Autor Tema: Kako registrovati camac bez plocice i papira?  (Pročitano 21148 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Marko ARGER YACHT

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 221
  • Pol: Muškarac
  • ARGER YACHT
    • arger yacht
Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« poslato: 09, 06, 2009, 17:29:35 posle podne »
Imam sportov gumenjak u super stanju ali na zalost nema plocicu i papire . Kako mogu i da li mogu da registrujem taj camac?

Pozdrav
Arger Yacht WOODEN BOAT MANUFACTURE  - www.argeryacht.com i scenografija

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #1 poslato: 22, 06, 2009, 15:10:31 posle podne »
bio sam danas u kapetaniji i pitao i bas ovo(sport bez papira), a njihov odgovor je bio: "stvarno ne znam kako bi to registrovali"

Ja: "pa jel se ovde registruju camci ? "
On: "da ali to ne znam kako cete registrovati"

.....

srecno pri registraciji, mada mozda je ovaj bio neki nadrkanko pa ga mrzelo da mi objasnjava

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #2 poslato: 22, 06, 2009, 18:51:46 posle podne »
Jednom prilikom negde napisah, da sam cuo od kolege, profesionalnog ronioca, da se laki gumenjaci (sklopivi), ne registruju. Ni meni nije jasno zasto, ali izgleda da i u kapetanijama nije reseno da li treba ili ne da se registruju i u koju kategoriju spadaju. Zato ti taj i nije znao dati pravi odgovor. Ostaje da cekamo da se neko seti da kaze DA ili NE kad je u pitanju registracija lakih gumenjaka. Pozzzzzzzzz

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #3 poslato: 22, 06, 2009, 19:24:23 posle podne »
kakav uzas, i sta sad npr marko i ja(kad kupim :) )da radimo???da vozim neregistrovanog?i onda kazna...

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #4 poslato: 22, 06, 2009, 19:27:42 posle podne »
 :on_the_quiet: Ma uopste nemam nameru da ga registrujem. :this: :nono:

A od nedelje cu i ja imati onaj najveci vojni, teretni.  :dance1: :dance:

Van mreže hallamiti

  • Rečni Drekavac
  • ****
  • Poruke: 303
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #5 poslato: 22, 06, 2009, 20:47:37 posle podne »
koliko je kazna za ne registrovan camac kada te uhvate?

Van mreže batica78

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 54
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #6 poslato: 22, 06, 2009, 20:55:32 posle podne »
Ono st ja znam gumenjak oko 3m i nesto vise nemora biti registrovan ako nema motor a cim je motor na njemu podleze registraciji , za tomosove motore izjava dva svedoka da je u vasem vlasnistvu vise od 10-15god i isto tako za gumenjak ali domace proizvodnje , za vojni gumeni obavezno racun jer je to vojna imovina . Kazna po novom mislim da ide za neregistrovan camac i utaju poreza sto je mnogooooo velika kazna
Sport 500  RIB  Mercury 50hp

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #7 poslato: 22, 06, 2009, 21:33:04 posle podne »
Ono st ja znam gumenjak oko 3m i nesto vise nemora biti registrovan ako nema motor a cim je motor na njemu podleze registraciji , za tomosove motore izjava dva svedoka da je u vasem vlasnistvu vise od 10-15god i isto tako za gumenjak ali domace proizvodnje , za vojni gumeni obavezno racun jer je to vojna imovina . Kazna po novom mislim da ide za neregistrovan camac i utaju poreza sto je mnogooooo velika kazna

Ma ne pada mi na pamet da registrujem NISTA.  :this: :scare: :suicide:

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #8 poslato: 22, 06, 2009, 22:37:44 posle podne »
bio sam danas u kapetaniji i pitao i bas ovo(sport bez papira), a njihov odgovor je bio: "stvarno ne znam kako bi to registrovali"

Ja: "pa jel se ovde registruju camci ? "
On: "da ali to ne znam kako cete registrovati"

.....

srecno pri registraciji, mada mozda je ovaj bio neki nadrkanko pa ga mrzelo da mi objasnjava

Pa normalno, sta si ocekivao da ti kaze,  da u kapetaniji mozes da legalizujes kradenu robu? Hocu da kazem da ako nemas dokaz o vlasnistvu onda prakticno i nisi vlasnik i tesko da bi bilo gde neko mogao da ti izda takav papir na lepe oci. Nego covek jednostavno nije hteo da ti to direktno kaze da ga ne bi ubedjivao da je camac tvoj jer ta prica ne vodi nikuda.
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže Marko ARGER YACHT

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 221
  • Pol: Muškarac
  • ARGER YACHT
    • arger yacht
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #9 poslato: 23, 06, 2009, 12:45:31 posle podne »
Da vas razocaram od te registracije nema nista,e jedino da  nabavim/o papiure od nekog trulog,busnog, ili bilo kakvog to bi trebalo da moze da se regulise.

Tako da ako neko ima papire ja zelim da kupim za neku razumnu cenu i jako mi je hitno jer za 10 dana krecem na more!
Arger Yacht WOODEN BOAT MANUFACTURE  - www.argeryacht.com i scenografija

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #10 poslato: 04, 08, 2017, 22:00:57 posle podne »
Ono st ja znam gumenjak oko 3m i nesto vise nemora biti registrovan ako nema motor a cim je motor na njemu podleze registraciji , za tomosove motore izjava dva svedoka da je u vasem vlasnistvu vise od 10-15god i isto tako za gumenjak ali domace proizvodnje , za vojni gumeni obavezno racun jer je to vojna imovina . Kazna po novom mislim da ide za neregistrovan camac i utaju poreza sto je mnogooooo velika kazna


Postovanje ljudi, jedno pitanje i osvrt na ovu davnu konstataciju me zanima ?
elem da li je i dalje moguce kao sto je to ovde gore pomenuto da se dobije papir da je gumeni camac vase vlasnistvo ako dovedete 2 svedoka koja ce posvedociti da je u vasem posedu -10-15 god ? 
« Poslednja izmena: 05, 08, 2017, 10:04:11 pre podne limunardo »

Van mreže limunardo

  • Dugouhi obalski proždrljivac ( ćevapožder )
  • **
  • Poruke: 57
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #11 poslato: 09, 10, 2019, 13:52:41 posle podne »
Ono st ja znam gumenjak oko 3m i nesto vise nemora biti registrovan ako nema motor a cim je motor na njemu podleze registraciji , za tomosove motore izjava dva svedoka da je u vasem vlasnistvu vise od 10-15god i isto tako za gumenjak ali domace proizvodnje , za vojni gumeni obavezno racun jer je to vojna imovina . Kazna po novom mislim da ide za neregistrovan camac i utaju poreza sto je mnogooooo velika kazna


Postovanje ljudi, jedno pitanje i osvrt na ovu davnu konstataciju me zanima ?
elem da li je i dalje moguce kao sto je to ovde gore pomenuto da se dobije papir da je gumeni camac vase vlasnistvo ako dovedete 2 svedoka koja ce posvedociti da je u vasem posedu -10-15 god ?

ima li odgovora posle decenije ili smo i dalje u vremenskoj kapsuli ?! eek

Van mreže Drivee

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1293
  • www.mojaladja.com
Odg: Kako registrovati camac bez plocice i papira?
« Odgovor #12 poslato: 15, 10, 2019, 00:29:48 pre podne »
Ne moze. Moglo je za tomos i za camce koji su pravljeni. Sada mislim da ni to ne moze.