Autor Tema: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!  (Pročitano 6541 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže zvonkokg

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« poslato: 25, 07, 2012, 11:56:36 pre podne »
Posto sam danas registrovan na ovom prelepom forumu kao nov clan i buduci kapetan s'belu ladju  sajkaca kgk
ako da Bog ..........molim za strucan savet,,,,,evo o cemu se radi.
Posto sam skoro polozio za upravljanje camcem a i otisao u penziju vremena na pretek sad imama a decacka  zelja mi je da kupim neki gliser kojim bi isao iskljucivo na more !
Zasto......jer sam pre 91g ziveo na moru punih 17 godina i dana danas mi je u nozodrvama miris joda i u usima sum talasa u sumrak.... a zivot sam sredio taman kako treba deca velika a i vremena na pretek!

Podicicu kredit ovih dana i odmah idem da kupim gliser ali tu mi vi drugari trebate za sledece savete molim vas
1.raspolagacu sa nekih maximum  1500 do 1800 eu
2.za tu sumu mi treba  gliser ....motor....komande u gliseru i.....prikolica za vucu.......
3.koji model glisera da trazim jer ce u njemu biti 4 do 5 osoba (nece se jurcati pun gas vec onako  osrednje )
4.koji motor mi preporucujete za njega  a da ima delova kod nas za njega  (i orijentaciono kooliko se krece cena ali i potrosnja goriva  da imam predstavu  oko odrzavanja i troskova za vreme letovanja)

vozio me drugar sa gumenim maestarlaom i tomoom 4 pentom pun gas na nekom jezeru,,,,,,,e uporedbe samo da kazem da mi bar sto se tice brzine tada treba bar 3 puta brzi  to jest veca brzina  al uzmite i u obzir 4 do 5 clanova porodice koji ce biti ne uvek ali prisutni mozda u gliseru pa eto takav motor mi i treba
ja sam nasao nesto zadnje 3 nedelje tumbajuci internet sa oglasima nebih li nasao nesto za taj novac sa kojim cu raspolagati za par dana  i evo sta sam nasao avi me posavtujte da se ne zeznem ai potrosim pare koje cu otplacivati 5 godina kredita ! stri
 stri
ako neko od clanova sa foruma ima negu ponudu molim da mi javi da onda ne gleda, oglase jer radije bih kupio od clana sa foruma nego li sa nekog oglasa to je uvek bilo staro pravilo na forumima ........sigurnije je mnogo bar iz iskustava licnih jh

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #1 poslato: 25, 07, 2012, 13:07:01 posle podne »
Za tu namenu koju ste zamislili, budžet vam je malo preskroman.
Za cca 2000 evra možete jedino da gledate starije glisere poput tih Elanovih modela 402 ili Kvarnerplastike G 370 sa starijim dvotaktnim mašinama. To su manji gliseri, i 4 osobe u čamcu su maksimum i to na kratko.
Za komfornu plovidbu sa 4-5 ljudi u čamcu, pogotovo na moru, treba vam ipak plovilo od 5 - 5,5m i motor od najmanje 50ks.
Možete potražiti manje modele Fletchera, Glastrona ili Elana 495 u Fisherman ili GT verziji. Tu onda možete razmisliti i o novom gliseru tipa Predator 495, ali u svakom slučaju, trebaće vam barem 3000 evra za kvalitetan, očuvan gliser sa dobrim motorom.
Ako se možete odreći većeg društva, za plovidbu sa 2-3 osobe, Elan 402 ili G370 sa 30-50ks je dobro rešenje.
Motori koje ćete naći za te pare će uglavnom biti stariji modeli američke proizvodnje. Za Mercury, Johnson i Evinrude uglavnom ima delova, pouzdani su i relativno jeftini za održavanje. Preporučio bih da izbegnete Chrysler motore pošto je teško naći delove za iste.
Možda ćete naići na Yamahu ili Suzuki, ali čisto sumnjam da ćete to naći u tom budžetu koji ste predvideli.
Bitno je da je motor u generalno dobrom stanju, a manje koje je marke.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #2 poslato: 25, 07, 2012, 13:41:47 posle podne »
slazem se sa saletom  thumbup
mozda razmisliti o deplasmanskoj plovidbi gde se mozete uklopiti u tu cifru ... neka pasara ...

recimo
http://www.kupujemprodajem.com/Pasara-istranka-2279660-oglas.htm?filter_id=5931962



Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #3 poslato: 25, 07, 2012, 18:08:49 posle podne »
Kapetane, čovek hoće da glisira i to na moru.

Da se radi o plovidbi na reci, pomislio bih da sa budžetom koji je naveden može da kupi samo starog elana 402 ili nekog begeja 2 uz neki motor od 25-40 ks. Ovako, za more, gde treba očekivati veće talase - mislim da mu treba veći čamac, kao što je Sale predložio i sigurno jači motor.

Zvonko, ne zamerite, ali mislim da nemate dovoljno novca za to što želite. Mislim da bi trebalo da preispitate svoje želje i mogućnosti.
Šteta je da udjete u kredit, a da posle budete razočarani. Tih hiljadu i po evra čak i da ih otplaćujete u dinarskim fiksnim ratama otplaćivaćete četiri-pet godina, a već prve ćete videti da niste kupili ono što ste želeli.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #4 poslato: 25, 07, 2012, 20:47:34 posle podne »

Van mreže zvonkokg

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #5 poslato: 25, 07, 2012, 21:15:44 posle podne »
Kapetane, čovek hoće da glisira i to na moru.

Da se radi o plovidbi na reci, pomislio bih da sa budžetom koji je naveden može da kupi samo starog elana 402 ili nekog begeja 2 uz neki motor od 25-40 ks. Ovako, za more, gde treba očekivati veće talase - mislim da mu treba veći čamac, kao što je Sale predložio i sigurno jači motor.

Zvonko, ne zamerite, ali mislim da nemate dovoljno novca za to što želite. Mislim da bi trebalo da preispitate svoje želje i mogućnosti.
Šteta je da udjete u kredit, a da posle budete razočarani. Tih hiljadu i po evra čak i da ih otplaćujete u dinarskim fiksnim ratama otplaćivaćete četiri-pet godina, a već prve ćete videti da niste kupili ono što ste želeli.
Tamana posla da zamerim !!! Ma ja se tek prvi puta srecem sa plovilima u svom zivotu a tu mislim na svoje licno plovilo .......e sada ja odsedam na moru iskljucivo u BokoKotorskom zalivu atu je more uvek mirno jer je u debelom zalivu ......godinama idem tu pa znam.......a 90% ce u gliseru biti maximum 2 osobe  mozda ponekad nas 4 ili 5 i to na duzini uz samu obalu ne na otvorenom moru nekih 4 do 8 kilometara uz obalu bi se vozilo.......
Vidjao sam bas po zalivu i Maestralove camce sa tomos pentom sa 4 putnika kako solo idu par stotina metara udaljenosti od obale  ali kroz ceo zaliv pa sam racunao da bi meni zavrsio posao neki glisercic al malkice brzi od  Tomosa 4 pente....... eto to su neka moja zapazanja i razmisljanja ........sad cu pogledati i te predlozene pasare,,,,,,,,, jer iskren da budem i one me odusevljavaju jer sam ih na moru vozio kao klinac  u Zadru......a ima i kabinicu sto je opet prednost lepa !!!! jh

Van mreže zvonkokg

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 8
  • www.mojaladja.com
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #6 poslato: 25, 07, 2012, 21:24:50 posle podne »
Da li ste videli ovaj oglas: http://www.halooglasi.com/automobili/plovila/elan-402gt-yamaha-40.o-93522.134.html ?
PRELEPA JEEEE !! Zovem celo vece  telefonom al se ne javlja covek koji je postavio taj oglas !! bas je prelep!!  Dali mi neko moze reci kako se meri potrosnja goriva kod svih penti ??? jeli na radni sat?? 

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #7 poslato: 25, 07, 2012, 22:04:59 posle podne »
da radni sat... racunaj 2 takta izmedju 250-350 grama po konu , 4 takta 200-300 grama po konju

Van mreže prota1159

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #8 poslato: 09, 09, 2012, 22:31:03 posle podne »
Sta mislite o "Milici"???

http://www.metalac-skorenovac.rs/brodogradnja.html

Iz Beograda sam, Dunav i Sava su jedino u opticaju, stara devizna stednja treba da se potrosi na staru zelju a nov hobi...Veliki pozdrav  kgk kgk 25648

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #9 poslato: 09, 09, 2012, 22:54:10 posle podne »
u mišljenja o metalnim plovilima te kategorije , uvek se kao najvažniji deo provuče cena.
Takvih čamaca ima kod svih proizvođača i onda odluka pada na osnovu cene.Ako možeš da kažeš kolika je cena za tu ponudu možemo dalje komentarisati.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Molim za iskren savet i pomoc oko kupovine !!
« Odgovor #10 poslato: 10, 09, 2012, 08:49:41 pre podne »
cena je uvek bitna... pogledaj cene i kod drugih proizvodjaca.., od novijih brodova i cena imas Putina (zokijeva proizvodnja) a imas i Ogija koga je ika radio ....

e sad da malo iskomentarisemo ovaj camac sa linka... koliko vidim namenjen je brodski motor , ne znam da li si ranije imao brodski motor ali nisam siguran da je za pocetnika (ako si pocetnik) to dobra opcija ....
50 cm nije bas najsrecniji gaz , mada nije ni los treba da si svestan sta sve podrazumeva tih 50cm , ima tu prednosti ali i par mana...

nisu naveli debljine lima

trebalo bi da ima pramcanu statvu koja prerasta u kobilicu, sto je odlicno , ali proveri

druga stavr mene brine ...

visina 230 cm verovatno od kobilice do vrha sesira... posto vidim da je samporazneci kokpit (zbog brodskog motora) u pitanju racunaj da je minimum 50 cm od kobilice odnignut na sesir odbij jos 20 cm (vrha sesira sa dnom krova) .. u totalu kada stanes na zadnju platformu kraj krova ti dodje na 160 cm visine sto je jako lose za toliku brod...