Autor Tema: A-Plast  (Pročitano 19601 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: A-Plast
« Odgovor #30 poslato: 28, 05, 2014, 14:01:30 posle podne »

... k5 ote mi riječ iz usta... kuku
.. grandpa

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: A-Plast
« Odgovor #31 poslato: 29, 05, 2014, 13:02:18 posle podne »
Budimo realno, ne treba 1000 eura za farbanje. to je to. zavrsena prica.
Moze i da se potrosi i 100000 eura ali bezpotrebno. Znamo cenu farbe..

Poznanik mi je prošle godine plastio peskiranje i farbanje spolja i iznutra ravno 1000e. Brodić od 7m. To je to. Završena priča.

Lepo je to što si zamislio, ali da uzmeš farbu da zamažeš vamo, pa dogodine zamažeš tamo, a svake godine plaćaj izvlačenje i peskiranje, ili da šmirglaš, pa posle par godine brod truo, i onda je sve mnogo skuplje nego da se uradi kako treba.

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #32 poslato: 02, 06, 2014, 03:13:05 pre podne »
Eno ti gotova NOVA brodica na kupujem prodajem za 1300 eura, ofrbana. Tvoje je da je namsetis unutra i kupis motor. Inace taj drugar je mogao kod mene to da odradi ja bi mu uzeo 4000 eura, tako bi mogli da pricamo da je farbanje 4000 a ne 1000 eura.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #33 poslato: 02, 06, 2014, 14:46:41 posle podne »
Drivee, moze to kako god zamislis...ali mislim da je na limenom brodu, čamcu ili čemu god najbitnija zastita ...naravno da to moze jeftinije ali ne mislis li da to je sve osim dugotrajno....kad na kraju pogledas to malo lima je najjeftinije a sve ostalo sto stavimo unutra kosta puno puno vise pa to zelimo onda i zastiti da nam sto duze traje...bar sam ja takvog razmisljanja

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #34 poslato: 04, 06, 2014, 06:45:23 pre podne »
tako je, lim je najjeftiniji, oprema ubija sa cenama i sve na 12v je puno skuplje. Ja sam hteo da kazem da se kupi nesto prazno, pa ubaci se poljski krevet pa se prespava a vremenom polako da se kucka, pravi, kroji.. Lepo je kada se ima da se stavi na sto 10k eura i uzmes pravu stvar. Ako se nema, polako. kuc kuc kuc hi

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: A-Plast
« Odgovor #35 poslato: 16, 06, 2014, 16:25:33 posle podne »
Evo brod mi je van vode, peskario sam i farbao korito, i neke delove gore. Peskiranje, farbanje u 4 ili 5 slojeva kako bog zapoveda, sa farbom košta 18e po kvadratu, platio sam 570e za pola broda. A ne bih rekao da su me odrali, to su cene.

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: A-Plast
« Odgovor #36 poslato: 17, 06, 2014, 07:54:21 pre podne »

..hvala na informaciji iz prve ruke  thumbup..koliko si sada miran, tj. što je za očekivati dalje..
..problem je što kod nas nema servisera metalnih plovila( ni proizvodnje  stri), pjeskarenja i sl. pa varijanta čeličnog broda zbog održavanja tjera moguće interesente na plastiku..
.. grandpa

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #37 poslato: 17, 06, 2014, 12:48:15 posle podne »
dIDA...KUPUJEMO PJEKSARU USKORO  eek

Van mreže DIDAPATAK

  • Drinski Kratkorepi Peš
  • ***
  • Poruke: 91
  • www.mojaladja.com
    • lijena buba
  • Brod tip: premix titel 94
  • Marina: Zimska luka OS
  • Veličina: uvijek mali
Odg: A-Plast
« Odgovor #38 poslato: 17, 06, 2014, 13:48:25 posle podne »

... kgk  clap  ok  llll...znači..ostavljamo se jogurta  stri i prelazimo na ruzinavi brod  ha  114
.. grandpa

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: A-Plast
« Odgovor #39 poslato: 19, 06, 2014, 09:06:58 pre podne »
Eno ti gotova NOVA brodica na kupujem prodajem za 1300 eura, ofrbana. Tvoje je da je namsetis unutra i kupis motor. Inace taj drugar je mogao kod mene to da odradi ja bi mu uzeo 4000 eura, tako bi mogli da pricamo da je farbanje 4000 a ne 1000 eura.

Nekako sam preleteo ovu poruku ranije. Ono što ja, a i kolege pokušavamo da ti objasnimo je da to nije najbolji, a pogotovo ne najjeftiniji način, nažalost. I sam sam upravo ofarbao brod do pola jer za više nisam imao novca. Ali je to pola odrađeno kako treba.

Napomena da je drugar mogao kod tebe da ofarba za 4000E je u najmanju ruku neozbiljna. Mogao je i kod mene za 20E, da dam klincu da ga izmaže vodenim bojicama. Nije to poenta ove priče.

Moj brod je star 4 godine, i na dosta mesta mu je izašla rdja. Ne usled nekih fizičkih oštećenja, nekako je izbila od dole. Gledalo ga je više ljudi koji se u to razumeju (ne samo momci koji su ga farbali), i svi se slažu da najverovatnije nije ispeskaren pre farbanja, kao ni zaštićen u 4-5 slojeva kako se to radi. Ja sam tu rdju video kad sam ga kupovao i cena je spuštena za izvestan deo.

Taj brod za 1300E sigurno nije ispeskaren i kvalitetno zaštićen. Jeste, dosta je manji od mog, pa manje materijala ide za farbanje, ali opet, kupiš tako nešto, sija se farba, ma milina. Pa za 3 godine treba da ga vadiš, peskariš, farbaš kako treba i daš skoro koliko si i za brod. Ili je ipak bilo bolje uraditi kako treba u startu? Ta mackanja i zamazivanje su ok, ako se radi o nekoj šiklji, koju sam izvučeš iz vode, zamažeš, premažeš antialginom, pa ako za 10 godina totalno propadne od lošeg održavanja, napraviš novu za sitne pare.

Slažem se da je ovo zemlja Srbija, da nemamo ni dovoljno, a kamoli viška para, pa se dovijamo na razne načine da uštedimo. Pa vidiš da sam i ja farbao brod do pola.  Ali ovo nije mesto na kojem se ikako može uštedeti, sem da se radi kako treba.











Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: A-Plast
« Odgovor #40 poslato: 19, 06, 2014, 09:33:32 pre podne »
Slažem se da je ovo zemlja Srbija, da nemamo ni dovoljno, a kamoli viška para, pa se dovijamo na razne načine da uštedimo. Pa vidiš da sam i ja farbao brod do pola.  Ali ovo nije mesto na kojem se ikako može uštedeti, sem da se radi kako treba.

upravo to sto kazes  thumbup korito je najbitniji deo i tu nema stednje...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #41 poslato: 07, 07, 2014, 06:33:00 pre podne »
Kontam da taj sto to i prodaje daje neku garanciju jer je novo, mada.. brod je brod a camac je camac.
Ja imam camac pa je meni to sve lako..