnijim bagerom "paukom", kupljenim sredstvima grada i postavljenim na skeli, radnici "Beogradvoda" počeli su trodnevne radove na uspostavljanju najnužnije prohodnosti Čukaričkog rukavca, u delu ušća Topčiderske reke u Savu. Uz finansijsku podršku Sekretarijata za zaštitu životne sredine, radnici uklanjaju deo mulja i tako "otvaraju" izlaz iz Čukaričkog rukavca.

Gradski sekretar za zaštitu životne sredine Goran Trivan kaže da je ovo tek početak obimnog posla.

– Nizak vodostaj uslovio je pojavu sprudova i nemogućnost ulivanja Topčiderske u Savsko jezero, što je uzrokovalo i delimično uginuće ribe. Otuda smo izdvojili oko četiri miliona dinara da bi se ovaj problem "ad hok" rešio. Cilj je da se koliko god je to moguće raščisti prostor, napravi "riblji put" i spreči pomor ribe u zatvorenom delu. Godinama postoji problem čišćenja Topčiderske reke, zamuljavanja njenog ušća i zagađenosti. Na tome će se tek ozbiljno raditi, ali sada je namera da se fauni, kojom svakako naše reke obiluju, omogući normalan život – ističe Trivan.

Specifičan problem iziskuje specifična rešenja, poručuje direktor JVP "Beogradvode" Miloš Milovanović. Prošle godine posao je bio delimično izveden, a ove će razultati biti još bolji.

– "Riblju stazu" i prolaz za čamce kopamo na oko dva metra dubine. Ovo nije trajno rešenje, koje nas očekuje po završetku svih radova oko novog mosta. Mulj ne sme da se vadi van Čukaričkog rukavca, već se razbacuje okolo. On je specifičan i po tome jer je nemoguće da se u njemu iskopa kanal koji bi opstao. Zato, da bi se dobio prolaz od par metara, mulj se razbacuje na širini od oko pedeset metara. Sam rukavac je najplići na ušću, gde mu je širina do sto metara – objašnjava Milovanović.

Na osnovu analiza rađenih prethodnih godina dobijen je podatak da se ovde nalazi oko 120.000 kubika mulja, nanosa i čvrstog otpada. Kako još nema ovogodišnjih merenja, pretpostavlja se da je ta količina danas znatno veća.

Po završetku radova biće omogućeno i nesmetano korišćenje marine tokom čitave godine, kako veslačkim klubovima "Partizan" i "Crvena zvezda" tako i svim vlasnicima čamaca usidrenih u ovoj marini.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #21 poslato: 13, 08, 2012, 12:34:02 posle podne »
Jeste da sam se ukočio (na pogrešnom mestu), ali upravo se spremam da siđem do Ade i propratim koliko će sati danas ovi vredni neimari raditi.

U petak su, efektivno radili dva i po sata.

Ako tako bude danas i sutra, malo je ljudi za 4 miliona dinara.  sajkaca
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #22 poslato: 14, 08, 2012, 01:48:59 pre podne »
Ko što rekoh, juče sam bio na licu mesta i evo...

O učinku ove ekipe ne mogu još ništa reći dok sutra po podne ne prođem brodom kroz rukavac.

Mašina je radila sa malim prekidima od 09 sati pa do 14,00 kada su radovi prestali.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #23 poslato: 14, 08, 2012, 01:50:32 pre podne »
Za sada toliko...
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #24 poslato: 14, 08, 2012, 19:45:08 posle podne »
Zamazivanje ociju...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #25 poslato: 15, 08, 2012, 09:40:47 pre podne »
Ova ekipa je i juče radila.

Na oko ima pomaka. Neki brodići su juče prošli najplići deo.

Ipak, na tom delu, dubina je tek negde oko 70 cm. Pošto se očekuje dalji pad nivoa vode, načuo sam da će se i danas nastaviti sa radovima.

Na žalost danas nisam u situaciji da propratim akciju.

Nadam da će neko drugi to pogledati i slikati.  sajkaca
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže STG

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2738
  • Pol: Muškarac
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #26 poslato: 15, 08, 2012, 09:56:52 pre podne »
Pratim ih,ali mi se cini da je od svega slaba vajda.
Prva "veca" voda i ode mulj nazad u kanal...

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #27 poslato: 15, 08, 2012, 10:11:35 pre podne »
Goranče, to je svima jasno.

Ovde se radi o intervenciji koja sprečava pomor riba i omogućava prolaz plovilima koja bi padom nivoa vode sada zajedno sa tim ribama bila odsečena od Save.

Ne branim nikoga. Čak smatram da je ovo, moglo bolje da se uradi.

Teško je komentarisati nešto što se drži pod nekim velom tajne.

Javnost nema pravu informaciju o tome kako i kada gradske, opštinske i republičke vlasti nameravaju da rasčiste ovo ruglo ispod (ruku na srce), lepog mosta na Adi.

Ove slike sigurno nisu dobra reklama za naše "domaćine".  no125
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #28 poslato: 15, 08, 2012, 10:31:50 pre podne »
To sto mulj odlazu prema Topciderki jasno govori koliko im je stalo da posao obave koliko-toliko uspesno!
Prvi pljusak u rakovici ima da zatrpa kanalce!
Ocigledno je da je njima bitno samo da strpaju kusur u dzep!
Neko stvarno mora na robijjuu!

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: LAŽA I PARALAŽA
« Odgovor #29 poslato: 15, 08, 2012, 13:59:20 posle podne »
Evo trecu -cetvrtu godinu citam kako se patite i cekate da neko drugi nesto uradi za Vas. SIGURAN sam da za 1/3 tih para moze da se taj kanalic ocisti kako bog zapovjeda. U svim tim marinama ili marini , nevazno , ima toliko brodova i camaca pa bi da se porezete po 100 dinara bilo dovoljno da angazujete nekoga ozbiljnog i ocistite to ruglo .
Predlog....dovedite privatnika koji crpi sljunak iz Save i Dunava ...on zna sta da uradi sa izvadjenim materijalom a sigurno ce biti jeftiniji nego te ....ko zna kako ih treba nazvati, koji sad prave budale od javnosti da kao nesto rade .
Za te pare se rucno (lopatama ) moze ocistiti i da bolje bude .cccc Vidi se da ste glavni grad, djaba je . I kriminalci su na visokom nivou mora se priznati .
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.