Autor Tema: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??  (Pročitano 42570 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #45 poslato: 18, 09, 2015, 12:45:22 posle podne »
A što si baš zapeo za Sitoniju!!!???
Najneatraktivnija regija u Grčkoj za nautički turizam. Gadjaj Severne Sporade ili u Jonskom Moru Itaku, Paxos, Antipaxos.Lefkada lepa samo na razglednici.
I upamti jednu stvar, sve to što Grci opevaju i dižu u nebesa slobodno batali.
Ima mnogo lepih i nepoznatih mests.
Biti Grk nije nacionalnost, to je PROFESIJA.

Van mreže Srecko Sojic

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 331
    • Bela Ladja
  • Brod tip: Mistral
  • Marina: Rotterdam
  • Veličina: 7.0m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #46 poslato: 18, 09, 2015, 12:50:29 posle podne »
Biti Grk nije nacionalnost, to je PROFESIJA. hahahahaha dobar dobar!

Sitonija cisto iz razloga sto sam prvi put u ovoj prici pa mi se cini bezbjednije i blize ako se bilo sta desi. znam da ces reci da je udaljenost od sitonije do sporada manja nego od sitonije do kuce ali ipak....ne znam ni sam, tako sam se nesto orjentisao.

lako je vama starim morskim vucima.... cap
Oduvek sam sanjao Panticu da budem kapetan od belu ladju!

Van mreže ANASTASIA II

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #47 poslato: 18, 09, 2015, 13:12:34 posle podne »
Ama Sporadi su ti penzionerska stvar ali su sigurni i prelepi. Toliko lepih, zaklonjenih uvala. Vetar nije nešto posebno mada ume da dune. Ja kratim tek preko 28 knts.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #48 poslato: 19, 05, 2016, 23:28:14 posle podne »
Поздрав свима , хтео би да вучем микраћа у Грчку па ме интересује колико се плаћа путарина на појединим деоницама . Рецимо ако је за ауто 2,4€ колико би било са приколицом и једрилицом на тој рампи ?

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #49 poslato: 20, 05, 2016, 06:53:59 pre podne »
Поздрав свима , хтео би да вучем микраћа у Грчку па ме интересује колико се плаћа путарина на појединим деоницама . Рецимо ако је за ауто 2,4€ колико би било са приколицом и једрилицом на тој рампи ?

Линк који достављам, даје одговор на постављено питање. Цене су из прошле године али, колико знам, још су важеће. Има најава да ће путарина да поскупи овог лета али то још није потврђено.

Ево линка: http://www.mojagrcka.com/putarine-grcke-cene-za-2015/

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #50 poslato: 20, 05, 2016, 11:28:19 pre podne »
Taj link sam našao ali tu nema cena putarine za vozila sa prikolicom (mislim u Grčkoj) .

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #51 poslato: 20, 05, 2016, 12:00:53 posle podne »
nisam siguran ... ali mislim da sam slikao dobar deo tih putrina od soluna do volosa, posto organizujem odlazak nase dece jedrilicara dole ...
pa cu pokusati veceras da okacim slike ...

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #52 poslato: 20, 05, 2016, 13:13:40 posle podne »
Slikao mi je prijatelj koji se vratio pre nekoliko dana sa Peloponeza i ništa mi nije jasno . Postoji slika sa prikolicom ali samo do 2,7m , dok je preko te dužine slika kamiona pa mu je čak onaj iz kućice rekao da mere visinu ali to je izgleda paušalno .

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #53 poslato: 20, 05, 2016, 22:01:24 posle podne »
Можда ово помогне (на овом линку http://www.dalnicni-znamky.com/en/highway-toll-greece.html али мало скривено):


Since Greece is the operation of motorway sections and toll cares about 6 different companies, there is the situation with road tolls complicated than in other European countries. Individual companies do not just build and repair highway sections, but also the toll.

Besides the fees for crossing highways is also charged passage of some bridges and tunnels, it is primarily a bridge Charilaos Trikoupis (Rio - Antirio) and undersea tunnel Aktio - Preveza. Those who frequently pass through Greece, they can use any of the systems for automatic toll payment.

Kако у Грчкој о аутопутевима брине 6 различитих компанија, ситуације око наплате путарине је компликованија него у другим европским државама. Поједине компаније не само да граде и одржавају секције аутопутева, већ и одређују путарину.

Поред вожње аутопутевима наплаћује се и прелаз преко мостова и пролаз кроз тунеле, првенствено преко моста Кариалос Трикоупис (Рио - Антирио) и кроз подморски тунел Актио - Превеза. Они који често путују кроз Грчку, могу да се определе за аутоматску наплату путарине.


Indicative pricing toll in Greece
Индикативне цене путарине у Грчкој

Section / car category   motorcycles   vehicles with height up to 2,2m   vehicles with height over 2,2m,vehicles with 3 axis   vehicles with 4 and more axis    highway

Секција / категорија возила      Мотоцикл   до 2,2 м висине    преко 2,2 м и 3 осовине      4 и више осовина  
             
Thessaloniki - Athény*                 € 13,50                 € 19,20                 € 48,50                               € 67,80   Aegean + Nea
Thessaloniki - Larisa                    € 4,50                   € 6,50                  € 16,30                                € 22,80   Aegean
Thessaloniki - Igoumenitsa          € 5,10                   € 7,20                   € 18,00                                € 25,20   Egnatia
Thessaloniki - Alexandroupolis     € 3,4                     € 4,80                   € 12,00                                 € 16,80   Egnatia
Thessaloniki - Kavala                  € 1,70                   € 2,40                   € 6,00                                    € 8,40   Egnatia
Athény - Patras*                        € 4,40                    € 6,30                   € 16,00                                 € 22,40   Olympia
Athény - Kalamata*                    € 8,80                   € 12,60                  € 32,10                                 € 45,10   Olympia + Moreas





Information for drivers of vehicles weighing more than 3.5 tons
Информација за возаче чија возила су тежа од 3,5 т

Toll sections for vehicles over 3.5 tons are identical to the list of charging zones for cars. The categories of vehicles over 3.5 tons are not distinguished by weight, but according to the height and number of axles.

Секције за возила тежа од 3,5 т исте су као и за путничка возила. Категорије возила изнад 3,5 т не одређују се по тежини, већ по висини и броју осовина.




Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #54 poslato: 21, 05, 2016, 06:34:50 pre podne »
Хвала на помоћи @LSI то је ова трећа колона пошто имам 4 осовине , сад да направим руту па ћу видети колики је то трошак .

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #55 poslato: 25, 05, 2016, 22:08:11 posle podne »
Nije ta putarina u gr nesto skupa, do sitonije i nema mnogo da se vozi kroz grcku. Ne sto ne bih rekao da ima veze sa brojem osovina. Ja cu isto da vucem na sitoniju ove god.

Van mreže Mornar u kanalu

  • DrinskoSavski Brčkaroš
  • ****
  • Poruke: 260
  • www.mojaladja.com
    • Микротонер
  • Brod tip: Бродотехника
  • Veličina: 5,5x2,5
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #56 poslato: 26, 05, 2016, 07:21:55 pre podne »
Слажем се да није скупо ако идеш на Ситонију али ако идем на Пелопонез као што планирам нисам сигуран ...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #57 poslato: 26, 05, 2016, 18:13:12 posle podne »
dobar deo grka koristi sporedne puteve bas zbog putarina ...

Van mreže neptun

  • Savski dupegric . Kratkorepi
  • *****
  • Poruke: 525
  • www.mojaladja.com
    • neptun
  • Brod tip: neptun22
  • Marina: gabbiano
  • Veličina: 7m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #58 poslato: 26, 05, 2016, 22:07:00 posle podne »
Gde da vuces jedrilicu sporednim putevima. Mada nesto koliko se secam kad sam vukao u volos, cini mi se da ispod olimpa ima deo koji nije autoput, nego 3 trake, kao neke blage serpentine.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #59 poslato: 27, 05, 2016, 10:55:22 pre podne »
koliko ja videh skoro uvek ima u taj seoski paralelni put.. mada na tezim deonicama se i otvoriti i platiti autoput..