E, ovako treba... > Elektro motori u nautici i ...

Koja snaga elektromotora .......

(1/29) > >>

zorter:
Da li neko zna kako se racuna komparacija snage elektromotora u odnosu na SUS motore. Po nekima, kolika je snaga "pente", toliko treba da bude i snaga elektromotora. Ako je tako, kako onda elektromotor od 100W pogoni camac isto tako dobro kao Tomos 4. Po proracunu Tomos 4 ima 4 ks a to je 3,25 kW (3250 W) a ide isto kao elektromotor od 100 W.
Znam da je ovih 100 W, ustvari snaga koju motor "vuce" iz akumulatora a ne snaga na elisi, ali ne znam da li je ovih 4 ks (3,25 kW) snaga na elisi ili snaga motora koja se dobija sagorevanjem benzina, i kolika je stvarna snaga na elisi. Zanima me koliku snagu bi dao elektro-motor od 2 kW, (recimo 1400 o/min), na vodi i da li bi trebalo da se redukuje s obzirom da se na vanbrodskim (pa i brodskim) motorima elisa vrti i do 3000 o/min. Na svim slikama sa net-a elisa je vezana direktno na rotor, (znaci bez reduktora). Koliko je vazan obrtni moment u ovoj prici, i da li neko zna koliki je obrtni moment (recimo T 4), da bi mogao uporediti sa obrtnim momentom elektromotora tipa Minn Kota Endura ili Sevylor Electric Trolling Motor.
Nadam se da ce neko znati odgovore na neka od ovih pitanja.
Veliki pozzzzz :good:

zoki novus:
blago tebi zotere
ti nemas briga u zivotu
bas ti zavidim :good:

zorter:
Imenjace, moja najveca briga je besparica. Ali, posto je to redovna pojava, vise me ni to ne brine. Princip je isti, sve ostalo su nijanse....
Pozzzz :good:

Darkobp:
Znam samo da je kod T4 snaga 4ks na radilici do elise dodje nesto tek oko 2,5ks,sto je i razlika od ovih novih danasnjih motora kod kojih se vrsi obelezavanje na snagu koju isporucuju na elisu,tako da je recimo nova Honda od 5konja tacno skoro duplo jaca od starog T4...

Outboard Master:
evo da dodam ovaj link teme koju je zorter vec jednom bio zapoceo i koja ima dosta lepih informacija o e-motorima. cisto onako da se nezaboravi  :drinks: :drinks:

http://www.mojaladja.com/forum/index.php?topic=489.0

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju