Autor Tema: Deadliest Catch Alaskan Storm  (Pročitano 7728 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #15 poslato: 03, 02, 2009, 16:59:34 posle podne »
Ribari kako lov?

Nekoliko sezona sam završio za sada svaki dolar guram u brod. Kakva vam je strategija postavljanja kaveza? Ja generalno odaberm mesto na ploteru gde nema puno brodova a da je po mogućnosti što bliže ledenoj površini. Kaveze sve na jednom mestu s tim što posle nekoliko sati proverim kakva je situacija na par kaveza, ako ima više od 30-40 kom za recimo 3-4 h sve ostavljam na 15-20 sati a onda vadim pa ako je ok ostavljam dalje ako nevalja idem na neko drugo mesto. Inače lovci na krabe su na Fox-u svakog dana od 19H za učenje strategije. Skinuo sam film Perfect Storm sa Klunijem, ko ga nije gledao obavezno da pogleda, sličan fazon ali se love tune.
love sabljarke,u pocetku je lepo vreme,ali kako odmices svake sezone je sve gore.Ako ti se mnogo ljulja brod pocrkace ti krabe pa si pukao kao oblanda,obavezno stavi jaci motor.Ja nikad nisam bio blizu leda,zajebano mi da se provlacim kroz sante.

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #16 poslato: 04, 02, 2009, 00:55:55 pre podne »
Koliko kaveza pokupite po lovu , nema sanse preko 140?
Sta se radi sa kavezima kada je sezona gotova a oni u vodi, na tv vade kaveze i vracaju krabe, a ovde me uvek kazne i uzmu mito i korupciju
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #17 poslato: 04, 02, 2009, 01:28:30 pre podne »
Koliko kaveza pokupite po lovu , nema sanse preko 140?
Sta se radi sa kavezima kada je sezona gotova a oni u vodi, na tv vade kaveze i vracaju krabe, a ovde me uvek kazne i uzmu mito i korupciju
gori su od nas :shout:

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #18 poslato: 04, 02, 2009, 02:15:59 pre podne »
Koliko kaveza pokupite po lovu , nema sanse preko 140?
Sta se radi sa kavezima kada je sezona gotova a oni u vodi, na tv vade kaveze i vracaju krabe, a ovde me uvek kazne i uzmu mito i korupciju
I meni se isto desava,a brod se kvari nenormalno.Kakva je to krntija kad ja za 4 dana sezone imam 6 kvarova?Van pameti!Eh da uspio sam i izgubiti mornara...pao je sa palube u vodu u sred oluje,sto ja nisam ocekivao u igri,pa ga nisam spasio.Sledeceg koji je upao sam spasio ali sam ga zbog hipotermije morao helikopterom obalne straze poslati u bolnicu.
Osim toga mornari se povredjuju kao da igraju kolo u minskom polju,a ne da love krabe.Pomalo iritirajuca igra.
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #19 poslato: 04, 02, 2009, 10:58:44 pre podne »
Pa jeste iritantno ali je dobro :yahoo

Prodao bi se da me prime na par dana na lov - ovako brutalno neiskusnog i ne naviknutog na težak fizički posao u onakvim uslovima :party:
Ali u ugovoru bi se ogradio da kada mi se jako sloši moraju da okreću brod i vraćaju me luku :)

Šalim se, mislim da bi pristao na 10-15dana rada za džabe, ma kada bolje razmislim čak bi im i platio da me ukrcaju na brod, pošto ništa od toga ostaje mi samo igrica, pa i nije loša

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #20 poslato: 06, 02, 2009, 01:50:43 pre podne »
Koliko kaveza pokupite po lovu , nema sanse preko 140?
Sta se radi sa kavezima kada je sezona gotova a oni u vodi, na tv vade kaveze i vracaju krabe, a ovde me uvek kazne i uzmu mito i korupciju

Danas sam pokupio 200 kaveza,i to je moj rekord.Koji brod si uzeo?Zavisi koliko kaveza mozes da poneses pri polasku.Ja sam izabrao Cornelia Marie on nosi 200 kaveza u lovu na kraljevske krabe,a 150 na opilio krabe.
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #21 poslato: 07, 02, 2009, 00:38:48 pre podne »
Zar vam se ne cini da sezona traje kratko? Cini mi se da bi trebalo duze da traje. Kada gledam na tv oni kao rade 36 sati  i onda idu na odmor od recimo 3 sata pa tako redom. Ovde ako stavis 3 niza jedan za drugim svi se povrede od umora. jedino da kapetan trci dole trci gore i tako vadi kaveze.
Ajd uradicu jos neku sezonu da vidim da li ce se nesto promeniti?
Igogitar, kako bre znas kada su kraljevske a kada opilio? :swoon:
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #22 poslato: 07, 02, 2009, 18:49:38 posle podne »
opilio su pocetkom januara,a kraljevske u novembru. baci 2 niza pa ih odmori,mislim mornare i sve tako pa se nece mnogo povredjivati.u donjem desnom uglu pratis kolika je kvota i koliko je ostvarenapa negde oko 800000lbs zatvaraju sezonu za 24 h.

Van mreže igogitar

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 161
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #23 poslato: 11, 02, 2009, 02:19:12 pre podne »
Zar vam se ne cini da sezona traje kratko? Cini mi se da bi trebalo duze da traje. Kada gledam na tv oni kao rade 36 sati  i onda idu na odmor od recimo 3 sata pa tako redom. Ovde ako stavis 3 niza jedan za drugim svi se povrede od umora. jedino da kapetan trci dole trci gore i tako vadi kaveze.
Ajd uradicu jos neku sezonu da vidim da li ce se nesto promeniti?
Igogitar, kako bre znas kada su kraljevske a kada opilio? :swoon:
Da i meni se cini da traje kratko.Na pocetku sezone pise koje krabe se love.Zavrsio sam 10 sezona i na 11 sezoni sam odustao,jer su mi sve krabe u 10. sezoni pocrkale zbog oluje(valjda se izudarale od tank u brodu). :wild:Svaka sledeca sezona je sve gora(oluje su strasne)tako da stvarno nemam volju vise da igram.Ajde ako neko skonta kad je kraj toj igri neka javi.
...Pa se snađi, svoju lađu nađi
il’ potoni, Bože me sakloni
međ’ zvezdama virova je mnogo
sve bih ade zagrliti mog’o...

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
???: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #24 poslato: 11, 02, 2009, 14:55:28 posle podne »
Da i meni se cini da traje kratko.Na pocetku sezone pise koje krabe se love.Zavrsio sam 10 sezona i na 11 sezoni sam odustao,jer su mi sve krabe u 10. sezoni pocrkale zbog oluje(valjda se izudarale od tank u brodu). :wild:Svaka sledeca sezona je sve gora(oluje su strasne)tako da stvarno nemam volju vise da igram.Ajde ako neko skonta kad je kraj toj igri neka javi.
[/quote]
i ja sam dosao do 10 pa krenuo ispocetka,bas zbog loseg vremena i mrtvih kraba i nista love mi nije ostalo

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #25 poslato: 15, 12, 2009, 12:43:53 posle podne »
Neverovatno kako ameri od svega naprave biznis, pa sada su izašli i tartar sosovi sa Sigovim likom :suicide:

Kako god može da se nađu neki zanimljivi podci o ovim brodovima pa evo koga zanima :smile:

http://www.fvnorthwestern.com/northwestern/marco-press-release-1977/

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #26 poslato: 10, 02, 2010, 19:09:34 posle podne »

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Deadliest Catch Alaskan Storm
« Odgovor #27 poslato: 10, 02, 2010, 21:23:57 posle podne »
e bas bezveze ... a totalno je bio ok lik... barem u seriji ...