Autor Tema: Aquarius/iskustva i karakteristike  (Pročitano 10764 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže sdrpa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Tagtaxa
Aquarius/iskustva i karakteristike
« poslato: 24, 05, 2012, 23:21:24 posle podne »
stvlado,
nije Dunja bila u Bežanijskom zimovniku. Često je brkaju u poslednje vreme sa jednim Aquariusom 320F žute boje (sa nagradne igre Jelen Piva), koji je posle nekoliko promena vlasnika napokon stigao kod nekoga ko ga redovno koristi. Sličan oblik prozora i nadasve "pravilno" žuta boja trupa su glavni razlog brkanja Yastoga i tog Aquariusa. Ono po čemu se razlikuju (osim po radarskoj anteni na krovu) je što Aquarius ima žut samo bok, dok je Dunji žut i krov, i nešto je kraća (malo preko 2m) :)

Aquarius je kupljen u martu, dovezli smo ga iz Sida, supruga, cerkica i ja i ne silazimo sa njega :) Nama je to prvi brodic, ali za ova 2 meseca mi smo super zadovoljni. Vozimo ga skoro svaki dan, kad god imamo slobodno, jedina moja primedba je sto je lagan pa ljulja, predpostavljam to je jer je 9.7x2,45m ali s druge strane ide sa Yamahom 25k odlicno, a potrosnja je mala. Za nas troje pravo uzivanje.

Van mreže Pera GARMIN

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 724
  • Pol: Muškarac
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #1 poslato: 25, 05, 2012, 09:26:25 pre podne »
sdrpa,

konačno da se ovako virtuelno upoznamo, da znam sa kim me u poslednje vreme često brkaju :)

Sledeći put kad se dva žuta brodića sretnu na vodi sleduje  114, drago mi je da je žuti Aquarius konačno stigao u ruke nekoga ko će ga koristiti kako i dolikuje!



Van mreže Arsa

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 2067
  • Pol: Muškarac
    • salveta
  • Marina: Ada Ciganlija
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #2 poslato: 25, 05, 2012, 09:33:34 pre podne »

Aquarius je kupljen u martu, dovezli smo ga iz Sida, supruga, cerkica i ja i ne silazimo sa njega :) Nama je to prvi brodic, ali za ova 2 meseca mi smo super zadovoljni. Vozimo ga skoro svaki dan, kad god imamo slobodno, jedina moja primedba je sto je lagan pa ljulja, predpostavljam to je jer je 9.7x2,45m ali s druge strane ide sa Yamahom 25k odlicno, a potrosnja je mala. Za nas troje pravo uzivanje.

E pa lepo se, u sreći i veselju vozili na novom brodu.  114
Ispuni godine životom, a ne život godinama.

Van mreže Darkobp

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 730
  • Pol: Muškarac
    • Silvery
  • Brod tip: Elan 495k malo modifikovan i produzen
  • Marina: Backa Palanka Tikvara
  • Veličina: 5.80m
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #3 poslato: 25, 05, 2012, 12:34:12 posle podne »
Tom zutom Aquarius-u je maticna luka bas bila kod mene na Tikvari u  Backoj Palanci,i prosli vlasnik  ga je sasvim dovoljno i lepo koristio bar  par puta nedeljno i nije ga prodao zbog toga sto nije imao vremena da ga koristi vec sto mu se nije svidjao unutrasnji raspored i kojekakvi detalji i presao na na Bas-a 747  6589
 114

Van mreže sdrpa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Tagtaxa
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #4 poslato: 25, 05, 2012, 12:58:46 posle podne »
Tom zutom Aquarius-u je maticna luka bas bila kod mene na Tikvari u  Backoj Palanci,i prosli vlasnik  ga je sasvim dovoljno i lepo koristio bar  par puta nedeljno i nije ga prodao zbog toga sto nije imao vremena da ga koristi vec sto mu se nije svidjao unutrasnji raspored i kojekakvi detalji i presao na na Bas-a 747  6589
 114

Jeste covek kupio Bas-a 747 odmah naknadno, bio sam kod njega. Bas 747 je siri i sigurno stabilniji, s tim da je kraci jedno 1.5m i kod njega mi se cini da je problem ventilacija. On ima ogromo prednje staklo i dva velika sa strane. Pregledno ali ne znam koliko izdrzivo na 35C. To je problem i na Aquarius-u, iako Aquarius ima veliki siber. Ja sam zamenio sve prozore, zatamnio, a napred postavio prozor na otvaranje da povezem kabinu sa pramcem, tako je znatno bolje. Cekam da stignu delovi za daljinsko upravljanje da mozemo lagano da plovimo i upravljamo s pramca. Po meni najbolje resenje koje sam ja video je onaj mali Beneteau Antares 6.80, sto smo jurili godinu dana, ali kako god da smo nasli dok bi ga dovezli u Bg, to je bilo daleko od plateznog ranga, tako za sad cemo srediti Aquarius-a da nam bude kao mali francuz :) Vidimo se na vodi.

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #5 poslato: 25, 05, 2012, 20:06:56 posle podne »
zanima me kakvo daljinsko upravljanje planiras,ko ti ugradjuje? bežična varijanta ili ne?
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže milva2

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #6 poslato: 26, 05, 2012, 00:55:06 pre podne »
sdrpa,
čestitke na novom brodu, i da ti i tvoja posada plovite i uživate na njemu što više.
Kao dugogodišnji vlasnik Aqvariusa, da ti iznesem neka moja iskustva. Što se tiče stabilnosti, kod mene su "fabrićki" postavljene olovne poluge celom dužinom kobilice (ispod patosa u kabini). I drugo, pre tri godine mi je stari vlasnik kalupa - Frencić, ugradio bočne stabilizere.
Kako mu je proširena vodena linija, izgubio je nešto na plovnosti, ali ne može uvek sve da se ima.
« Poslednja izmena: 27, 05, 2012, 00:32:59 pre podne milva2 »

Van mreže milva2

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #7 poslato: 26, 05, 2012, 01:22:25 pre podne »
sdrpa,
i još nešto malo o stabilnosti.  Bas 747 sa svojih 6,80 m vodene linije (ili 7,47m preko svega), ni u teoriji ne može biti stabilniji od Aq. sa njegovih 9,7 m (preko svega) a širine oba plovila su gotovo identična (5cm širi bas). I ne zaboravi, osim bočnih talasa, uglavnom od drugih plovila, postoje i pramični i krmeni talasi, koji su u plovidbi dugotrajni. Desetak godina plovim sa Aq, i veruj mi govorim iz iskustva.  Doživeo sam talase kod Rama, oko 1 metar, nije bilo prijatno, ali ne bih volio da sam u toj situaciji bio u basu.
Ako te još bilo šta zanima, slobodno pitaj bićemo u vezi. A valjda će mo se i sresti na ovim našim lepim rekama  i kanalima.

Van mreže sdrpa

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 26
  • Pol: Muškarac
    • Tagtaxa
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #8 poslato: 26, 05, 2012, 10:25:56 pre podne »
sdrpa,
čestitke na novom brodu, i da ti i tvoja posada plovite i uživate na njemu što više.
Kao dugogodišnji vlasnik Aqvariusa, da ti iznesem neka moja iskustva. Što se tiče stabilnosti, kod mene su "fabrićki" postavljene olovne poluge celom dužinom kobilice (ispod patosa u kabini). I drugo, pre tri godine mi je stari vlasnik kalupa - Frencić, ugradio bočne stabilizere (na slikama).
To ga je znatno umirilo, ali kako mu je proširena vodena linija, izgubio je nešto na plovnosti, ali ne može uvek sve da se ima. Zato sada drži pravac odlično.
Slede fotosi.

Videcu da zamenim komande ovim, ne mogu da ugradjujem autopilot, mislim na onuvarijantu vezanu za radar i GPS posto ja imam teleflex komande, mehanicke. Ali ovo bi bilo idealno: http://www.intellisteer.com/content/TypeS.html samo da vidim da li ovi hoce da isporuce u Srbiju i da vidim oko cene.

@milva2 hvala puno, ako mozes stavi slike cisto da vidim kako izgledaju bočni stabilizatori.

Slike

Van mreže poljo

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1961
  • Pol: Muškarac
    • "Teska voda"
    • http://www.alojasailing.com/
  • Brod tip: Bar Harbor Cruiser
  • Marina: NK"Moja ladja Brcko"
  • Veličina: 8m
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #9 poslato: 26, 05, 2012, 12:35:26 posle podne »
Ajd ja malo ,opet, da maltretiram admine ...podjelite temu ! Ovo poprilicno interesantno oko mijenjanja stabiliteta i komandi da bi bilo izgubljeno a Dunja 2 ...prica za sebe .
 
Vepar je vepar, čak i kad mu kažu da je svinja.

Van mreže IKA

  • Tisa
  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1902
  • Pol: Muškarac
    • trenutno bezimen
  • Brod tip: samogradnja-Ika design-zetovo vlasništvo
  • Marina: Tisa-9km,desna obala,šesta vrba od mosta
  • Veličina: 6,5m
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #10 poslato: 26, 05, 2012, 19:38:57 posle podne »
učinjeno.Šta bismo mi bez tebe. Nadam se da naslov odgovara hi

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #11 poslato: 26, 05, 2012, 19:50:57 posle podne »
Pa pazi,karakteristika mu je da mora da se dogradjuje,takozvano, fabricko korito da bi bio stabilniji  lol lol ha bem ti poso  lol lol,dobar ti je naslov thumbup
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže dugamm

  • Oficir sa Malih Voda
  • ****
  • Poruke: 179
  • Pol: Muškarac
  • BULKA , BG-626E ,Marina "Ada Ciganlija"
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #12 poslato: 26, 05, 2012, 22:47:16 posle podne »
Imao sam stari akvarijus 8x2,45 i super sam bio zadovoljan . Frena je vrhunski majstor i brod je odlican. Ja sam imao prazan unutrasnji prostor , pa sam WC ugradio u zadnji deo , tako da sam imao stajacu visinu u toaletu - sto je po meni bolje resenje a salon u nastavku ( 2 lezaja 2x1,20) . Kuhinja je na istom mestu kao i u novom aq ali nema gresku u ergonomiji - postojeca je niska , vec sam napravio normalnu visinu od 80 cm.
Na dno sam stavio metalne tuljke i beton u segmentima u najlonu - negde oko 150 kg i time mu poboljsao stabilnost.
Prednji prozori su bili na otvaranje tako da nije bilo problema , narocito u voznji.
Terao sam ga sa Tomos-18 i rezerva Tomos-10. Smatram da sa dobrim motorom od 50 KS moze da se iskoristi
korito (glumac Koja je jednom prosao pored mene - imao sam utisak da stojim) mada i sa yamahom 25 high trust  ide kao lud.
Sve u svemu po meni best bay u nasim uslovima jer i Mladja radi vrhunski posao.

Pokusao sam neke slike ali nemoze
Ploviti se mora , ziveti ne !

Van mreže mesechar

  • Administrator
  • Kapitalac Dunavski
  • *****
  • Poruke: 1206
  • Pol: Muškarac
  • sledece godine u ovo doba bicemo milioneri
  • Marina: Savska Oaza
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #13 poslato: 26, 05, 2012, 23:43:04 posle podne »
Nikola Kojo ima plavog ....pričao sam sa njim jedina mana koju on pominje je upravljanje iz kabine na  30celzijusa je teško mučenje još ako se ekipa hladi pivom napolju ..;)
nikad kravata nikad stalni posao

Van mreže milva2

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 11
  • www.mojaladja.com
Odg: Aquarius/iskustva i karakteristike
« Odgovor #14 poslato: 27, 05, 2012, 00:10:48 pre podne »
Nije mi baš jasno odake takva vrućina u kokpitu. Prednji srednji prozor se kipuje 90 stepeni, a na krovu je šiber poklopac 1 x 0,5 metara. Sasvim dovoljno da se unutra sedi i upravlja bez problema.

@HOGAR
Nije mu "karakteristika da mora da se dogradjuje", mislim da ti je komentar zlonameran i nekorektan. Za više od deset godina proizvodnje, mislim da se taj model pokazao uspešan, za naše prilike i uslove. Tu dogradnju, sam uradio ja i još par vlasnika, svi ostali plove dobro i bez toga. Ovde iznosimo iskustva i izmenjujemo mišljenja, ne mora odmah da se pljuje tudji, u svakom slučaju dobar i dokazan proizvod.