Autor Tema: Mesto za kampovanje  (Pročitano 14319 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #15 poslato: 04, 07, 2012, 14:48:58 posle podne »

                  Ako nesto mrzim na vodi to je "moje mesto".Svako od nas ima mesta na
koja voli vise da ide,nego na neka druga.Tada ta mesta malo i uredi da bi mu bilo pri-
jatnije.Nikako ih ne treba privatizovati.Veliki sam protivnik toga.
                  Kod nas u Beogradu ,na Savi nema vise mesta  da se ladjom pristane na
obalu.Sve su zauzeli splavovima ili sazidali kuce.To im nije dosta vec su poceli i da po-
stavljaju bove po 10-15m od splavova,a stapove zabacuju do pola Save.Uzas jedan,
pravo bezvlasce.Ali to je po onome kakva drzava takvo i drustvo.
                  Mozda i dozivim da se nesto promeni,ali sumnjam.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #16 poslato: 04, 07, 2012, 15:53:56 posle podne »
                  Mozda i dozivim da se nesto promeni,ali sumnjam.

i tebe pocela noga da zeza  roll4

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #17 poslato: 04, 07, 2012, 19:38:54 posle podne »
 ha ha ha,more,smejem se a i mene ubi noga,jos od devedesetih  taz
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #18 poslato: 05, 07, 2012, 08:53:58 pre podne »
Dule
Od Vas nisam ni očekivao neki savet već samo uobičajenu  neprimerenu kritiku.Savet sam zatražio od ljudi koji nisu u mogućnosti da Dunavom plove od izvora do ušća sa svolim brodovima.Mislio sam na ljude koji su "ograničeni" na plovidbu 5 km uzvodno i 5 km nizvodno.Ako će svoj ceo godišnji odmor provesti u komšiluku zašto ne urediti parče obale za tu i samo tu namenu -boravak u prirodi.Niko nije pominjao krčenje,seču,paljenje...Ili se možda varam.Nisam tražio "podršku za uzurpaciju"već razumnu i kreativnu kritiku-savet.Da svima bude po taman...
Unapred se radujem Vašim slikama sa ovogodišnjeg proputovanja .
Pozdrav sa Dunava


Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #19 poslato: 05, 07, 2012, 09:56:47 pre podne »

Becar , dobar deo tih brodova koji idu od izvora do usca su recimo na malim vodama , sto jeste reon + - 5 km, napravili sebi pristan i raskrcili prilaz... Nema veze to sa brodovima vec sa odnosom vlasnika prema prirodi ... Moj savet , sve od prirodnih materijala sa te lokacije uradi i nemoj da polazes pravo na to mesto posto ce se desiti da se neko nece skloniti kada dodjes, lakse ce ti biti da produzis dalje u tom slucaju ...

Napravi mesto tako da moze da se regenerise prvobitno stanje posle godinu dana ako ga ne odrzavas  ...
Po meni to je odgovoran pristup prirodi

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #20 poslato: 05, 07, 2012, 12:34:13 posle podne »
O mestu gde ima ribe nikom ni rec. Ako to napises na forumu sutra nema mesta za tebe.

'el moze na pp ?  vidi

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #21 poslato: 05, 07, 2012, 13:45:01 posle podne »
Ajde, malo ja iz pasivnih krajeva, da ne kažem iz unutrašnjosti ili ostatka Srbije, da prokomentarišem ovaj "problem", mada već vidim neke ljude kojima to neće biti drago.

Kod nas na Savi su mnogi "uzurpirali" obalu i napravili svoje mesto za kampovanje. Verujte, nikom to ne smeta. Čak šta više je poželjno društvo takvih vikendaša. Razlozi su višestruki.
 1. Obala i okolina su koliko-toliko uredjeni,
 2. Nema legla zmija ili nekih drugih neželjenih komšija,
 3. Ako vlasnik vikendice u blizini (lično vlasništvo zemljišta i zgrade) nije u mogućnosti da dodje par dana, bar je siguran da su tu "divlji" vikendaše koji indirektno sprečavaju potencijalne lopove da se pojave.
 4. ........................ zar nije dovoljno.

Čak je vodoprivredno preduzeće zadovoljno, jer ne moraju da se izlažu trošku uredjenja obale. Često apeluju na gradjane da što više izlaze na obale Save i nadju sebi prostor za odmor. Malo je onih koji za sobom ostavljaju pustoš i nered. Bar je svest ljubitelja prirode dostigla nivo da za sobom ostave čisto jer i njima je problem da neki drugi dan dodju na svoj brlog i nered.
Činjenica je samo da ako to mesto nije često posećeno, može da se desi da neko drugi "zauzme" taj prostor. Ali ako ste već sutradan ponovo došli na "svoje" mesto, niko vas neće oterati odatle.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #22 poslato: 05, 07, 2012, 17:25:33 posle podne »
nepamtim temu sa ovoliko licemernih odgovora.
Uzurpaciju obale,kritikuju vlasnici splavova,narušavanje divlje , netaknute prirode kritikuju oni kojima nepada napamet da pristanu u toj netaknutoj prirodi,već isključivo traže deo obale koji je raskrčen i očišćen.Nit vlast, nit bog čiste obale , ali nam nesmeta da ih koristimo ako je već neko to učinio.
Ali bitno je biti kontra i protiv,to održava aktivnost foruma.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #23 poslato: 05, 07, 2012, 20:03:45 posle podne »
Ajd sad,ko mi obrisa post od jutros,il da pogadjam,mislim verbalno,za sada  4587
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #24 poslato: 05, 07, 2012, 20:31:15 posle podne »
 "Imam splavic ali tamo gde je grad odredio da se postavljaju splavovi urbanistickim planom"
Interesantna informacija od čoveka koji osuđuje narušavanje netaknute prirode.Vi ste "urbanizovali" svoj splavić i prostor oko njega.Divljim vikendašima nazivate one koji nemaju mogućnost da priušte sebi "netaknutu prirodu koja je zavedena u katastru".
Zbog ovakve licemerne priče 90% ljudi koji ovaj sajt prate kao gosti ,ne žele da se registruju i izlože sebe "opasnosti" da budu ismejani i poniženi.
Ovo je mesto za savet ,pohvalu,podršku,organizaciju....

Ideja teme je bila da se kroz nju provuče priča o Dunavskom nepisanom bontonu.Izgleda da od toga nema ništa.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #25 poslato: 05, 07, 2012, 20:49:37 posle podne »
Opet sam pogrešno shvaćen.
Dobro, ne javljam se više po ovoj temi.  Izgubio sam volju da obrazlažem.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #26 poslato: 05, 07, 2012, 21:52:28 posle podne »
mislim da se ovde mešaju slični stavovi.Neverujem ni da je Bećar pristalica uzurpacije obale ili šume na način na koji se to radi na savi, a nisam baš ni uveren da je Dule pristalica totalne nebrige za prirodu.
Ja volim da se vežem za obalu i mesto za noćenje ili za višednevni boravak biram van domašaja civilizacije, što neznači da sam ljubitelj probijanja kroz šikaru.U krajnjem slučaju se i trava kosi, pa neznači da ako sam očistio deo obale narušavam prirodni ciklus.Ja koliko sam shvatio ,Bećar nije imao ideju da izbetonira deo obale već da uredi kamp,a svaki kamp u prirodi je uređen.
To što je država,ili grad urbanizovala i legalizovala, neznači da priroda nije narušena....itd
i tako mi možemo do svetog Ilije a stvari se dešavaju kako se dešavaju i svi ćemo raditi po svom nahođenju.
Hogare.nisam ja ,a to je najvažnije ha

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #27 poslato: 06, 07, 2012, 02:35:39 pre podne »
iako imam splav 16 x 11 metara cekam vec 3 godine dozvolu da ga legalno postavim...

duletov splav nikako ne ugrozava obalu posto je to betonirana obala

u savu udjem bas kad moram bas zbog 14 km splavova sa obe strane

uvek cu izaci na tudje mesto sto zbog lenjosti , sto zbog toga sto necu JA da secem i unistavam

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1446
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #28 poslato: 06, 07, 2012, 08:27:55 pre podne »
Iko,ono je bio stos,cisto da se ne uspavate,admini jedni  ha .Becar,dzaba ti je da trazis bon-ton u ovoj zemlji,i to generalno.Sve je ostavljeno na domacem vaspitanju,i ko ga koliko ima.Na primer, ja uvek krenem  jh ,a ako ne ide onda  tamburanje ,i mirna Backa
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #29 poslato: 06, 07, 2012, 08:35:21 pre podne »
Samo vas posmatram.....  eek

ako se Duletu ne sviđa da  se kamp uredi, onda kamp ne treba da se uredi i ne treba da postoji.... znači nema više kampera na obali Dunava jer Dule smatra da to nije u redu.... nemoj da bi neko raskrčio malo prostora da postavi šator.... jer Dule kad plovi ne želi da vidi šatore pored obale... samo čistu netaknutu prirodu.....
i ja sam jedan od onih uzurpatora obale koji narušavaju izgled reke.... ali šta ću, uz reku sam odrastao ,uvek sam voleo da kampujem, ali me to nije zadovoljilo,pa sam sa društvom odlučio da napravim sojenicu i da mogu preko cele godine da dolazim i uživam sa njima na "našem" ostrvu...
Dunav je moje more.....