Autor Tema: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??  (Pročitano 42567 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Mandarin

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 1
  • www.mojaladja.com
Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« poslato: 09, 06, 2012, 11:24:59 pre podne »
Pozdrav svim clanovima...

Ovih dana se veoma dvoumim oko letovanja, tj. da li da vucem camac ili ne..

Krajem avgusta idem u grcku na sitoniju, mesto se zove sarti...
Pregledao sam mnogo tema o sitoniji i obilasku prelepih uvala, plaza, itd...
Takodje bilo je par tema o obilsku tih mesta sa camcem..

Da li ima neko iskustva o takvom putovanju,
prvenstveno me zanima kakav je put, da li ima puno uzbrdica i ostrih krivina..
Vozim poprilicno star auto, jos i sa gliserom..... Nije mi lako da se odlucim..
Auto je VW Golf 1  iz '83, a gliser je Kvarnerplastika G370 sa yamaha 28 motorom....
Do sada nisam nikakvih problema da vucem camac po srbiji (prventveno Vojvodini)..
Ali ipak... Grcki putevi su mi nepoznati, pa ne bi da idem na slepo..

Takodje me interesuje da li je neko imao losa iskustva sa slanom vodom?
Cuo sam od nekih ljudi da je vema lose spustai plasticni camac u slanu vodu..
Da li je to tacno?

Sto se tice granice, procitao sam da nema nikakvih problema, kao ni sa spustanjem
camca u vodu...

Interesuje me i da li se placa mesto za camac, i da li ima neki cuvar koji pazi na te camce? (za ne daj boze)
Od opreme ,naravno, imam sigurnosne bove, prsluke, koturove za spasavanje, reflektore, zadnje svetlo itd... Jedino mi nedostaje signalna 
baklja za koju sam cuo da je obavezna....

I naravno da li u grckoj vazi nasa plovidbena dozvola i dozvola za upravljanje motornim camcem??

Unapred hvala na odgovorima....   25648

Van mreže marek

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 31
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #1 poslato: 09, 06, 2012, 13:39:43 posle podne »
Ja ti mogu odgovoriti za put. Put je super moze da a podnese svaki auto, do halkidikija nemas nijedne krivine, imas malo duze uspone u samom solunu kada ides ring roadom ili ako ides kroz centar imas dosta stani kreni voznje. Kada dodjes do halkidikija put je isto laganica. Znaci sto se tice puta nema problema sto se tice papirologije ne znam.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #2 poslato: 09, 06, 2012, 15:03:24 posle podne »
Put je O.K.,dozvola mora biti ona novijeg datuma,kao kartica,zameni ako ti je stara.Sad onaj koji ne zna ima da se slogira,u Grckoj se ne placa vez,osim u haj- tek privatnim marinama,ali,s obzirom koliko ti je plovilo,dogovori se sa gazdama kafica na plazi,da koristis kolpomorto[bovu]ako ima neka slobodna,ili obori sidro,po pravilima.Sad,imas prikolicu,mozes svako vece da navuces camac,jeste smaranje,ali to je 10-15 min i mirno spavanje.Ovo za plastiku i slanu vodu su te zezali mangupi,samo tako lol,a ako te nisu zezali nego stvarno tako misle,njima nema pomoci  roll4 lol
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #3 poslato: 09, 06, 2012, 15:29:55 posle podne »
Jos jedna napomena.Ako budes uplovljavao u neku lucicu,ili luku,niposto ne bacaj cimu momku na molu,koji vice i trazi da mu dobacis,ne bi li te vezao za gat.Zahvali mu se i reci da ces sam,pa polako pridji i vezi se na slobodno mesto.Ako ima na susednim plovilima neko od posade,njih zamoli i oni ce ti pomoci.E sad zasto.Po njihovom zakonu javne luke i lucice ne smeju da naplacuju vez,mogu samo vodu i struju,a gorivo je inace jako retko dostupno,skoro kao kod nas  roll4,pa su se dovitljivi Grci dosetili.Lepo otvore agenciju,dobiju neku vrstu koncesije ''usluge vezivanja plovila'' a cenovnik po njihovom nahodjenju i vrsti i vrednosti plovila.Otprilike su cene od 50evra pa navise.Kvaka je u tome,sto se nauticara tice,da zakon isto tako kaze da mozes da se sam privezes,ili uz pomoc komsija na vezu,a onaj bilmez, sto je izvisio moze samo da psuje i vice sto je ostao bez para taz,al ti samo opusteno.U slucaju da dodje policija,bice na tvojoj strani,a ti samo opusteno  thumbup.I pored toga,bolje je u Grckoj za camdzije,nego u rvackoj,gde ti u svakoj uvali gde pridjes,podmah prilaze camcem i traze pare,bilo da se  sidris svojim rodjenim sidrom,ili na njihovu bovu.To rade cak i domacim nauticarima,a strancima tek,a zakon je na njihovoj strani,ako imaju koncesiju.Nadam se da sam ti pomogao,i da ne zaboravim,gorivo na Halkidikiju,na vodi,mozes da sipas u Porto Karasu,ekskluzivnoj marini,pored koje ces proci,a nalazi se izmedju Neos Marmarasa i Sartija,kuda si se uputio.P.S. Na plazu Sarti,pescanu,prilaze i delfini,tako da ces imati nezaboravan dozivljaj.Nas clan Esspreso ima lep brod,a stajanka mu je u Vurvuruu,bilo bi lepo da se javi i on,on celo leto zuji tuda  thumbup sajkaca
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #4 poslato: 09, 06, 2012, 22:02:21 posle podne »
Hogare, vidim da si u toku sa Grckom, kazi mi kakve su cene usluga u Porto Karasu. Konkretno me interesuje spustanje u voidu jedrilice 22 feet kranom. I da li mozda jos neka marina na Halkidikiju ima kran ?  Inace za dva-tri dana vucem ladju na Lefkadu, pa ako imas neke sugestije dobro bi mi dosle

Van mreže dale

  • Mornar
  • **
  • Poruke: 40
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #5 poslato: 10, 06, 2012, 00:18:35 pre podne »
put je ravan bez uspona osom u solunu (obilaznica) nije dugacko brdo, sarti odlican grad u polu uvali ima cak i malu ribarsku luku, oprema obavezna i zbog sebe i zbog kontrole, uvala i tirkiznih plaza na sitoniji ima na pretek
za camac nemoj da brines nece ga pojesti so, ali motor dobro isperi slatkom vodom posle letovanja obavezno
ja cu ovog leta sa gumenjakom da obidjem sitoniju samo dok kupim dobar motor
 idem sa kamp kucicom i biram mesta gde cu se zadrzati, proslog leta sam obisao celu sitoniju i snimio sve dobre uvale i kampove, ovog leta idem kompletan (ako nadjem motor)

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #6 poslato: 10, 06, 2012, 09:33:41 pre podne »
Nautikant,ja sam u Porto Karasu uzivao, al iz kafea  lol,i gledao Ruske jahturine,Bugarske,nesto nemaca i nasih.Najmanje ima Grckih.Za cenu spustanja ne znam,al tu moze da ti pomogne Esspreso,znam da tu tankuje gorivo,redovno.Koliko znam na Halkidikiju nema krana,osim u Porto Karasu,ili ja nisam dobro zagledao.Maltene u svakoj lucici imas one ruke sa gurtnama,za podizanje barkica,manjih,a posto one sve imaju kobilicu,ne vidim da ne bi mogli da podignu jedrilicu od 7meteri.Ipak,Esspreso vise zna o tome,probaj da mu posaljes pitanje na mail,il ga cimni telefonom.
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže stvlada

  • Talasožder Mali
  • ******
  • Poruke: 841
  • Pol: Muškarac
  • www.zavarivanje-stanimirovic.rs
  • Brod tip: sunbird corsair 198
  • Marina: ajk
  • Veličina: 6m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #7 poslato: 12, 06, 2012, 20:18:40 posle podne »
Prosle godine sam letovao u Sartiju.Sto se tice puta ok jedo nekih 40 km pre Sartija gde idu veliki usponi sa ostrim krivinama,sto bas i nije zdravo za tako star auto.U samom sartiju nema marine,ima jedna nekih 2 km ispred kad dolazis iz pravca Soluna,a mesto za spustanje u vodu nisam nigde video u okolini,mislim da je najblize u Vurvuru i sa druge strane u N.marmarasu gdeje i velika marina.

Van mreže vlada747

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #8 poslato: 16, 08, 2012, 01:18:25 pre podne »
Ja sam par godina ronio u Kalamiciju (na pola puta izmedju Neos Marmarasa i Sartija).
Mislim da u Neosu postoji kran za spustanje (nisam siguran, mozes pogledati na Google Earth).
Predeli i uvale na Sitoniji su fenomenalne.
Sto se tice koriscenja camca, niko te nista ne pita. Mi smo sidrili camac bez ikakvih problema u uvali Kalamici.

Sto se tice krivina, do Sartija sam isao putemo oko Sitonije i ima dosta uzbrdica i nizbrdica, kao i krivina. Razlika u nadmorskoj visini izmedju Kalamicija i puta ka Neosu je 300m pa ti vidi. Uz opreznu voznju mozes proci bez problema.

Pozdrav

Van mreže vlada747

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 7
  • www.mojaladja.com
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #9 poslato: 16, 08, 2012, 01:23:02 pre podne »
Totalno sam zaboravio. Porto Kufo je bivsa podmornicka baza i mozda tu imaju kran. Nalazi se izmedju Neosa i Kalamicija. Ulicice do mora su malo uske pa treba vise manevrisanja.

http://www.sithonianet.gr/sithoniauk/pkoufouk/pk_indexuk.htm

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #10 poslato: 16, 08, 2012, 02:24:40 pre podne »
Mandarin dobro dosao,
za spustanje camca ne brini , na sitoniji mozes da ga spustis gde hoces... ovde gde smo mi bili ima brdo plaza i skoro na svim mozes da gurnes prikolicu u vodu ....

e sad bio sam ove godine u Neos Marmarisu i nesto mi se ne cini da ima dizalicu, nisam zagledao ali ...

u svakom slucaju ako procenis da auto moze da izdrzi nema sta da razmisljas.... ove godine sam se nosio mislju da iznajmim neki gliser i obidjem sitoniju ali odbila me cena, ujedno  sam se raspitivao da li mi treba dozvola i dobio sam dva odgovora.. prvi odgovor je bio od gazde panziona koji kaze da mi po zakonu treba ali da mi realno ne treba , drugi odgovor je bio od vlasnika charter kompanije koji mi je rekao da mi ne treba ... ako mi vlasnik chartera koji ce mi dati camac kaze da vozim bez dozvole nema sta da razmisljam ... ako imas UMC ponesi nece da se baci ... znaci ponesi domace papire i to je to ... eventualno pozovi AMSS i proveri da li mozda neki papir treba za camac i motor, mada mislim da ne treba nista

sto se slane vode tice ne brini nista, takve price izmisljaju ovi sa potoka koji se ne ulivaju u more  6589 recimo
 sava tisa tamis

 stri

Van mreže bugi

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 643
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
  • Brod tip: Tajmen 525
  • Marina: Galija Visnjica
  • Veličina: 5.25
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #11 poslato: 16, 08, 2012, 10:03:03 pre podne »
Pre par dana sam pozajmio drugu prikolicu da ide u Grcku
Napravili smo ugovor da moze tudjim vozilom ici preko granice a zeleni karton nismo. Bugari ne traze zeleni karton a u Makedoniji je obavezan
Naravno on ima dozvolu za upravljanje i uredno registrovano plovilo
Nasi panduri mu napisase kaznu 3000 din za registracionu nalepnicu na prikolici. Ili je nije pandur video ili je na pogrsnom mestu koje nije lako vidljivo (zanima me sta to na prikolici nije vidljivo).

Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #12 poslato: 16, 08, 2012, 10:31:59 pre podne »
Nemoj da se dvoumis, pakuj camac i pali sa camcem dole. Ja se upravo vratio, naravno isao sa camcem, letovanje se ne moze uporediti sa "suvozemnim".

Samo pametno sa prikolicom, proveri sve pred put narocito lezajeve, gume i inercionu kocnicu i lagano vozi. Nigde preko 80-85km/h i nemas problem cak i da te nesto iznenadi na putu.

Jos ako ti je golf dizelas, na konju si


Van mreže Vlada 69

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 369
  • Pol: Muškarac
  • Dunav-Sveta reka
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #13 poslato: 18, 08, 2012, 00:16:12 pre podne »
Vidim da ti niko nije rekao za carinsku proceduru.

Kada dođeš na GP Preševo,parkiraj auto sa strane i idi do carine.Tamo će ti dati jedan obrazac koji ćeš popuniti sa podacima o čamcu i motoru i dati ga carini.Oni će ti to overiti sa pečatom,trebalo bi da ga ubace u sistem i možeš ići.Po povratku isto tako.Daš cariniku taj obrazac da ga "razduže" i to ti je to.Naravno kada budeš ulazio u MK i GR,pokaži njihovim carinicima taj list...

Naravno,plovilo mora biti registrovano.Bez toga nemoj da ga vučeš u inostranstvo.


Van mreže nauticant

  • Titelski sokozder
  • ****
  • Poruke: 158
Odg: Sa camcem u grcku!! DA ili NE??
« Odgovor #14 poslato: 18, 08, 2012, 20:28:17 posle podne »
Ma ne, ako ti niko nista ne kaze ne staj i ne pitaj nikog nista, kakva carina... Ja sad bio, camac veci od tvoga, niti ko sta pita niti trazi. Nemoj sam sebe da prijavljujes, samo ces iskomplikovati stvari nepotrebno. Plali i srecan put