Autor Tema: Ovako je to bilo danas  (Pročitano 7653 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Ovako je to bilo danas - na Ivan-dan 2012.
« Odgovor #15 poslato: 07, 07, 2012, 12:23:49 posle podne »
Ivan-dan je u mom sećanju vezan za uspomenu iz detinjstva, kada sam sa mojim drugom iz komšiluka i njegovim tatom bazao po ritu, na periferiji Novog Sada, gde je nekada bio aerodrom i kada smo brali ivanjsko cveće.
Ovaj današnji pamtiću po odlasku do marine u Slankamenu sa suprugom i našim unukom, Dušanom.

Dule se, kao što ćete videti sa fotografija, lepo osećao na našoj ladji koja se lagano ljuljuškala privezana uz dok.

Dok sam ja proveravao i uverio se da je čamac suv kao barut, što znači da smo i definitivno rešili problem curenja, Dule je na svoju i našu radost besomučno okretao volan levo-desno i ni malo mu nije smetalo što se čamac nije pomerao.

A vožnja - pa, biće i to.
Nisam želeo da krećem na vodu bez sigurnosnih prsluka, pre svega za mog unuka. Prsluci su nešto što ćemo kupiti sledeće nedelje, a onda će i Dule moći da vozi dedinu ladju i izvan marine.

Evo par slika od pre dva sata:

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Jel' mogu još malo da se pravim važan?
« Odgovor #16 poslato: 24, 07, 2012, 11:02:31 pre podne »
Biću slobodan da sa vama podelim i ove fotografije mog unuka (deda - ko deda, a vi se samo slobodno smejte).

Na jednoj slici je prvo kupanje na Beloj steni, a na drugoj je Dušan u čamcu u prsluku koji je dobio od babe i dede za drugi rodjendan.


p.s.
Da drugim babama i dedama ne bude krivo - slobodno vi stavite slike vaših unučića (moj je sve jedno najbolji, najpametniji i najlepši)!

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Jel' mogu još malo da se pravim važan?
« Odgovor #17 poslato: 24, 07, 2012, 13:54:29 posle podne »
jel ovo pojas koji ima gurtnu izmedju nogu ? ta gurtna ima efekta samo ako se zategne

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Jel' mogu još malo da se pravim važan?
« Odgovor #18 poslato: 24, 07, 2012, 15:07:33 posle podne »
jel ovo pojas koji ima gurtnu izmedju nogu ? ta gurtna ima efekta samo ako se zategne

Tako je - ima gurtnu ali ovi moji klinci to nisu shvatili ozbiljno. Video sam to na slici i nameravam da im "očitam lekciju".