Nautika opšta... > Kulinarske čarolije

Dranje Soma

(1/3) > >>

Kapetan:
Pre par nedelja proveo sam neko vreme u Vincima... Posto se bas nisam pokazao u ribolovu pazario sam soma ... A onda mi lokalni ribari pokazu kako se dere som...
Steta sto nisam slikao ceo postupak, ali genealno je jako jednostavan ...

Prvo se som obreze celom duzinom oko glave, onda se odvoji koza u krug oko 1cm celom duzinom ... a onda se uzmu kljesta i svuce koza ko carapa....
Kada se skine koza sa ledja ka trbuhu se zasece rep posle cega se povuce i iscupa sa sve kostima...

Rezultat je prikazan na slici ...

Kapetan:
da jako bitna stvar ... som je proveo u frizideru jedno 5-6 sati pre ciscenja a realno je trebalo to uraditi cim sam dosao kuci jer se koza kako kazu lakse dere...

kazu da svaku ribu mogu tako odrati , nebitno je da li ima ili nema krljusti ...

Zoran:

           Sve je to ok ali cupanje kostiju sa kozom sa repa ? Ajde smanji dozivljaj inace
pravim pokor.

Kapetan:

--- Citat: zoran  21, 07, 2012, 13:28:56 posle podne ---
           Sve je to ok ali cupanje kostiju sa kozom sa repa ? Ajde smanji dozivljaj inace
pravim pokor.

--- Kraj citata ---

kada se svuce koza zasece se rep jedno 2-3 cm od kraja i onda se povuce taj deo... tako da ti u ruci ostane taj deo repa i sve kosti koje idu uz ono stomacno peraje ... naravno da se ne izvuku sve kosti ...

maverick:
to je somče i takvo se ni ne guli...najljepši je kad se pripremi s kožicom....inace samo ga operes na miniwash uredjajem za pranje auta pod pritiskom, koža bude bijela i kad se peče hrska ...milina...inace kad idem s pecanja....stanem na autopraonici i vecinu ribe cistim tamo pod pritiskom....i sarane i smudjeve i somove....ili ako nije kasno idem kuci pa to isto kuci radim....

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju