Autor Tema: A-Plast  (Pročitano 19724 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: A-Plast
« Odgovor #15 poslato: 27, 05, 2014, 06:13:21 pre podne »
Дривее, у том "твом" чамцу од 1000 евра, како ти кажеш, можда би и пловио на Дунаву прве године од прављења, ал само можда. Следеће године сигурно не.   7645218764198

Van mreže njegos68

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1624
  • Pol: Muškarac
  • Krapolovac
Odg: A-Plast
« Odgovor #16 poslato: 27, 05, 2014, 07:00:53 pre podne »
Pa materijal za camac kosta oko 400 eura od 5 i nesto metara. Za malo jaci sa kabinom nemoze biti vise od 1000 eura. Zna se koliko kosta lim po 1m2. Drugar je napravio camac sa kabinom za 1000.
E sada, nemojte da mi pricate da je farbanje brodice od 6.70 m 1000eura, nema smisla. Pricamo o camcu sa nadogradnjom ne o jahtama i kojekavim k. Ne razumem maveric tvoj post. Nazovi SIM u Novom Sadu i pitaj koliko kosta lim od 2mm po 1m2. Izracunaj koliko treba za camac lima i L profila i flaha, doces na ispod 1000 eura.
Sto se farbe tice, ja sam svoj ofarbao za 30 eura. Ne razumem kako ti to racunas da je farbanje camca 1000 eura. To posteno fabranje je zlatom?? Bacaju se dijamanti pre farbanja na metal??
Nesto mi ne lici na brod camac dug 6.7 metara.... no125 A imas da kupis kantu jupola za 10 evra pa moze da izadje i jeftinije farbanje... no125  Drivee ,molim te nemoj vise...  upavusi

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #17 poslato: 27, 05, 2014, 07:55:26 pre podne »
Srsa, camci isti takvi plove i korste se svakodnevno godinama.  Nemam pojma sta je tu cudno, gvozdje je to, metal. Vise je tih brodova od plasticnih koji kostaju kao djavo. Mislite da svi imaju pare da kupe fabricku plastiku??? Ovo je srbija..

njegos68,
U oglasu pise da je brod tj camac 6.70m.

Poliuretanski zavrsni premaz kosta 2000 dinara, antianalgin je 1800.
Pa racunajte koliko vam treba da ofarbate camac. 1000 eura mozda vi trazite da ofarbate, kada covek to kupi, moze sve sam da odadi.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: A-Plast
« Odgovor #18 poslato: 27, 05, 2014, 08:22:07 pre podne »
Drivee je u pravu kad kaže da može da se napravi čamac sa nekakvom kabinom tih dimenzija po ceni od oko hiljadu evra -  ali kakav?

Da bi ga napravili po toj ceni, trebalo bi naći majstora kao što je naš Zoki Kaćintata koji je spreman da to napravi i da ne naplati ruke.
A onda, lim od 2 mm zahteva mnogo više ukrućenja ili gušća rebra inače će se površine vrlo brzo uviti.
Na tu temu najviše bi mogao da kaže naš Zorter koji je radio dodatna ukrućenja na čamcu koji mu je napravio Zoki od lima debljine 2 mm. Pa da vas podseti koliko metara dodatnih varenja je morao da uradi da bi sve bilo ukrućeno...

Istina, plove i čamci sa izuvijanim limom ali kako to izgleda?

I to oko farbanja - tačno je da se  može ofarbati za male pare ali kojom bojom i u koliko premaza? A mi želimo da čamac dobije sve po propisu. E onda, ne može za dvadeset evra!

Tako da, u pravu je Drivee - može jevtino ali kako će to da izgleda? I koliko će da traje?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: A-Plast
« Odgovor #19 poslato: 27, 05, 2014, 08:27:49 pre podne »
A što se tiče A-plasta -  ja sam ga zapazio kada se oglas pojavio prvi put.

To je čamac izveden iz T-9 - proširen i produžen, sa nešto podignutim krovom iznad kokpita. Po svemu radi se o veoma dobro uradjenom čamcu u kojem ima mesta za sve što mi obični nautičari amateri mislimo da nam je potrebno da bi nam na vodi bilo fino.

Čamac nije težak i bez problema će ga gurati bilo koji motor. Mislim da nije zamišljeno da taj čamac glisira tako da nema ni potrebe za nekim naročito snažnim motorima. Od osmice do tridesetice - svaki će završiti posao.

O ceni ne bih da komentarišem mnogo.
Nama je sve skupo kad kupujemo. Ni tri i po hiljade nije malo para ali dobijete za te pare čamac koji plovi. Uz investiciju u motor, za četiri do pet hiljada ste na vodi.

Ono što je problem sa ovom firmom, teško je od njih dobiti bilo kakvu informaciju.
Ja sam im pisao ali oni ljudi su izgleda suviše zauzeti poslom da bi odgovarali na pisma... Dakle, ko je zainteresovan, moraće da odvoji vreme i da se malo potrudi da ih dobije ili da lično ode i potraži ih.

Van mreže zankiki

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3276
  • Pol: Muškarac
  • Dunav oko Novog Sada
    • Marissa
  • Brod tip: Pasaat 735
  • Marina: Plavi Dunavac, Novi Sad
  • Veličina: 8.65
Odg: A-Plast
« Odgovor #20 poslato: 27, 05, 2014, 08:36:23 pre podne »
Ja sam ručunao koliko mi treba da ofarbam samo korito na mom brodiću od 7.5 metara i cifra je negde oko 400€, možda i preko, da se to uradi kako treba, i da ne izbije rdja sledeće godine.

Tako da priča o kompletnom kabinašu za 1000E nikako ne pije vodu...

To što se ofarba za 30E će da se farba dogodine ponovo... Pa dok su svu na vodi ti drljaš šmirglu...

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #21 poslato: 27, 05, 2014, 09:42:54 pre podne »
Tako je. O tome se i radi. Covek nema 3500 za pravu stvar. Moze da se pokrpi pa polako iz godine u godinu da sredjuje kako ima pare a da je opet svako leto na vodi i da se druzi. Lagano i za 5-6 godina napravi kvalitetno i pravo. Bas o tome se i radi. Moze da se ofarba ne bas za 20 ali za 50 pa da to traje 2-3 godine. Posle 2-3 godine skupi za pravu farbu, pre toga prava priprema itd itd. Svi mi znamo sta je dobro samo da je pun dzep.

Sto se tice A plasta slazem se da su superiska..

Van mreže popeye

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 178
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Popaj
  • Brod tip: Shetland
  • Marina: Sava
  • Veličina: 6,5
Odg: A-Plast
« Odgovor #22 poslato: 27, 05, 2014, 09:48:48 pre podne »
Ovde se priča o izradi novog čamca od lima, a ne o "mackanju" istog. Ja stvarno ne znam kako neko misli
da sa jednom konzervom farbe ofarba toliki camac, i to da ispoštuje proceduru.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: A-Plast
« Odgovor #23 poslato: 27, 05, 2014, 10:55:01 pre podne »
Zadržimo se na naslovu teme.
A-plast je stacioniran u Knićaninu na Tisi .Ko ne zna Knićanin je Selo na levoj obali Tise preko puta Titela.Vlasnik Anton Šarkezi je dugo godina radio u TitelskomPremiksu i stim iskustvom pokrenuo sopstvenu proizvodnju.Dakle za kvalitetan čamac ima dovoljno iskustva.ne samo 670 već i ostale modele za čiju osnovu je koristio premiksove modele je unapredio i nadogradio ono što je premiksovim modelima nedostajalo. Ja lično nisam čuo nijednu zamerku na kvalitet njegovih čamaca.Sa antonom sam sarađivao jer sam nekim njegovim kupcima pravio prikolice ,tako da sam dosta dobro upućen u rad njegove radionice.
Sajt mu radi prijatelj tako da Anton verovatno i ne ulazi često na svoj sajt ,pa stoga i ne odgovara na pitanja postavljena putem sajta.Za informacije je naj bolje nazvati direktno Anton Šarkezi na telefon koji je dostupan sa oglasa na KP.

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: A-Plast
« Odgovor #24 poslato: 27, 05, 2014, 17:12:29 posle podne »
Hvala Iko, to je već korisna informacija. Možda ima u ponudi i malo veća plovila od pomenutog a još ako je moguće da tu i tamo izađe u susret kupcu što se tiče raznoraznih ideja/potreba onda to može biti pun pogodak za nekog ko se dvoumi između pasara i sl. starih po 30g. i ovoga.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #25 poslato: 28, 05, 2014, 01:35:54 pre podne »
Čamac se ne farba tako da uzmeš četku i mazes boju okolo  ha treba netko nesto da ocisti, treba netko da pjeskari...ili nesto trece....ne moze ni jednim slojem neke osnovne temeljne ili kako vec to netko zove, ne moze sam da se iznese na obalu do majstora...treba prikolica...a na kraju kad se čamac renovira...red je i da se nesto pocasti..pojede, popije.......no drivee....ja bih ga nazvao mali lsi  ha

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #26 poslato: 28, 05, 2014, 02:34:37 pre podne »
Budimo realno, ne treba 1000 eura za farbanje. to je to. zavrsena prica.
Moze i da se potrosi i 100000 eura ali bezpotrebno. Znamo cenu farbe..

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: A-Plast
« Odgovor #27 poslato: 28, 05, 2014, 07:26:54 pre podne »
Čamac se ne farba tako da uzmeš četku i mazes boju okolo  ha treba netko nesto da ocisti, treba netko da pjeskari...ili nesto trece....ne moze ni jednim slojem neke osnovne temeljne ili kako vec to netko zove, ne moze sam da se iznese na obalu do majstora...treba prikolica...a na kraju kad se čamac renovira...red je i da se nesto pocasti..pojede, popije.......no drivee....ja bih ga nazvao mali lsi  ha


Oho! Prijatelju, molim da pojasnite šta je pesnik hteo da izjavi ovim komentarom na kraju? Koliko ja poznajem čoveka, taj se nikad nije zalagao za ofrlje odradjen posao. LSI je spor ali temeljan. I nikad nije falilo kad je trebalo počastiti društvo. Znam čoveka već šezdeset godina i nisam mogao da predjem preko ove insinuacije.
Očekujem izvinjenje upakovano u tamnu staklenu bocu, lepo ohladjenu!

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: A-Plast
« Odgovor #28 poslato: 28, 05, 2014, 07:37:18 pre podne »
Jedino mi je žao što nisam bliže pa da ova zafrkancija doista poprimi pravi oblik...ali nadam se da cu uskoro upoznati i tog martorog i ovog vozača...pa da nazdravimo s ladnim i orošenim ...a dotle...vase je da trpite  ha

Van mreže srsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2074
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Брод СРСА
  • Brod tip: челични кабинаш
  • Marina: марина ЈП Ада Циганлија
  • Veličina: 10х2,9м
Odg: A-Plast
« Odgovor #29 poslato: 28, 05, 2014, 08:55:40 pre podne »
A šta je sa nama koji takođe trpimo?  sha