Opšta...Tu smo... > Ako neko zna ...

Sa camcem u grcku!! DA ili NE??

(1/20) > >>

Mandarin:
Pozdrav svim clanovima...

Ovih dana se veoma dvoumim oko letovanja, tj. da li da vucem camac ili ne..

Krajem avgusta idem u grcku na sitoniju, mesto se zove sarti...
Pregledao sam mnogo tema o sitoniji i obilasku prelepih uvala, plaza, itd...
Takodje bilo je par tema o obilsku tih mesta sa camcem..

Da li ima neko iskustva o takvom putovanju,
prvenstveno me zanima kakav je put, da li ima puno uzbrdica i ostrih krivina..
Vozim poprilicno star auto, jos i sa gliserom..... Nije mi lako da se odlucim..
Auto je VW Golf 1  iz '83, a gliser je Kvarnerplastika G370 sa yamaha 28 motorom....
Do sada nisam nikakvih problema da vucem camac po srbiji (prventveno Vojvodini)..
Ali ipak... Grcki putevi su mi nepoznati, pa ne bi da idem na slepo..

Takodje me interesuje da li je neko imao losa iskustva sa slanom vodom?
Cuo sam od nekih ljudi da je vema lose spustai plasticni camac u slanu vodu..
Da li je to tacno?

Sto se tice granice, procitao sam da nema nikakvih problema, kao ni sa spustanjem
camca u vodu...

Interesuje me i da li se placa mesto za camac, i da li ima neki cuvar koji pazi na te camce? (za ne daj boze)
Od opreme ,naravno, imam sigurnosne bove, prsluke, koturove za spasavanje, reflektore, zadnje svetlo itd... Jedino mi nedostaje signalna 
baklja za koju sam cuo da je obavezna....

I naravno da li u grckoj vazi nasa plovidbena dozvola i dozvola za upravljanje motornim camcem??

Unapred hvala na odgovorima....   25648

marek:
Ja ti mogu odgovoriti za put. Put je super moze da a podnese svaki auto, do halkidikija nemas nijedne krivine, imas malo duze uspone u samom solunu kada ides ring roadom ili ako ides kroz centar imas dosta stani kreni voznje. Kada dodjes do halkidikija put je isto laganica. Znaci sto se tice puta nema problema sto se tice papirologije ne znam.

HOGAR:
Put je O.K.,dozvola mora biti ona novijeg datuma,kao kartica,zameni ako ti je stara.Sad onaj koji ne zna ima da se slogira,u Grckoj se ne placa vez,osim u haj- tek privatnim marinama,ali,s obzirom koliko ti je plovilo,dogovori se sa gazdama kafica na plazi,da koristis kolpomorto[bovu]ako ima neka slobodna,ili obori sidro,po pravilima.Sad,imas prikolicu,mozes svako vece da navuces camac,jeste smaranje,ali to je 10-15 min i mirno spavanje.Ovo za plastiku i slanu vodu su te zezali mangupi,samo tako lol,a ako te nisu zezali nego stvarno tako misle,njima nema pomoci  roll4 lol

HOGAR:
Jos jedna napomena.Ako budes uplovljavao u neku lucicu,ili luku,niposto ne bacaj cimu momku na molu,koji vice i trazi da mu dobacis,ne bi li te vezao za gat.Zahvali mu se i reci da ces sam,pa polako pridji i vezi se na slobodno mesto.Ako ima na susednim plovilima neko od posade,njih zamoli i oni ce ti pomoci.E sad zasto.Po njihovom zakonu javne luke i lucice ne smeju da naplacuju vez,mogu samo vodu i struju,a gorivo je inace jako retko dostupno,skoro kao kod nas  roll4,pa su se dovitljivi Grci dosetili.Lepo otvore agenciju,dobiju neku vrstu koncesije ''usluge vezivanja plovila'' a cenovnik po njihovom nahodjenju i vrsti i vrednosti plovila.Otprilike su cene od 50evra pa navise.Kvaka je u tome,sto se nauticara tice,da zakon isto tako kaze da mozes da se sam privezes,ili uz pomoc komsija na vezu,a onaj bilmez, sto je izvisio moze samo da psuje i vice sto je ostao bez para taz,al ti samo opusteno.U slucaju da dodje policija,bice na tvojoj strani,a ti samo opusteno  thumbup.I pored toga,bolje je u Grckoj za camdzije,nego u rvackoj,gde ti u svakoj uvali gde pridjes,podmah prilaze camcem i traze pare,bilo da se  sidris svojim rodjenim sidrom,ili na njihovu bovu.To rade cak i domacim nauticarima,a strancima tek,a zakon je na njihovoj strani,ako imaju koncesiju.Nadam se da sam ti pomogao,i da ne zaboravim,gorivo na Halkidikiju,na vodi,mozes da sipas u Porto Karasu,ekskluzivnoj marini,pored koje ces proci,a nalazi se izmedju Neos Marmarasa i Sartija,kuda si se uputio.P.S. Na plazu Sarti,pescanu,prilaze i delfini,tako da ces imati nezaboravan dozivljaj.Nas clan Esspreso ima lep brod,a stajanka mu je u Vurvuruu,bilo bi lepo da se javi i on,on celo leto zuji tuda  thumbup sajkaca

nauticant:
Hogare, vidim da si u toku sa Grckom, kazi mi kakve su cene usluga u Porto Karasu. Konkretno me interesuje spustanje u voidu jedrilice 22 feet kranom. I da li mozda jos neka marina na Halkidikiju ima kran ?  Inace za dva-tri dana vucem ladju na Lefkadu, pa ako imas neke sugestije dobro bi mi dosle

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju