Autor Tema: Šarengradska ada  (Pročitano 2934 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Šarengradska ada
« poslato: 21, 06, 2012, 23:42:03 posle podne »
Ada cije se ime dosta provlacilo po novinama,a cuvena po tome sto se Srbija i Hrvatska godinama prepucavaju oko njenog vlasnistva,i dan danas je mislim ne reseno  tamburanje
I mislim jedino mesto gde drzavna granica nije po sredini plovnog puta vec je skrenula kroz taj kanal a ostrvo ostalo sa leve strane tj i bukvalno Hrvatskoj pripalo  sha





Nego,cuvena je i po tome da je trenutno jedno od najboljih ribolovnih terena za pecanje f67. Svakodnevno ne samo desetine Palancana upucuju se put te ada negoo i Futozani,Begecani...i iz tog dela Dunava sto je njima cirka put od 40- 50-tak km(u jednom pravcu)
Pa valjda im se isplati toliki put gaziti25648

Tako sam i ja juce na zahtev zeta koji je bas takav jedan zagrizeni pecaros provozao se do te ade cisto da malo izvidi i "opipa" terene

Meni kao nauticaru je dosta poznat taj deo Dunavu al u taj kanal nikad nisam zalazio jer nisam pecaros f67,Ostrvo kao svako drugo ostrvu dugo jedno 3km,oceceno jednim kanalom on nase obale,naizgled mirnim kanalicem sirine jedno 30-tak a u ustvari u njemu cepa i dere voda kao u matici na sred Dunava eek










Na sam ulazak u kanal sonar je poludeo od kolicine ribe(naravno uyecemo u uobzir verodostojnost toga s sonar sve vidi kao ribu  fi) ,pun ekran,i, slicno tako i i na izlasku iz kanala,za ne poverovati eek  nutss




Zetonja planira uskoro tamo otici i dici kamp na par dana i "malo" pecati pa cemo videti kakav je pecaros i kakva je ta sarengradska Ada kao pecaroski teren a tome ce te biti blagovremeno obavesteni... ...
 114