Autor Tema: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??  (Pročitano 42809 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #75 poslato: 17, 08, 2017, 09:46:38 pre podne »
Blagodarim gos"n SRSA

Van mreže Zrenjaninac

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Elan Pasara
  • Marina: Tisa
  • Veličina: 4.80
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #76 poslato: 19, 08, 2017, 20:19:24 posle podne »
Хвала на одговору.
Значи, ипак је била купљена нова, сертификована приколица!

Питање сам поставио зато што знам да у Бечеју праве велике проблеме око регистрације приколица. Конкретно, рођаку сам поклоно приколицу која је била раније атестирана и регистрована више пута. А онда сам једне године пропустио да је региструјем и кад сам хтео да је региструјем поново, због примене новог закона ми нису дозволили.

Није помогло чак ни то што сам из Македоније прибавио сертификат о саобразности (COC) јер се радило о фабрички направљеној лакој приколици "Брако". Једноставно, нису прихватили ништа и приколица је и даље нерегистрована.

У сваком случају, ви сте поступили врло разумно и зато сте све и обавили без већих проблема, да би на крају и уживали у реализацији своје намере.

Хвала још једном и срећно. Чекам слике.

Da, dosta sam čitao na forumima o tom problemu, te sam hteo u startu da odradim kako treba: i kuku i prikolicu sam kupio nove u Autoflexu i Motorflexu. Kuka na klik 35000 dinara i prikolica 5 metara 96000 dinara. To je bilo na jesen 2016. godine.

Sad se vozam po Tisi   tisa  , mada sam čamac kupio prevashodno zbog odlazaka na more (jednom godišnje)   loock7  .

Vidim koliko je nautika skup sport i koliko neki ulože u dobre čamce, glisere, jedrilice i katamarane.
U Grčkoj sam imao prilike da vidim neke naše lopovčine zbog kojih danas teško živimo.
Imaju ljudi ono što niko nema, najnoviju tehnologiju po basnoslovnim cenama.

Od svih stranaca ti naši ljudi su meni bili najveći stranci. Nisam razumeo više ništa. A, mislio sam da sam se svega nagledao i naslušao.
Navigare necesse est. Vivere non est.

Van mreže Renta čamci Niš

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
    • Sport
  • Veličina: 3.5
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #77 poslato: 16, 09, 2017, 11:16:32 pre podne »
Evo i ja obzirom da sam nov na forumu da napisem iskustva sa čamcem na moru. U odnosu na vas ja imam male gumene sport čamace od 3.3m duzine  za 4 osobe sa motorima TOMOS 4ks.
Prosle godine je ceo čamac stao u krovni kofer automobila, sem motora kojeg sam smestio u gepeku automobila. A ove godine sam vukao prikolicu zbog komociteta. Camac je bio u sklopljenom stanju tako da je sve stalo u prikolici duzin .2.2m sirine 1.1metar, čak sam i stavio nekoliko kofera.
Moja destinacija je bila GRČKA Halkidiki Neos MArmaras, Paradiso plaža.
Prelepo iskustvo kada ste sa čamcem na moru. Potrebna je dobra organizacija i sva oprema da se ponese ali zadovoljstvo je veliko.

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #78 poslato: 16, 09, 2017, 16:35:20 posle podne »
Zrenjaninac da lio je moguće da si kuku platio €300 pošto takve imaju i ispod €200

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #79 poslato: 17, 09, 2017, 12:38:01 posle podne »
Posto me je LSI kritikovao i trazio da nesto napisem o mojim iskustvima iz Grcke a da se ne bi ponjavljao i duplo pisao, koga zanima moze o tome procitati OVDE

 hi

Van mreže Zrenjaninac

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 10
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Elan Pasara
  • Marina: Tisa
  • Veličina: 4.80
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #80 poslato: 03, 11, 2017, 02:05:43 pre podne »
Zrenjaninac da lio je moguće da si kuku platio €300 pošto takve imaju i ispod €200

Ja sam ugradio novu kuku kod zvaničnog distributera a ne polovnu. To je razlika. Na dva mesta sam naišao na identičnu cenu za ugradnju nove kuke, tako da zaključujem da govoriš o polovnoj.

Iskreno, sad mi više nije bitno. Ništa nisam budžio oko  kuke.

 m4  upavusi
Navigare necesse est. Vivere non est.

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #81 poslato: 03, 11, 2017, 08:26:35 pre podne »
Auuu pročitao sam tekst na Nautičkom Forumu, -sa čamcem u Grcku- Bravo Sceka sve si nam lepo objasnio, kao da sam bio tamo, toliko je slikovito. Vidim koliko je boravak na moru sa čamcem pravo uživanje. Za sada to mi je samo san, ko zna možda se jednom i ostvari. Vama svaka čast, želim vama kao i ostalima koji idu čamcima na more da uživaju tako što duže.

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #82 poslato: 03, 11, 2017, 09:57:44 pre podne »
Auuu pročitao sam tekst na Nautičkom Forumu, -sa čamcem u Grcku- Bravo Sceka sve si nam lepo objasnio, kao da sam bio tamo, toliko je slikovito. Vidim koliko je boravak na moru sa čamcem pravo uživanje. Za sada to mi je samo san, ko zna možda se jednom i ostvari. Vama svaka čast, želim vama kao i ostalima koji idu čamcima na more da uživaju tako što duže.

Hvala na lepim rečima a što se tiče želje i ja sam je dugo imao i evo nakon niza godina i manjih i većih problema sam je ostvario a vama savetujem da od ideje i želje ne odustajete a za početak probajte da iznajmite čamac i provedite jedan fantastičan dan na moru LINK

A da vam kažem da sam u marini ove godine imao komšije bračni par iz Bugarske koji su imali malu jedrilicu možda 5m sa maleckom kabinom i koji su celo leto proveli na njoj i lepo plovili i uživali. Njihova računica je jasna: marina košta za njihov čamac za 2 meseca: oko 900 EUR i oni tu spavaju a u samoj marini imaju i struju i vodu i tuševe i WC i plažu kada je loše vreme i parking za kola, tako da praktično imaju kompletan smeštaj za 2 meseca po ceni 900 EUR, što je prilično jeftino jer ispada da je za njih dvoje dnevno manje od 15EUR !!! Najam apartmana za dvoje na Sithoniji ovog leta se nije moga naći ispod 40 EUR! Oni su dolazili i odlazili do njihove kuće u Bugarskoj nekoliko puta i kažu da su se proveli kao nikada u životu.

Ako imate neka pitanja rado ću na njih odgovoriti.

 hi
« Poslednja izmena: 03, 11, 2017, 10:20:50 pre podne sceka »

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7046
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #83 poslato: 03, 11, 2017, 10:06:40 pre podne »
Милета, шта нам то ради овај Шћека? Памет нам помера.

Али нека, волимо ми то.

Шћеко, свака част. Добра припрема је увек предуслов добро проведеног дана.

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #84 poslato: 03, 11, 2017, 10:23:01 pre podne »
@ LSI, hvala a ako nekom moj tekst pomogne i da mu neke ideje biće mi veoma drago.

 hi

Van mreže MiletaStamat

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1825
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Cranchi Holiday
  • Marina: Nautički klub Zemun-Stari Šlep- Zemun
  • Veličina: 6 metara
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #85 poslato: 03, 11, 2017, 10:29:06 pre podne »
Samo ti piši i postavljaj fotografije. Uživamo mi i tako, gledajući druge kako uživaju, ali stvarno, zadovoljstvo je to čitati i gledati.
LSI mi smo tek počeli da uživamo u lepotama nautike, i time ćemo se baviti dok god hodamo. Ja sam se sada sa reke  perselio na kopno i  prelistavam forume. Mnogo toga dobrog, lepog i poučnog se može naći na njima. Nista manje ne uživam, čak štaviše ovde učim i samo učim od iskusnijih nautičara. A ko zna možda mi padne na pamet neka zanimljiva ideja dorade Istranke, tek toliko da se ne sedi zaludno  6589

Van mreže tangabravo

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 361
  • www.mojaladja.com
    • tangacharlie
  • Brod tip: mikrotoner-sailfish
  • Marina: ispod prozora
  • Veličina: 18 stopa
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #86 poslato: 06, 11, 2017, 23:09:57 posle podne »
Oprosti SCEKO ali duša me zabole kada pročitah za ovih €900 , pa ja iako nisam ni leskovčanin ni piroćanac a još manje škot za te pare celo leto da budem u GR  na moiju lađu i da se ranim i pojim ko grof Ćano. Pa koji pravi nautičar plaća toliko love zarad malo tople vode i engleskog WC-a. Pa tolikom ima sigurnih uvala i besplatnih a sigurnih molova a kome smeta morska voda , pa svaka druga plaža ima tuševe, a WC , pa valjda je lepše pod maslinom uz cvrkut ptica nego čekati na red u marini ( to sam doživeo u Baru , samo što sam se ja švercovao ) , a najozbiljnije pa greota je plaćati kada ima toliko prirodnih mogućnosti

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #87 poslato: 07, 11, 2017, 10:49:34 pre podne »
@Tangabravo, sve zavisi i od afiniteta, želja i mogućnosti. Ovi ljudi ostavljaju svoj čamac na najmanje 2 meseca (možda i duže) i dolaze i odlaze tokom leta više puta a u međuvremenu im dolaze i deca ili neko drugi a kada nema nikoga ili ti drugi koji možda i ne plove imaju zaista jednu od najbezbednijih luka/marina u celom regionu sa svim sadržajima (plaže, restorani, prodavnice, internet, ...).

Potpuno je druga stvar ako se čamac dovlači na more samo za vreme trajanja godišnjeg odmora (20ak dana) i kada svo vreme provodite na camcu i nakon toga ga vadite i vraćate nazad, onda ste vi u pravu.

 hi

Van mreže sceka

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 263
  • Pol: Muškarac
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #88 poslato: 16, 11, 2017, 12:15:47 posle podne »
Evo je ta mala jedrilica o kojoj sam pisao. Vidim da je još u marini što znači da su se ljudi verovatno odlučili na 2-godišnji ugovor (za ovaj čamac oko 1,700 EUR/godišnje a možda i manje) a oni iz Sofije su za 4 sata dole i praktično mogu da ga koriste 9 meseci (osim Decembra, Januara i Februara mada sve zavisi od vremena i afiniteta). - Putujuća vikendica!

 hi

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #89 poslato: 16, 11, 2017, 13:26:24 posle podne »
Ove godine u Ormosu , pričao sa dva Bugarina , imaju isto jedrilicu od 5m ali open , drže je  kod nekog Grka u dvorištu već par godina , besplatno , dodju kad mogu i spuste je tu u more jedre i pecaju . Sreli se kad su spuštali u vodu i nemaju frku oko registracije , transporta za pola sata su se spremili i otplovili . Ne vidim razlog da se plaća marina sa tako malom jedrilicom , ove godine sam bio na Sitoniji 7dana mi je bila jedrilica tu u Ormosu pored marine , vodu sam točio u Vurvuruu  i snabdevao se u marketu šta mi zatreba . 
« Poslednja izmena: 16, 11, 2017, 13:58:58 posle podne Mornar u kanalu »