Autor Tema: Aquarius/iskustva i karakteristike  (Pročitano 10761 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #15 poslato: 27, 05, 2012, 01:07:46 pre podne »
majstora Frenu sam upoznao prije par dana, pravi majstor, nazalost nismo puno pricali o aquariusu,ali  i meni je taj brod zapao za oko...koji najveci motor , naravno vanbrodski je stavljan na njega, i koje brzine moze postici...

Van mreže sdrpa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Tagtaxa
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #16 poslato: 27, 05, 2012, 08:25:25 pre podne »
majstora Frenu sam upoznao prije par dana, pravi majstor, nazalost nismo puno pricali o aquariusu,ali  i meni je taj brod zapao za oko...koji najveci motor , naravno vanbrodski je stavljan na njega, i koje brzine moze postici...

Sa Yamaha 25k, nije high trust, na potezu od Obrenovca ka blokovima, nizvodno, pun gas 23 km/h i par sekundi 24 km/h :) Inace, normalno, mislim da je to oko 2/3 gasa, oko 17 km/h. Uzvodno Dunavom od Panceva ka Beogradu 2/3 gasa ako se secam oko 13km/h.

To je od pre 20 dana. Posto je meni prvi camac, ja sam probavao. Pre pre kupovine je najveca dilema bila gliser ili Aquarius ali nisam pogresio ni malo, ide odlicno a sa tim 25k, trosi slicno kao honda akord, mada mislim da i manje :)

Sve ostale Aquarius-e koje sam obilazio u Bg imaju ili 40ks ili 50ks, obicno Honda. To je duplo od ovog mog ali ne znam koliki je dobitak u brzini i odnos potrosnja/dobitak na brzini u odnosu na 25k. Ako je neko probavao nek dopise.

Van mreže sdrpa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Tagtaxa
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #17 poslato: 27, 05, 2012, 08:40:25 pre podne »
Nikola Kojo ima plavog ....pričao sam sa njim jedina mana koju on pominje je upravljanje iz kabine na  30celzijusa je teško mučenje još ako se ekipa hladi pivom napolju ..;)

Ima veliki siber gore na kabini ali nije dovoljan, problem tada jeste temp. Ali sa ugradnjom prednjeg srednjeg prozora da se kipuje 90 stepeni onda je fenomenalno.

Ja sam inace probavao, pre nego sto sam stavio nove prozore dva dana da ga vozim bez prozora, jer me interesovalo kako to izgleda i koje prozore treba napraviti na otvaranje ... Probao sam sva tri prednja da budu skinuta, pa sa strane ...
Ne ide da bude otvoren onaj ispred mene jer onda duva, bas duva. Onaj skroz levo moze (ne oseti se) al' od vetra mi je izleteo podmetac :) A srednji je idealan, ne oseti se a vazduha koliko hoces.

Drugi, po meni, problem je kad nema srednjeg prozora da se kipuje sto si odsecen od pramca. Drustvo napred na pramcu uziva, pijucka a ti ih i ne cujes i ne mozes ni pice da im dobacis. Kad se otvori prozor na sredini, pesma. Cuje se muzika imas komunikaciju a i stvari mozes da dodas, prosto drugi camac tako da mislim da to treba "fabricki" ugradjivati. Jer pramac mu je velik i najbolji deo, popodne uzivanje.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #18 poslato: 27, 05, 2012, 09:59:57 pre podne »
Ama nisam pljuvao,samo opaska na naslov posle dogradjivanja korita,inace svaki camac ima neku manu ili mane,pa tako ni Akvarijus nije postedjen toga,nema uopste razloga za ljutnju  114
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala