Autor Tema: gde pecati za vikend pocetkom juna  (Pročitano 3384 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže bubamara

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • www.mojaladja.com
gde pecati za vikend pocetkom juna
« poslato: 05, 06, 2012, 22:34:28 posle podne »
pozdrav .planiram za vikend ako BOG da, da pecam ili u rukavcu balaton ili beljarica,nikad nisam bio tamo pa ako moze neko malo da pomogne gde otici,pecam babusku ,sarana,stuku.gaz mi je 30-40 cm.nocio bi petak i subotu,gde je bolje u trenutnoj situaciji na vodi,ili gde je manja guzva da nestanem nekom na mesto koje hrani.
pozdrav m07800 114

Van mreže deda

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 4176
  • Pol: Muškarac
  • Marina: 4.juli.....Zemun
  • Veličina: 7,60
Odg: gde pecati za vikend pocetkom juna
« Odgovor #1 poslato: 05, 06, 2012, 22:45:51 posle podne »
Evo ovako , u Balaton mozes da udjes samo pazljivo i idi  iznad kanalica koji je sa desne strane posle jedno 600-700 metara od ulaza !

Sto se Beljarice tice , procenices sam gde da stanes , videces posle nekoliko sojenice vec ima camaca pa onda jos neki kamp.E od zadnjeg kampa uzvodno za sada jos nikoga nema !!Uostalom ja sam na Beljarici pa me zovni !! Ima telefon u rubrici Brojevi clanova foruma !
Samo su dve stvari beskonacne - svemir i ljudska glupost. Doduše, za prvu nisam siguran

Van mreže bubamara

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • www.mojaladja.com
Odg: gde pecati za vikend pocetkom juna
« Odgovor #2 poslato: 05, 06, 2012, 23:09:56 posle podne »
hvala DEDA,

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: gde pecati za vikend pocetkom juna
« Odgovor #3 poslato: 06, 06, 2012, 00:53:58 pre podne »
Moj predlog je Beljarica. Sada je voda velika i možete bez problema da uđete. Nema vetra, talasa panjeva koji plivaju, lišća da se kači na strunu, al ima komaraca.  roll4  Mrežica i krema mogu da pomognu da se bolje osećate.

Nije velika gužva pošto mnogi i ne vide gde je ulaz.

Zato je deda tu.  sajkaca


Lokacija?

Zavisi šta pecate. Ja sam obično odlazio jedno 150-200 metara sa leve strane od ulaza u Beljaricu. Ankerišete se, malo prihranite mesto i šou može da počne. Prvo će vas daviti sitna deverika, bodorka, sitan bucov, bandar... Kasnije dolaze malo veće babuške a i poneka baaaš dobra.

Mamac?  Crvići, hleb, gliste, kukuruz šećerac, kuvano žito... ribe ne prave pitanje.

Sa šaranom se tu nećete mnogo usrećiti, al i to je moguće pošto se on sprema za mrest.

Obavezno pokušajte da savatate i neku štuku koja se sigurno vrti pored čamca. Bodorka veličine šake, balerina sistem i neka stoji.


Ono što je lepo je da možete da birate da li ćete pecati na suncu ili u hladovini. Takođe je značajno da možete da izađete i na obalu i malo protegnete noge. Jednom rečju prava vikend uživancija.
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže bubamara

  • Mali od Roštilja
  • ***
  • Poruke: 76
  • www.mojaladja.com
Odg: gde pecati za vikend pocetkom juna
« Odgovor #4 poslato: 06, 06, 2012, 08:09:12 pre podne »
hvala g.ARSO.

Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: gde pecati za vikend pocetkom juna
« Odgovor #5 poslato: 06, 06, 2012, 08:28:19 pre podne »
Nema na čemu.

I još jedna informacija.

Kanal je po sredini dubok oko 4 metra. Moja preporuka je da pecate pored trave u plićem delu. 1-1,5 m  dubine, puna kapa.  114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.