Autor Tema: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?  (Pročitano 23675 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« poslato: 09, 06, 2009, 12:04:59 posle podne »
U uputstvu za tomosa pise da ide izvod direktno na akumulator da bi ga punili a u nekim diskusijama kazu da mora regler.Vaša iskustva ,sta raditi.pozdrav

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #1 poslato: 09, 06, 2009, 22:35:36 posle podne »
Ne znam da li ti ovo moze pomoci, ali ja nemam nista drugo. Koliko vidim na semi trebalo bi da ima regler ugradjen (naravno ako nije skinut).

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #2 poslato: 09, 06, 2009, 22:41:06 posle podne »
Nastavak

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #3 poslato: 09, 06, 2009, 22:44:30 posle podne »
Ovde ne znam sta je regler ali jedno od ova dva jeste, pa ako imas oba dela onda sigurno imas i regler. Po meni bi trebalo da je regler ELECTRONIC BOX.

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #4 poslato: 10, 06, 2009, 01:31:59 pre podne »
Imam sve to od uputstava ali to sto pise elektronik box je elektronika sa bobinama,a gledao sam vise motora ali ni na jednom nisam video regler.po meni mislim da treba regler jer motor kao u kolima ima vise ili manje obrtaja pa samim tim i veci ili manji napon a regler to ispegla tj ne dozvoli da predje preko 14v. :scratch_ones_head: malo sam trazio po hrvatskim  forumima  al nisam bas nasao da se pominje.moguce je ono dole.Valjda ce se javiti neko da pojasni malo bolje.

Van mreže Barba

  • Dunavsko-Savski trbusasti brka...
  • ******
  • Poruke: 903
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #5 poslato: 10, 06, 2009, 08:09:23 pre podne »
 Zasto jednostavo ne proveris multimetrom?
"Niko nije tako beznadezno porobljen kao onaj koji pogresno veruje da je slobodan" - Gete.

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #6 poslato: 10, 06, 2009, 13:29:55 posle podne »
Imam sve to od uputstava ali to sto pise elektronik box je elektronika sa bobinama,a gledao sam vise motora ali ni na jednom nisam video regler.po meni mislim da treba regler jer motor kao u kolima ima vise ili manje obrtaja pa samim tim i veci ili manji napon a regler to ispegla tj ne dozvoli da predje preko 14v. :scratch_ones_head: malo sam trazio po hrvatskim  forumima  al nisam bas nasao da se pominje.moguce je ono dole.Valjda ce se javiti neko da pojasni malo bolje.

Meni ovo dole vise deluje kao automat (rele) koji ukljucuje anlaser, (tako bar izgleda na semi), a electronic box je vezan za namotaje magneta pa bi on trebao da ima ulogu reglera. Ne verujem da nije fabricki ugradjeno, ako je sve na svom mestu. Kazem jedino ako je neko skidao delove postoji mogucnost da nema bas taj deo. Ako ima fizicki na motoru, ja mislim da slobodno mozes da prikacis akumulator. Pozzzzz

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #7 poslato: 19, 06, 2009, 00:30:47 pre podne »
I konačno da zaključimo:posle kopanja po internetu-regler ide samo u kombinaciji kada ide i anlaser a tu ide i brava i sve ono sto je nacrtano u uputstvu.   :(

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #8 poslato: 19, 06, 2009, 01:06:08 pre podne »
I konačno da zaključimo:posle kopanja po internetu-regler ide samo u kombinaciji kada ide i anlaser a tu ide i brava i sve ono sto je nacrtano u uputstvu.   :(

Da, mislio sam da to znas pa nisam spomenuo. Pozzz :good:
« Poslednja izmena: 24, 06, 2009, 09:25:43 pre podne zorter »

Van mreže peconi

  • Brodski mali
  • *
  • Poruke: 29
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #9 poslato: 24, 06, 2009, 08:47:31 pre podne »
Probas multimerom ako daje jednosmernu struju onda imas regler ako je naizmenicna onda nema regler

Moze i bez reglera samo stavis GRECOV spoj moze svaki TV majstor da ti napravi za 5min i 50din
grecov spoj od naizmenicne  struje pravi jednosmernu

Bez reglera akumulator ne sme da bude vise od 50% prazan kad je skroz prazan povuce mnogo struje za inicijalno punjenje i moze da crkne dinama
Bolje biti malo lud nego malo pametan

Van mreže Radojković

  • Dlakavi Čorbosrk
  • ****
  • Poruke: 193
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #10 poslato: 24, 06, 2009, 12:01:14 posle podne »
Da nebude zabune ja sam tv majstor i elektronicar preko 20 godina tako da znam sve to.na motoru t18 ima izvod sa 12v ali mora da ide regulator/regler/koji ce da regulise punjenje akumulatora ni ispod 12v ni preko14,6/14,8v da se ne bi unistio akumulator.kod motora koji imaju anlaser to ide zajedno sa svim ostalim dodacima a kod motora bez mora da se doda regler.ja ga nisam imao pa sam zato i postavio pitanje da vidim kako su ljudi to resili.postavicu regler od nekog auta  pa cu napisati kako to radi i dali radi.moze i gretz ali namotaj na motoru moze da da neku malu struju koja zavisi od napona/obrtaja motora/pa ako akumulator povuce u nekom trenutku kada je prazan veliku struju nece da valja.moze i gretz pa stabilizator napona 14v par ampera ali ovako sa fabrickim reglerom je jednostavnije.mislio sam da neko ima gotovo resenje i provereno ali izgleda da sam ja prvi.

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #11 poslato: 23, 11, 2009, 15:32:40 posle podne »
jos cekamo odgovor.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #12 poslato: 23, 11, 2009, 23:50:15 posle podne »
Ja sam to rijesio ovako imam johnson 25 nema alnaser pravi naizmjenicnu struju a hocu da mi puni akumulator kad je motor u pogonu. Jednostavno odes u servis gdje se popravljaju skuteri uzmes jedan mali elektronski dio unutra je i grec i regler zajedno dimentije 5x4x1cm debljine izvadis plus i minus iz motora u taj regler i iz njega plus i minus u akumulator a sa akumulatora razvedes svu instalaciju. Tako je kod mene jednostavno brzo i sigurno to koristim godinu dana nisam vadio akumulator na punjenje pozzz

Van mreže rade

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 483
  • Pol: Muškarac
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #13 poslato: 24, 11, 2009, 08:25:53 pre podne »
Da neznas kako se taj deo zove?Hvala u svakom slucaju.

Van mreže zoke

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 736
  • Pol: Muškarac
    • PERAVA
  • Brod tip: MBD-Hausboot
  • Marina: N:K:-Moja ladja-Brcko
  • Veličina: 10x4,40N:K
Odg: tomos t18-kako sa strujom na akumulator?
« Odgovor #14 poslato: 24, 11, 2009, 13:07:52 posle podne »
elektronski regler sa grecom mala kutijica alu-kuciste zadihtovan koriste ga skuteri jer i oni prave naizmjenicnu struju a posjeduju akumulatore bratac vrlo jednostavno vidjeces samo kad budes uzimao da ti serviser kaze koji je plus minus ulaz i plus minus izlaz i da znas iz motora sta ti je plus a sta minus ma nemozes da se zeznes