Autor Tema: gpsmaps76  (Pročitano 6826 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #15 poslato: 28, 01, 2010, 12:36:00 posle podne »
slazem se i sa Duletom i sa Perom ... Pera je od strane garmina stavljen pred svrsen cin i tu on nista ne moze...

ja sam uvek bio protiv pirata koji prodaju proizvod... ali nikad nisam bio protiv torentasa ... gledajuci svetske pirate svi na kraju upuststva stave

IF U LIKE THIS PRODOUCT PLEASE BUY IT AND HELP DEVELOPER i to je po meni super...

pero koliko bi kostalo da se uradi mapa save i dunava u reziji neke ozbiljne firme ?  da li garmin daje SDK za mape to jest da li mozemo custom mape ubaciti u garmin...

ili da se kupi vec postojeca mnapa pa da se rade updeti na redovnom nivou ? koji se uredjaji kortiste za to ? 

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #16 poslato: 28, 01, 2010, 18:58:46 posle podne »
Dosta kompleksno pitanje... ili ga ja nisam baš najbolje razumeo ?

Da li misliš da se uradi nova karta reka za Garmine? (šta će ti kad već ima jedna)
Ili da se uradi elektronska karta reka i za ostale? (eeee, time se bavim već neko vreme al' ne ide...)
Ili misliš da se unose novi podaci u postojeću kartu? (a to radimo svaka 3-4 meseca, pa i na rekama...)

Nešto sam spor danas...

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #17 poslato: 28, 01, 2010, 19:18:22 posle podne »
Pero, smisli ti meni kako ja da turim Garmin mapu (pod Navionics) u moj Humminbird 797c2xSI GPS sonar, koji podržava Navionics mape, ali Navionics zvanično nema mapu za Dunav!

Možeš me kontaktirati i na PP.
Plaćam punu cenu mape!
I papras pride!

 :drinks: :drinks: :drinks:

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #18 poslato: 28, 01, 2010, 20:09:10 posle podne »
Ih Mossi, to kad bi moglo, gde bi mi bio kraj?

Na žalost, od ta posla (za sada) ništa...

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #19 poslato: 28, 01, 2010, 20:57:01 posle podne »
Dule,
skenirane papirne karte u kml formatu se ne mogu učitati u Garmin nautičke uređaje. tzv Custom Maps podrška je urađena samo za ručne: Oregon, Dakota i Colorado uređaje... to je sasvim drugi "par rukava" od detaljnih vektorskih mapa...

Garmin vektroske mape se kodiraju u Garmin format pod striktno kontrolisanim licencnim ugovorima, čak je i nama, posle ovoliko godina, i dalje limitiran pristup softveru za kodiranje Garmin mapa. Iako Garmin zvanično ne podržava razvoj rečne kartografije, mi smo još 2006 uspeli da uguramo prvi set podataka za reke u vektorske mape...

Što se ostalih uređaja tiče (Raymarine, Lowrance, Humminbird, Navman...) niko se sem Garmina ne bavi razvojem kartografije. Svi ostali proizvođači nautičke elektronike koriste gotove C-Map i Navionics karte koje kupuju od proizvođača. I baš ih briga za razvoj kartografije... Dakle kad C-Map ili Navionics urade karte za ovdašnje reke, biće i karata za nešto drugo osim Garmina. A i tada se neće pomeriti dalje od Dunava (verovatno).

btw. prvi korak u učitavanju satelitskih snimaka direktno u GPS uređaje je pokrenuo upravo Garmin, sa Digital Globe-om i opcijom koja postaje dostupna od aprila - 25€ godišnje za unlimited download satelitskih snimaka, opet u Oregon, Dakota i Colorado (za sada).

Btw, šta ti vredi satelitski snimak kad na njemu nema plovnog puta, plavnih zona, bova ?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #20 poslato: 28, 01, 2010, 21:01:01 posle podne »

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #21 poslato: 28, 01, 2010, 21:15:09 posle podne »
Može i tako, postojao je svojevremno projekat na www.shannoncharts.com - gpsmapper-om urađene karte unutrašnjih plovnih puteva Irske: http://www.iwai.ie/maps/shannon-erne/contents.html

Međutim, i dalje postoji problem koji muči i Navionics i C-Map: izvor podataka. Koda nas je jedini izvor podataka za karte reka Plovput, i hvala im što su svoj deo posla oko elektronskih karata uradili po svim standardima, inače ni od naše karte ne bi bilo ništa.

Pretpostavljam da sad sledi teorija "ajd' da skupimo sami podatke i napravimo kartu u cgpsmapper-u"? Kap?

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #22 poslato: 28, 01, 2010, 21:46:12 posle podne »
Dule,
na žalost nam Garminov sistem za kodiranje ne dozvoljava unošenje svih raspoloživih podataka u odgovarajućem formatu, mada se u poslednjim verzijama stvar malo poboljšala, pa radimo i na tome. Ali smo još uvek daleko od potpunog uklapanja u standarde.

Što se tiče imena Ada, samo šalji, to uvek rado ispravljam. Kao i i POI bazu sidrišta, plaža, rukavaca i sl...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #23 poslato: 28, 01, 2010, 21:48:43 posle podne »
Pretpostavljam da sad sledi teorija "ajd' da skupimo sami podatke i napravimo kartu u cgpsmapper-u"? Kap?

tesko da mozemo sami ... plovni put upisemo od plov puta... ostalo malo "zategnemo" tacke... imena ada i slicno cemo skupiti za par dana ... tu je google earth vec odradio 90% posla...

manje vise podaci su nam svi dostupni samo treba sesti i odraditi ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #24 poslato: 28, 01, 2010, 21:49:37 posle podne »
mene jedino brine oscilacija obale prema vodostaju  ...


Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #25 poslato: 28, 01, 2010, 21:59:27 posle podne »
Mnogo ozbiljniji problem su projekcije, geometrija, greške...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: gpsmaps76
« Odgovor #26 poslato: 28, 01, 2010, 22:04:23 posle podne »
daj detaljnije , nemoj samo na kasicicu :)