Autor Tema: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??  (Pročitano 42572 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #15 poslato: 20, 08, 2012, 17:25:13 posle podne »
Vidi nauticant,

Ja sam čoveku hteo da skrenem pažnju na ono što bi trebao da uradi a na njemu je da odluči kako će.Glupo bi bilo da u povratku možda doživi neku neprijatnost ,u krajnjem slučaju da izgubi vreme i tome slično.Ne košta ništa čoveka da pita jeli mu potreban neki dokument ili ne.
Mislim da je tako pametnije nego da se posle "češe".Da li će tako uraditi ili će poslušati tebe neka on odluči.

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #16 poslato: 20, 08, 2012, 23:07:37 posle podne »
...a moze i tako. Al niko nista ne pita ni kod nas ni kod Makedonaca, a pogotovo ne kod Grka. Dosao pre 7-8 dana

Van mreže kodar

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 42
  • Pol: Muškarac
  • dunav je moje more
  • Brod tip: Anker Bas 747
  • Marina: NK Zemun
  • Veličina: 7,5m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #17 poslato: 24, 02, 2013, 11:43:33 pre podne »
Ova tema je ponovo aktuelna za leto 2013...
Takodje kao moj predhodnik koji je postavio pitanje imam zelju da ove godine letujem na sitoniji (vukao bih camac) a nemam iskustva...
Moje najvece razmisljanje je u vezi sidrenja.
Vlasnik smestaja na plazi nema svoj kolpomorto[bovu] a nesto ga i zabole da se angazuje oko toga.
Vidim iz komentara da spustanje i vadjenje camca nije neka briga ako imas svoju prikolicu ali sidrenje moze biti  tj. jeste  problem.
Camac je Sea Ray 320 i poprilicno je tezak.
Molim iskusne i upucene da mi malo pomognu da nadjem neko resenje
Mislim da za ovako velik camac nije resenje vaditi ga iz vode svaki dan a i nemoguce mi je to obzirom da ga ne vucem svojim kolima vac organizujem ozbiljnije i vece vozilo da ga otera i vrati.
hvala na pomoci

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #18 poslato: 24, 02, 2013, 17:03:23 posle podne »
Na to tvoje pitanje odgovor je moguc tek na licu mesta, tj. ako se tamo nadje neko dobro zaklonjeno sidriste to je to ako ne onda nista od varijante sa sidrenjem. U trom slucaju sidrena oprema mora biti adekvatna. Ja sam se na Lefkadi i okolnim ostrvima sidrio nocu ali sam uvek i nocio na ladji, sidrista su bila dobro zaklonjena i nije bilo problema. Ako planiras da budes stacioniran u nekom mestu i da koristis smestaj na kopnu, ipak bih ti preporucio da za svoj camac nadjes neki bezbedan privremeni vez u mestu gde boravis, to je ipak najsigurnije. Moguce je i vizivanje na gradskom molu, ali to opet zavisi od samog mesta gde si planirao letovanje, a pre svega da li na molu ima mesta.

Van mreže Gruja

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 14
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Maestral 18
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #19 poslato: 10, 04, 2014, 14:38:25 posle podne »
Da malo osvezim temu
Imam maestral 18 i hondu 7,5,pa sam planirao da idemo zena i ja na more kolima,a da camac i motor spakujem u auto. Ne znam samo da li da idem u Crnu Goru ili Grcku? U CG sam bio sto puta(nikad camcem),a u Grckoj nikad. Zanima me kakva su vasa iskustva i predlozi i sto je glavno gde i kako naci vez? U CG pretpostavljam da bi se snasao,nadjem neki smestaj odmah pored vode,u zalivu recimo i camac bude privezan skoro u dvoristu ali mi je Grcka totalno nepoznata i ne znam kako to tamo ide i ako bi privezao u nekoj marini,koliko to kosta?

Van mreže Ljuba

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 752
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #20 poslato: 10, 04, 2014, 18:27:04 posle podne »
Evo ja mogu da ti kažem za Thasos. Letovali smo u Potosu, apartman tik uz obalu, marina je slobodna za vezivanje, niko te ništa ne pita. Za jahte ne znam ali ovi mali čamci mogli su da se privežu bez pitanja.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #21 poslato: 10, 04, 2014, 22:49:03 posle podne »
u Grckim drzavnim marinama (to su one gradske) se ne placa vez sem ako se ne koristi struja i voda... ako imas apartman na obali baci ga na bovu ili sidro i prati vremensku prognozu ... ako ce da duva izvuci ga na obalu ...

Van mreže broker975fx

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3011
  • Pol: Muškarac
    • DAVID VELIKI
    • www.airbnb.com
  • Brod tip: Mali rečni remorker
  • Marina: Gabbiano Yachting Club, Zemun
  • Veličina: 13m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #22 poslato: 11, 04, 2014, 09:09:55 pre podne »
Ništa od toga se ne priznaje samo ovo i ovako nešto, odlična ekipa ekipa, fenomenalna plovidba - zaslužuju grupu sa Kojadinovićima, Kresojevićima i Baš jako a o njima se slabo zna
https://sites.google.com/site/brodickaaii/home/iz-brodskog-dnevnika-2/dunavom/leto-2012

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #23 poslato: 13, 09, 2015, 14:42:24 posle podne »
vidim da je poslednja reakcija na ovu temu bila prije godinu i po. sigurno je da su mnogi u medjuvremenu posjetili grcku i da mogu da podijele korisne informacije i iskustva za nas koji tek planiramo da idemo tamo. ja sam ove godine bio u hanjotiju ali na "suvom" odmoru i rodila se ideja da sledece godine sa ekipom idem na krstarenje mjesec dana.

nakon visednevnog rovarenja po forumima cini mi se da ce to biti sitonija. e sad, i ja imam gomilu pitanja vezanih za ovu avanturu.

sto se puta tice ne brinem se mnogo. plovilo je poliesterski krstas od 7m sa vanbrodskim motorom, auto dzip maksimalne vuce 3365kg i reduktorom, prikolica americka dvoosovinska 3600kg nosivosti zvana od miloste "Gargamel" sa vitlom, valjcima, hidraulickom samonalijetajucom kocnicom, rotacijom, heavy duty gumama itd, itd. takodje sto se sidrenja tice ne bi trebao da bude problem jer imam dva sidra (dunford i ralo) duple tezine nego predvidjeno za ovaj krstas.

ono sto me zanima je gdje spustiti camac, placa li se rampa i koliko, gdje parkirati auto i prikolicu, gdje natociti vodu i gorivo (zbog tezine), koliko kosta vez sa upotrebom vode i struje za 24h, prijava obalskoj strazi i kapetaniji i jos milion tih prakticnih stvari....
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #24 poslato: 13, 09, 2015, 19:54:46 posle podne »
Za prevoz i granicnu proceduru ne znam nista, imas malo vise uzbrdica dole oko Katarinija ali nista ni prici makedonskim putevima... drugim recima teraj i ne brigaj ..  meni je ladja bila dole pa nisam radio te ulazne papire  ...

Kada sam zvanicno dosao u Grcku , ove godine, otisao sam na carinu da se prijavim pa u policiju po tranzit log... e sad kako je kada su ladje manje ne znam... od ove godine se nista vise ne placa u Grckoj , a trebalo je da platim oko 400 evra godisnje za 12 metara ladju ... opsti je haos u administraciji , nisam jedini koji je isao od saltera do saltera da bi platio taxe a da su svi rekli da se vise ne placa ali da ne znaju zasto ....

Ima dosta nasih koji plove sto sa jedrilicama , sto sa gliserima , deplasmancima i sl... ako vidis americku zastavu u grackoj 95% sanse je da se radi o srbima zbog naseg nakaradnog zakona o carini i registraciji plovila...

Spustanje camaca mozes uraditi na bilo kojoj plazi , a ima i predvidjenih mesta za spustanje, a da li se placa ne znam... razlike izmedju plaze i ovih mesta nema iste dubine, sljunak ili pesak  ... auto sam ja parkirao na carini , naucili me nasi srbi :D , ali bilo gde u velikom gradu pod neko drvo neces imati problema... parking zona imaju JAKO malo , ali ih imaju ... u Volosu recimou  gradu od 150.000 stanovnika imaju oko 30 parking mesta koja se placaju (ako ne racunamo, mesta kod ferija) te mozes da parkiras gde hoces zakljucas i dodjes za mesec dana ...

moj savet ti je da prebacujes jednom u deset dana ladju i prikolicu uvek kod camca... odes autobusom ili taxijem do kola i prebacis u novo mesto ...

Gorivo i voda se mogu tociti u skoro svakom mestu ... za gorivo pozoves kamion pumpu dodju i sipaju ti (raspitas se kod lokalaca) ... meni na 100 litara nisu digli ni malo cenu vec dali po ceni na pumpi ...na Ahileonu sam pitao ribare gde je pumpa, i oni mi uzes kantu i lovu i donesose gorivo bez provizije, naravno palo je posle pivo .....
Voda je jos jednostavnija, negde se placa negde ne ... u Volosu ti je 1000 litara 2 evra , na Eviji slicno... u nekim mestima postoje RF kartice koje kupis i onda se zakacis na vodu i struju ... kilowatt je oko 30 centi ... a kapiram da TA pec neces paliti leti :D Ja sam u Volosu proveo oko 10 dana i nisam uspeo da potrosim 10 evra iako nas je 6oro na ladji ...

pitaj ako te jos sta interesuje ...

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #25 poslato: 13, 09, 2015, 20:25:29 posle podne »
kapetane hvala puno

e vidis, ovo sto si napisao vrijedi brat bratu gajbu ladnog piva a ne samo jedno  114
ne radi se toliko o ustedi novca (naravno i to je bitno) nego o ustedi vremena i tumaranja na 35 stepeni. dok ja to sve saznam i istrazim prodje mi ljeto.

koliko sam razumio iz razlicitih komentara grcka je relativno jeftina sto se usluga tice i veoma pristupacna. ideja je da mjesec dana plovimo okolo ne udaljavajuci se bas mnogo od obale jer je prvence i da svakih par dana budemo 24h u nekoj marini da bi uzeli vodu gorivo i eventualno popunili struju.

brinu me malo te rampe na plazi jer sam skoro imao situaciju i to na drini gdje je zbog mekog terena u pomoc dzipu morao da dodje i obliznji traktor. nadam se da se mogu naci dobre rampe sa betoniranim ili asfaltiranim prilazom bez previse algi kako bih mogao da izvucem gargamela i brod....morace izvidnica da ide svakako

imas li iskustva sa sitonijom? gdje je najbolje zapoceti plovidbu? blize solunu gore ili se spustati dole prema porto carras ili jos nize prema porto koufo?
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #26 poslato: 13, 09, 2015, 21:54:38 posle podne »
Ja sm vukao na sitoniju brod i na njemu bio tri nedelje. Prosle godine. Isto je 7m. Nema nikakva papirologija. Ubacis brod u more i plovis. Okacis zastavu nasu nazad, gore grcku. Brod da ti je registrovan. Imam opremu. Kotur, pojaseve, aparat za gasenje, signalne rakete i dimnu..... Mislim da treba osiguranje za preko 20 ks
Imas u ormos panagias suvu marinu. Spuste ti brod i izvade i cuvaju prikolicu 20 dana, koju operu, za 50e sve zajedno. Imam kontakt. Tamo dosta ljudi iz srbije dovlaci plovila i super je za polazak. Voda je na pristanima jako loseg kvaliteta, al ne placa se. tehnicka voda. Jedina prava marina je porto karas, al je skupa. Ostalo su sve javni molovi i lucice koje se ne placaju.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #27 poslato: 14, 09, 2015, 00:02:21 pre podne »
... Nema nikakva papirologija. Ubacis brod u more i plovis. Okacis zastavu nasu nazad, gore grcku. Brod da ti je registrovan. Imam opremu. Kotur, pojaseve, aparat za gasenje, signalne rakete i dimnu..... Mislim da treba osiguranje za preko 20 ks

mmm nece da bude... tacno je da Grci ne prave problem ... ali papirologija postoji i ako hoce da te drndaju PRVO ce ti traziti osiguranje pa ond aostale papire , to bi trebalo da uzmes.. meni je za 12 meseci bilo oko 120 evra sve pokriveno (3 stavke)  za ladju od 12 metara ... tebi ce za mesec dana biti 10tak evra... ne vidim razloga da ga nemas...  tranzit log je besplatan cela procedura pairologije traje sat dva ako ih juris .. ili 30 minuta ako su na radnim mestima (sto je kod grka retkost) ...

odradis to i miran si ...

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #28 poslato: 14, 09, 2015, 06:59:42 pre podne »
@neptun
@kapetan

koji ste vi kraljevi! hvala jos jednom na informacijama.

sto se registracije, osiguranja i dozvole tice sve uredno i iz holandije sto bi se reklo "eu compatible"
slatka voda mi i treba samo tehnicka plus koristim tablete za preciscavanje tako da nece biti problem

ovo za 50eur mi se cini jako dobro pogotovo sto je cuvano i nema zezanja sa izvlacenjem. za mesec dana se sigurno isplati. neptune jel moze kontakt?

zna li neko sta je sve potrebno od opreme?
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #29 poslato: 14, 09, 2015, 12:08:37 posle podne »
... Nema nikakva papirologija. Ubacis brod u more i plovis. Okacis zastavu nasu nazad, gore grcku. Brod da ti je registrovan. Imam opremu. Kotur, pojaseve, aparat za gasenje, signalne rakete i dimnu..... Mislim da treba osiguranje za preko 20 ks

mmm nece da bude... tacno je da Grci ne prave problem ... ali papirologija postoji i ako hoce da te drndaju PRVO ce ti traziti osiguranje pa ond aostale papire , to bi trebalo da uzmes.. meni je za 12 meseci bilo oko 120 evra sve pokriveno (3 stavke)  za ladju od 12 metara ... tebi ce za mesec dana biti 10tak evra... ne vidim razloga da ga nemas...  tranzit log je besplatan cela procedura pairologije traje sat dva ako ih juris .. ili 30 minuta ako su na radnim mestima (sto je kod grka retkost) ...

odradis to i miran si ...
Nema osiguranje ispod 20 ks. Bio sam u policiji za brod od 7 m. Tj oni me zvali da doljem u policiju. Ja otisao odneo pasose posade, plovidbenu i onu dozvolubza upravljanje camcem i nista nije falilo. Rekli sve je u redu, dovidjenja.