Autor Tema: Mesto za kampovanje  (Pročitano 14267 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Mesto za kampovanje
« poslato: 21, 06, 2012, 15:09:06 posle podne »
Poštovani forumaši
Iz tekstova na forumu zaključio sam da među Vama ima ljudi sa velikim stažom na vodi.
Interesuje me jedna "sitnica" tj. dunavski bonton.
Evo primera...
Na obali preko puta  pronašao sam prelepo mesto za kampovanje,izlet,roštilj....Utrošio sam par dana krčeći granje,koprivu i ostatke trule trave.Mesto je sada spremno za upotrebu i uživanje ali me muči jedna sitnica.
Šta ako !?! ... sutra na tom mestu zateknem neke ljude koji su razapeli šator.Na "mom" mestu ,gde sam zaradio ujede svih znanih i neznanih insekata,par žuljeva,biski susret sa "anakondom"
Da li se poštuje tuđi rad i ne zauzima se već pripremljeno mesto koje je sveže sređeno
Naravno da ne smatram da sam zauzeo i "zapišao" lokaciju ali ipak ....

Očekujem savete,kritike,predloge...

Pozdrav sa Dunava

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #1 poslato: 21, 06, 2012, 16:35:42 posle podne »
Možda je malo problem pošto je mesto novo, ali kad ljudi skontaju da si ti gazda, neće biti problema.  thumbup
Drugim rečima, moraš biti na kapovanju JAKo često! :)

I bolje ga "podeli" sa drugarima, jer oni na taj način takodje čuvaju mesto od trećih lica - mangupa!  sajkaca

U slučaju konflikata kao i uvek, pobedjuje - jači!  tamburanje

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #2 poslato: 21, 06, 2012, 17:03:03 posle podne »
Kada si vec rascistio mesto , sklepaj nekakav sto i klupicu , to mu dodje kao "zapisavanje" mesta!!

Obicno ljudi izbegavaju da staju na uredjena mesta .
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #3 poslato: 21, 06, 2012, 17:34:54 posle podne »
Po meni to je javno dobro a to što si ti utrošio vreme i snagu da ga urediš je lepo ali i dalje tu paravo ima da dođe ko god dođe dokle god nisi vlasnik . I to je tako voleli ili ne - zna se na kampu da ko pre dođe do mesta njegovo je dok je tu. Tako bilo od vajkada.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #4 poslato: 21, 06, 2012, 18:25:41 posle podne »
Srecom ovo ne vazi za ljude,kako kaze deda  thumbup.I ja sam stajao na tudja mesta,al kad naidje mucenik koj ga je sredjivao,uredno napustim,oma,i jos mu se zahvalim.Obicno su to slabiji ljudi,fizicki,od mene,al meni ne pada na pamet drugaciji pristup,tako me vaspitao otac  6589.Ne cini ono sto ne bi voleo da drugi cini tebi,i sve O.K.P.S.Nema to veze sa katastrom  lol
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #5 poslato: 21, 06, 2012, 19:48:22 posle podne »

Ako budete prolazili ,to je na 1190 km kod Novih Banovaca  ali sa Pančevačke strane  thumbup



Ima li nekih nepisanih pravila sa vode koje bi trebali da znamo,da ne bi došli u situaciju da nas gledaju kao  taz
Napišite neko Vaše dobro ili loše iskustvo .Neka ovo bude kurs iz lepog ponašanja


Imam običaj da se javljam ljudima sa drugih čamaca kada se mimoilazimo i obično mi odpozdrave.Jednom prilikom sam taj "običaj "primenio kao dobru foru pred društvom
Mimoilazimo se sa mađarskim brodom,svi komentarišu kako putuje iz daleka i ide ko zna gde.I tu ja nastupam.Kažem kako poznajem čoveka i da sam plovio sa njim do Beške.Naravno,počinje prozivka ,ismevanje, da ne govorim dobro srpski a kamoli mađarski ili engleski jezik...
Opkladimo se u turu pića na Dunavskoj terasi i....
Podignem ruku,mahnem čoveku.Mađar,naravno ,otpozdravlja čak na kratko zasvira sirenom...
Ovi moji u šoku.Od tada važim za ministra spoljnih poslova....

Pozdrav

Hvala na predhodnim savetima

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #6 poslato: 21, 06, 2012, 19:57:57 posle podne »
 Univerzalno pravilo je da neradis na vodi ono sto nebi voleo da radi neko drugi u tvojoj blizini!!

Naravno , ne ostavljati krs i lom za sobom !!

Ljudi imaju obicaj da postave tablu sa natpisom imena kampa , recimo "Kamp Becar"  jh
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže taxi

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 365
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #7 poslato: 21, 06, 2012, 20:37:41 posle podne »
to sto ces ti zaposesti parce obale ni po jada prolem nastaje iduce godine kad deset tvojih komsija uradi to isto pa onda vise nema mesta za pristajanje camaca ,pecanje (jer nije u redu biti nekom u dvoristu } tako je na savi a pocelo je i na paradajz ostrvu . zakljucak izvedite sami.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #8 poslato: 21, 06, 2012, 20:52:36 posle podne »
Svaki kamp koji je blizu nečega,pa bilo to i mesto blizu uobičajenih pecaroških destinacija privlači sve koji brzo i lako mogu doći do tog mesta.Već kamp koji je udaljen od nekih ustaljenih plovidbenih ruta ili pecaroških destinacija nije toliko zaposednut od slučajnih prolaznika.
Koliko će ti kamp biti posećen od slučajnih kampera ,zavisi koliko ćeš često ti biti u kampu.Ako te tamo budu viđali često, brzo će to prihvatiti kao ;Bećarov kamp.Ako tamo budeš jednom mesečno,brzo će prihvatiti da je to prolazni kamp.Nefer bi bilo označiti deo obale koji nekom pripada a da pri tom onaj koji ga je pripremio nedolazi u kamp više od mesec dana.
Ako planiraš često da boraviš u kampu , postoji i, kod nas,uobičajen način stavljanja do znanja da je kamp pripremljen za intezivno korišćenje,a to je da se u kamp postavi nešto što nedvosmisleno stavlja do znanja da se kamp koristi.Mnogi pronađu neki stari smederevac , koji i nemora biti u funkciji, bitno je da odaje utisak da se koristi.
neko uradi neku vrstu ljuljaške ,ili nastrešnice......
U svakom slučaju nailazićeš i na nerazumne koji jednostavno nepoštuju tvoj trud.Za njih je i ulica javno dobro na kojem mogu da se ponašaju kako im se svidi,bez poštovanja i respekta prema onima koji te iste ulice čiste i održavaju.

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #9 poslato: 21, 06, 2012, 20:53:24 posle podne »
podigni bilo kakav šator na "svom" mestu i nemaš problema.....
Dunav je moje more.....

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #10 poslato: 22, 06, 2012, 07:57:57 pre podne »
Nikako ne shvatam zasto idu ljudi u "netaknutu" prirodu a onda utrose vreme da sve poseku i izravnaju i naprave seosko dvoriste ili park.  ako volite prirodu minimalno secite i rasciscavajte tamo gde vec inace moze da se provede vreme i to tako da kad napustite priroda moze da preuzme svoje upravljanje sto pre.

Ako volite sredjena mesta i "kultivisete" obalu gde god vam padne napamet necemo imati divljine ni obale za uzivanje vec niz "dvorista" gde naravno nije uzivanje boraviti pa cak ni pored.
Ja nisam taj koji moze da promeni naravi i navike ali apelujem: Ostavite malo "neuredjene" lepe prirode ako je volite a vi se organizujte tako da je koristite bez urbanizacije.  Pozdrav svim kamperima ali prvo pravilo kampovanja je da kad napustite mesto ostavite ga kako je i bilo. Ne misli se tu na djubre to se podrazumeva vec na samu prirodu.     114 114 thumbup   
Marke

Van mreže Bećar

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 253
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #11 poslato: 22, 06, 2012, 08:20:29 pre podne »
Marke,niko nije pominjao pravljenje  seoskog dvorišta,ograđivanje tarabom,postavljanje poštanskog sandučeta i zvonca,betoniranje,uvođenje ulične rasvete...
Da bi bez razmišljnja pustio decu da jurcaju moraš iseći i očistiti sve što može da ubode ili opeče.Dovoljan je bezazlen kontakt sa koprivom i to postaje loša asocijacija na izlet.Osnovne stvari motamo uraditi.Urediti ulaz-izlaz na obalu,napraviti,iskopati ili "sazidati"ložište za kotlić ili roštilj ( da sprečimo požar)
očistiti mesto za šator i dnevni boravak.U slučaju da ulaze u vodu,sa par pobodenih grana im obeležiti prostor za igranje.Sve ostalo je preterivanje

Pozdrav sa Dunava

Van mreže Jason

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 43
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Elan 545
  • Marina: Dorcol, Stara Centrala
  • Veličina: 5,50
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #12 poslato: 22, 06, 2012, 08:37:31 pre podne »
Bravo Marke, u potpunosti se slazem sa tobom  114

Van mreže marke

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1147
  • Pol: Muškarac
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #13 poslato: 22, 06, 2012, 10:15:38 pre podne »
Becar slazem se s tobom da treba to uraditi ali kad napustate mesto treba loziste ponovo razgraditi - zatrpati a sto se tice prilaza bi bilo lepo naci mesto gde se moze pristati bez velikih intervencija inace i niste na vodi ako treba da se spustate stepenicama  do camca a na obali nema mesta ni da se stane.

Sve u svemu ne treba praviti kamp za sledece posetioce jer je to priroda a ne kamp.  Kamp je vec uredjeno mestoodredjeno za t, ima prilaz i odredjene usluge i obicno se placa. Divljina nije i ne treba da bude stalni kamp. Naravno niko vam ne bani da kampujete ali ne tako da prilagodite sve sebi  nego sebe prirodi. thumbup

Deca se u dodiru sa koprivom uce ponasanju i oprezu pri boravku u divljini. ako pri dolasku macetom razbucate svu vegetaciju u okolini shvatice (pogresno) da se sve sme raditi u prirodi i da je sve to tu da bi sluzilo nasim potrebama i ne sme se tolerisati sve sto ima bodlju ili trn..   jh

Naravno treba srediti sredinu u kojoj boravite samo kazem da ne treba preterivati u brizi za decu vec ih nauciti da mogu bezbrizno da borave u prirodi ako nauce cega se treba cuvati i kakio se ponasati uvek ce biti neka kopriva okolo.    114

Marke

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Mesto za kampovanje
« Odgovor #14 poslato: 04, 07, 2012, 13:45:13 posle podne »
ja sam jedan od onih koji vazda idu na tudja mesta ... kad se pojavi gazda ja se pomerim ...
tudja mesta pruzaju bas to sto ti kazes raskrcenost , spremno loziste i slicno... naravno uvek posle pocistim zamnom a i za predhodnima tako da mesto na kraju bude bolje nego sto sam ga nasao ...

ovo sto marke prica oko krcenja prirode podrzavam , sto zbog lenjosti sto zbog takvog stava nikad nisam krcio neko mesto...

jedino sto mrzim jeste kada neko uredi mesto sa sporetima, najlonima i slicnim glupostima... ako se vec sprema mesto onda treba to raditi sa materijalima iz te okoline a ne dovlaciti razne stvari da se mesto "zapisa" ... taj koji donese smedervca obicno kada odustane od mesta ne odnese taj mederevac na otpad vec ga ostavi tu gde je, pa onda za 2-3 godine vegetacija prekrije smedervca koji postaje izvrsno mesto da se isecete vi i vasi bliznji i da se povredite nikad gore...

ako vec hoces sporet , bojler i slicno ... lepo u srbija sume, plati taxu i gradi ekoloski objekat , sve ostalo je bruka i sramota...