Autor Tema: Cukaricki rukavac--- napokon  (Pročitano 7156 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #15 poslato: 29, 07, 2012, 21:09:02 posle podne »
Trenutni otkaz bez prava zalbe sa zabranom zaposljavanja u preduzecima koja se finansiraju iz budzeta.

ovo ti uopste nije losa varijanta !

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #16 poslato: 16, 09, 2013, 15:09:35 posle podne »
Znamo kakve nam se sve priče plasiraju kada nam brodovi, zahvaljujući nemaru nadležnih završe zarobljeni u čukaričkom rukavcu.

To i sada rade, još drskije.

Prosto je neverovatno sa kakvomlakoćom se daju izjave za medije kojima se "mažu oči", javnosti a novac koji je obezbeđen za te namene (u slučaju čukaričkog rukavca), nestaje na volšeban način sa računa Beograd Voda.

Sva priča odgovornih u smislu da se taj mulj ne sme ubaciti u Savu pošto bi izazvao ekološku katastrofu gubi smisao imajući u vidu da je deo mulja koji je prošle godine preoravan, praktično završio u koritu Save nošen vodom koju donosi Topčiderska reka.

Bilo kako bilo, pre nekoliko dana dobio sam preko E-maila, poruku gospodina Nemanje Vranjina iz Zrenjanina, inače vlasnika preduzeća Vranjin Kop. Ovo preduzeće ima refularni bager kojim može da se izvrši izmuljavanje čukaričkog i sličnih rukavaca, (padaju mi odmah na um Višnjička i dorćolska marina kod 25. maj).

Gospodin Vranjin je pročitao više mojih pisanija po raznim sajtovima, gledao moj razgovor sa novinarkom Studija B i odlučio da se mi se javi pošto se njegova firma upravo bavi izmuljavanjem kanala i rečnih korita.

Budući da sam čuo, nezvanične izjave da su pare za izmuljavanje rukavca odobrene i da bi izmuljavanje rukavca trbalo da počne početkom oktobra, gospodin Nemanja je upućen na kontakte sa direktorom Beograd Voda.

Pokušao je Nemanja da kontaktira direktora, ali se spostavilo da je on na godišnjem odmoru a da niko sem njega ne može da daje bilo kakve informacije vezane za čišćenje navedenog rukavca.  taz

Zahvalio sam se Nemanji. A da bi meni i drugima bilo jasnije o čemu se radi zamolio sam ga da mi pošalje fotografije tog bagera i procenu koliko bi koštalo izmuljavanje površine od recimo 100x40 metara, zajedno sa postavljanjem creva kojim bi se mulj izbacivao na obalu ili u maticu reke.

Dobio sam sledeći odgovor.

"Nema na cemu, sto se tice slika.
Mozete ih iskoristiti za sajtove, nikakav problem.
Iskop tih cca 4000m3 bi kostao oko 3 miliona dinara plus troskovi transporta.
Mulj koji je refulisan na slikama je odlagan u kasetu na obali, i tamo je i ostao. Postoji mogucnost da se posle cedjenja odveze kamionima, ali je to skupa opcija. Po meni je u vasem slucaju najbolje cevima ga usmeriti u maticu i kraj price. U slucaju da se desi da prica o izmuljavanju zazivi, trebalo bi mi oko mesec dana da vam uradim posao. Inace ide to mnogo brze, ali pretpostavljam da taj mulj krije milion sajli, sidara, konopa i ko zna cega sve jos, a to prilicno usporava radove.
Ako vam nije problem, posaljite mi link gde budete kacili slike, jako me interesuje kako narod dise na ovu temu.
Stojim vam na raspolaganju za sve dodatne informacije
Pozdrav"


Slike ću postaviti ovde ali glasno postavljam pitanje. Kako je moguć ovakav javašluk odgovornih za održavanje čukaričkog rukavca i sličnih površina na Savi, Dunavu i drugim mestima.

Konkretno, u slučaju čukaričkog rukavca koga koristi više marina, klubova i drugih korisnika, nije mi jasno zašto i oni ne učestvuju u finansiranju čišćenja rukavca kada od svojih članova uzimaju, ne mala novčana sredstva.

A šta im pružaju? Smrdljivu baru u kojoj drže plovila koja u sezoni ne mogu da isplove.   no125

Evo i slika koje sam dobio.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #17 poslato: 16, 09, 2013, 15:57:35 posle podne »
Pa ne znam sta se cudis, prvo zivimo u Srbiji pa je to ovde izgleda normalna pojava ne samo u vezi nautike vec i u svim sverama zivota - nazalost. Nema to vise ocigledno veze ni sa tim ko je na vlasti ko u opoziciji, problem je u svesti svih ukljucujuci i nas samih. U konkretnom primeru ti, Zoran i jos par je krenulo nesto da talasa, drugi poput Novusa, koji nema volju da se smara sa svim tim a hoce da plovi se preselio u drugi kraj. I jedno i drugo je nesto a najgore je pomiriti se sa problemom i cutati a takvih je cinimi se na tom potezu preko 90 posto. Da ste svi otisli i kompletno napustili rukavac onda bi se vlasnici marina i tekako organizovali za to ciscenje, nije to neki novac kada se pogleda koliko camaca tu ima privez. Ovako marine briga vi ste i dalje tu, neki su otisli ali nema veze i svi cekaju da grad ili drzava nesto uradi a za nju je to zadnja stvar koju ce uraditi jer ima toliko precih stvari od toga sto neko ne moze da isplovi u svojoj jahti.

Arso stvarno ti se divim ja sam puno mladji od tebe ali ne bih imao snage da se ovim bakcem nego bih promenio lokaciju i tako sebi resio problem.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #18 poslato: 16, 09, 2013, 17:23:54 posle podne »
eeee prijatelji moji starije camdzije... jer ja jos pre godinu dana rekoh zasucite rukave i raskopajte tih 10 metara ... Janez je sam kopao na moje oci i prokopao kanal da on prodje... ok malo smo zapeli al nas izvukose...

ko ce da pomogne ? marine ? a zasto bi !? pa placate redovno ...
grad ? a zasto bi ? to je lokalizovan problem i nijednom nista uradili nista van rukavca, da blokirati savu treba da imate volju a toga ocito nema...

a najvise je u pravu Broker... apatija ubija ovaj narod...

i nista se nece promeniti dok ne promenite nesto u glavama...

Van mreže Misha D

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1780
  • plovilo: Linssen 29.9 ac gs
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #19 poslato: 16, 09, 2013, 18:50:32 posle podne »
http://www.hidmet.gov.rs/latin/prognoza/prognoza_voda.php

cim vodostaj skoci, kao na gornjoj prognozi, volja i zelja vlasnika plovila i marina za ciscenjem se istopi. Arso, cenim tvoju doslednost, ali ovo je Balkan.
Matematika je uvek zakon: zelja za izmuljavanjem je obrnuto proporcionalna sa rastom vodostaja. sajkaca
Današnji dan je početak ostatka moga života....

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #20 poslato: 16, 09, 2013, 19:23:26 posle podne »
http://www.hidmet.gov.rs/latin/prognoza/prognoza_voda.php

cim vodostaj skoci, kao na gornjoj prognozi, volja i zelja vlasnika plovila i marina za ciscenjem se istopi. Arso, cenim tvoju doslednost, ali ovo je Balkan.
Matematika je uvek zakon: zelja za izmuljavanjem je obrnuto proporcionalna sa rastom vodostaja. sajkaca

Slažem se Mišo i sa tobom. Na žalost, to je tako. Narodu  je ubijena svaka volja.

Ja sam prilično uporan čovek i svestan sam situacije i činjenice da se neke stvari mogu uraditi samo ako za to zaintrigiraš prave ljude, na pravom mestu i u pravo vreme.

I ovo neko čita... Ko zna.

Dok je takvih kao ja, mogu da se dese svakakva iznenađenja. Ne se znae koj gubi, Zare ima loptu...  114  lol

I
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže packe

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 771
    • FISHERMANS
  • Brod tip: DUNAVSKI HUNTER
  • Marina: KARABURMA
  • Veličina: 8M
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #21 poslato: 16, 09, 2013, 19:26:48 posle podne »
 ffff                    a zasto bi !? pa placate redovno .kad bi bilo dogovora da se neplaca  rukavac bi bio ociscen u roku od dva meseca  ffff

Van mreže zoki novus

  • Predsednik ф odeljenja
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *********
  • Poruke: 2981
  • Pol: Muškarac
    • Nemo
  • Brod tip: Carver
  • Marina: Ada Ciganlija VK Partizan
  • Veličina: 33ft
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #22 poslato: 16, 09, 2013, 22:50:37 posle podne »
Tako je Dr Packo!
Neki placaju redovno cak dve marine.... kuku

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Cukaricki rukavac--- napokon
« Odgovor #23 poslato: 17, 09, 2013, 00:01:54 pre podne »
Tako je Dr Packo!
Neki placaju redovno cak dve marine.... kuku

Kanda poznajem NEKE od njih.  ffff
Ispuni godine životom, a ne život godinama.