Autor Tema: KASKO OSIGURANJE PLOVILA  (Pročitano 19908 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #30 poslato: 13, 07, 2012, 18:03:58 posle podne »
onda napises AS OSIGURANJE a ne stavljas slovenacko ime koje nikome nista ovde ne govori (posle videh da si u nastavku napisao AS izvini)...

AS OSIGURANJE jeste na listi NBS-a kao ovlasceno da radi na podrucju Srbije tako da je ovo regularno...

sta je sa odgovorima na :

da li je ponuda identicna onoj u Sloveniji ?
cisto kuriozitet, iskreno mislim da ne moze da bude izjednacena ali me zanima razlika

da li iz ponude moze da se izbaci osiguranje stana, gradilista, namestaja, parketa ispred kupatila i sl.  ?
ovo prevashodno pitam jer ima dosta ljudi koji imaju osiguranje stana pa nema razloga da dodano placaju .... a ima ljudi koji NE ZELE da osiguraju stan , ili nemaju stan na svoje ime ali imaju plovilo na svoje ime (recimo ja  sajkaca)

a i da ponovim pitanja gore iz teme na koje nije odgovoreno:
1 recimo nestane motor Honda 15 konja stara 10 godina koliko se dobije novca za nju
2 osteti se elisa toliko da ne moze da se popravi (prokliza guma, udari u panj i slicno) koliko se dobije novca
3 lopov je odneo radio stanicu sa ladje koja nije bila registrovana u reatelu i fishfinder za koji nemamo racun

dodatna:
-Pocepalo se jedro na zvanicnoj regati (prijavljena regata sve po propisima) , da li plovila koja ucestvuju u regatama imaju pravo na nadokandu stete nastalim u istim ?
-Da li ima razlike kada steta nastane u rekreativnim ili sportskim aktivnostima?
-kako staorst predmeta utice na isplatu stete ?

(ovo su realne situacije , a ne izmisljanja , koje su se desile meni ili meni bliskum ljudima)




Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #31 poslato: 13, 07, 2012, 18:17:44 posle podne »
...
Lazo vase plovilo (I ne samo vase nego svako koje je sa fabrickog preprljavano tako kako je radjeno )se ne moze nigde osigurati u evropi kao kasko a da to nije neka paprena cifra , odnosno proverite uslove osiguranja i premije za takvu varijantu . Upravo zato su oni izasli u neko kompromisno resenje ...
...


Dačo, ja nisam protiv osiguranja ali sam veoma protiv uslovljenog osiguranja u paketu.
Drugo, kad oni budu spremni da dodjui pogledaju moju ladju i kažu: "Za ovu ladju spremni smo da zaključimo ugovor po kojem ćemo u slučaju:
- potapanje
- naletanje na kamen
- i td.
isplatiti:
- toliko
- onoliko
- i td."

e, tada ću ja da odlučim da li je to nešto što mogu sebi da priuštim ili ne mogu i da li sam spreman toliko para da odvojim za osiguranje.

Sve ostale varijante ne bih preporučio nikom.

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #32 poslato: 13, 07, 2012, 19:12:34 posle podne »
Lsi,naletanje na kamen zaboravi,previse si rizican za njih  lol lol lol ha
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #33 poslato: 13, 07, 2012, 19:55:43 posle podne »
ljudi ja znam da ste vi navikli da preko foruma i prepiski resavate svasta (zato su se i desavale neke stvari koje nisu trebale ). KONTAKT SA AGENTOM I ZIVA REC OCI U OCI  su majka i jedino ispravno ...TAKODJE I OSIGURANJE IMA JOS VECI STRAH OD VAS ZATO STO JE OVO SRBIJA
Stavite samo vase firme u polozaj da vi treba da plasirate jedan ovakav proizvod u Srbiji apsolutno razumem vasu bojazan ali niste bas duboko prostudrali celu stvar i niste dobili posebne uslove osiguranja ...
Apsolutno su isti uslovi za nase i slovenacko trziste ali su premije i osiguranje u oba smera u nasu korist (bolji odnos zbog proboja na trziste ) ali su zato vezali ostala osiguranja i zbog eventualne sigurnosti - rizik od prevare ... nije im cilj da na nama nauticarima zarade vec da kroz ostale proizvode gurnnu veci plasman samim tim i veca lova za ulaganje tih para dalje ...sirenje trzista .
sigurno da moze da se osigura samo plovilo ali to je posebna prica za svakok po na osob sa agentom na terenu- plovilu jer smo sareni sa plovilima ...
Za hondu dobijes onoliko para za koliko si je osigurao a osiguravas je na cenu koja je trenutna trzisna za taj model .
za elisu neces da dobijes nista posto te bije glas da volis da se nasuces iz ne znanja .
za fishfinder i stanicu necu da odgovorim posto si postao veci prevarant od svakog osiguranja - ama kapetane ko da si pao sa marsa jer ti neko nadoknadio iz kasko od kola ukradeni cd sa buvljaka ili bugara bez racuna ,dozvole ...
za jedro se naravno podrazumeva u takvim uslovima kakvim si naveo ali ne u slucaju kada je punisa kupio jedrilicu a nezna nista i svojim neznanjem i nemarom pocepao jedro ...to nema ni u sloveniji ...
svake godine se osigurava plovilo prema trenutnom trzistu ...
rekreativno ili sportsko je isto ali nije isto namerno ili nezgoda ,  ili neznanje i nezgoda ...
E postavicu uskoro uslove i telefon jedinog agenta koji ce to raditi pa ... taz do mile volje .

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #34 poslato: 14, 07, 2012, 00:31:41 pre podne »
ljudi ja znam da ste vi navikli da preko foruma i prepiski resavate svasta (zato su se i desavale neke stvari koje nisu trebale ). KONTAKT SA AGENTOM I ZIVA REC OCI U OCI  su majka i jedino ispravno ...

najgori moguci nacin , je ocu i oci bez svedoka i posle ubedjivanje "pa rekao sam ti".. sve crno na belo ....  da li mozes da okacis opste i posebne uslove?

"Za hondu dobijes onoliko para za koliko si je osigurao a osiguravas je na cenu koja je trenutna trzisna za taj model ."
definisi mi trziste ? da li je to najniza ili najvisa cena u oglasima ? sta ako nema cene u oglasima?
da li postoji katalog amortizacije ili onako od oka?

za elisu neces da dobijes nista posto te bije glas da volis da se nasuces iz ne znanja .
posto verovatno jos neko NE ZNA da vozi kao ja (po tvojim recima) , ko je merodavan da kaze da li je do ostecenja doslo zbog neispravnog rukovanja? vidim da je to jako zeznuta klauzula a pomnjes je par puta koja moze skupo da kosta bilo koga od nas jer osiguranje moze UVEK da tvrdi tako nesto ...

za fishfinder i stanicu necu da odgovorim posto si postao veci prevarant od svakog osiguranja - ama kapetane ko da si pao sa marsa jer ti neko nadoknadio iz kasko od kola ukradeni cd sa buvljaka ili bugara bez racuna ,dozvole ...

izvinjavam se , poredio sam ovo vase osiguranje sa Delta Generali osguranjem koje osigurava i OPREMU , pa me je zanimalo kako se kod vas odnose prema opremi .... jer kod delta generalija placaju ako neko odnese radi stanicu, frizider, tv ekran, gps , garmine i slicno a kod vas ne ... ali ok
"Ovaj jedinstveni proizvod pokriva štete od brojnih rizika na plovilima, pogonskim uređajima plovila, nautičkim i navigacionim uređajima i instrumentima, dodatnoj opremi i inventaru plovila (TV, radio, video i audio uređaji, kuhinjska oprema i sl.)."
http://www.deltagenerali.rs/active/sr-latin/home/vrsteosiguranja/node_1255428139/node_1269636072.html

za jedro se naravno podrazumeva u takvim uslovima kakvim si naveo ali ne u slucaju kada je punisa kupio jedrilicu a nezna nista i svojim neznanjem i nemarom pocepao jedro ...to nema ni u sloveniji ...
svake godine se osigurava plovilo prema trenutnom trzistu ...
rekreativno ili sportsko je isto ali nije isto namerno ili nezgoda ,  ili neznanje i nezgoda ..."


opet ista prica , KO ce odrediti da li je namerno ili nezgoda, ne znanje ili znanje... KO je to strucno lice ?

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #35 poslato: 14, 07, 2012, 01:02:18 pre podne »
kapetane po starom dobrom obicaju tvoji arsini su merilo za sve ....
Koju opremu ti generale osigurava : fishfinder ... daj molim te ???? svi u evropi osiguravaju samo opremu koja spada u standardnu opremu -fabricke ugradnje sa sertifikovanim proizvodjacima, serviserima i rukovaocima iste ...procitaj posebne uslove ostalih osiguravajucih kuca u evropi ...
postavi cu u ponedeljak opste i posebne uslove sa telefonom za ljude koji su ozbiljno zainteresovani . Sve ostale informacije www,tehnonautika.rs
Pozdrav !

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #36 poslato: 14, 07, 2012, 01:17:18 pre podne »
da pomognem s poredjenjem u Hr...osiguraš motor ...sve što ode na motoru....elisa...zariba ili bilo sta s njega da nestane osiguranje snosi stetu....osiguras camac jednim iznosom...a ostalo poput stanice fishfindera osiguravas posebno i ne moras imati racun.....isplata ide po nacinu kako sam vec rekao...za svaku godinu se umanjuje odredjeni iznos dok se ne dodje do trzisne vrijednosti....kod novih isplativo u dobrom dijelu ali kod starih motora ne isplativo....

kod nas je problem sto ja motor koji je nov mogu osigurati na 5000 eura i po tom platim iznos za tu godinu a motor je po racunu kostao 3000 eura i po racunu se isplacuje a ne po svoti za koju sam platio

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #37 poslato: 14, 07, 2012, 10:54:58 pre podne »
@Maverick ... urpavo tako , zato sam i pitao Busu da potvrdi identicnu pricu , ali on odmah o "mojim arsinima", u CRO sve kuce rade kao sto si napisao sa naravno razlicitim ponudama  , u SLO kako sam cuo takodje , u Evropi naravno ... samo ovde kod buse druga prica, iskreno se nadam da se radi o ne informisanosti Buse,  a ne o generalnom stavu osiguravajuce kuce, posto vidim da Delta Generali nudi sve kako si napisao , znaci to je standard...

@Busa ... u cemu je problem lepo odgovoriti da li su standardi isti kao i kod drugih osiguravajucih kuca ? stavom "ti ne znas da vozis" ili "samo tvoji arsini" odbices sve kupce koji se razumeju u osiguranja ili uporedjuju sa drugim kucama....

ujedno vidi za ponedeljak proveri sa osiguranjem KO je odgovoran da presudi gore postavljena pitanja, to je izuzetno vazno za sve...

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #38 poslato: 14, 07, 2012, 11:00:47 pre podne »
kapetane po starom dobrom obicaju tvoji arsini su merilo za sve ....
Koju opremu ti generale osigurava : fishfinder ... daj molim te ???? svi u evropi osiguravaju samo opremu koja spada u standardnu opremu -

Delta Generali je Evropska firma :

"Delta Generali Osiguranje član je Generali grupe, jedne od vodećih kompanija na svetskom osiguravajućem i finansijskom tržištu. Sa tradicijom dugom 180 godina, Generali grupa posluje u 68 zemalja sveta, zapošljava više od 85.000 ljudi i ima preko sedamdeset miliona zadovoljnih klijenata"

a da ponovimo sta sve osiguravaju na plovilima:
(i fishfinder osiguravaju koliko vidim , u textu sam obelezio crvenim)

http://www.deltagenerali.rs/active/sr-latin/home/vrsteosiguranja/node_1255428139/node_1269636072.html

Kasko osiguranje plovnih objekata

Potpuna finansijska zaštita od šteta nanetih čamcima ili jahtama obezbeđuje se ugovaranjem kasko osiguranja. Ovo osiguranje pokriva čamac ili jahtu u celosti, sa svim čvrsto ugrađenim i pokretnim delovima, kao i štetu nastalu samo na pojedinim delovima.

Ovaj jedinstveni proizvod pokriva štete od brojnih rizika na plovilima, pogonskim uređajima plovila, nautičkim i navigacionim uređajima i instrumentima, dodatnoj opremi i inventaru plovila (TV, radio, video i audio uređaji, kuhinjska oprema i sl.).

Dodatno se mogu ugovoriti:

    osiguranje prtljaga osiguranika, članova posade putnika plovila,
    osiguranje tokom prevoza plovila kopnom,
    osiguranje brzih plovila i glisera tokom glisiranja.

Kasko osiguranje obezbeđuje osiguravajuću zaštitu na plovilu dok plovi ili je privremeno zaustavljeno, ukotvljeno ili usidreno, kao i tokom učešća plovila na regatama, tokom letnjeg ili zimskog čuvanja (parkinga), boravka u brodogradilištu ili servisnoj radionici, izvlačenja ili porinuća.

Ugovaranjem ove vrste osiguranja plovilo se štiti od sledećih rizika:

    plovidbena nezgoda
    saobraćajna nezgoda – prilikom transporta plovila na kopnu
    nevreme
    grad
    udar groma
    potonuće, prevrnuće, brodolom
    sudar, udar o drugi plutajući ili plivajući predmet, nasukanje
    pad ili udar nekog drugog predmeta u plovilo
    požar, eksplozija
    vulkanska erupcija, zemljotres
    zlonamerni postupci trećih lica
    krađa plovila
    provalna krađa delova plovila

Kasko osiguranje plovnih objekata važi u teritorijalnim vodama Republike Srbije, kopnenim vodama evropskih država, Jadranskom, Sredozemnom i Crnom moru. Ova vrsta osiguranja može se ugovoriti na period od godinu dana i kraće, ili na više godina, kada je u pitanju lizing ili čarter plovila.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #39 poslato: 14, 07, 2012, 11:08:15 pre podne »
za jedro se naravno podrazumeva u takvim uslovima kakvim si naveo ali ne u slucaju kada je punisa kupio jedrilicu a nezna nista i svojim neznanjem i nemarom pocepao jedro ...to nema ni u sloveniji ...

ovo mi nije jasno, ti kazes da ce pokriti stetu ako se jedro pocepa , ali Slovenci vlasnici osiguranja kazu da nece da pokriju , pa ako mozes reci mi ko nije u pravu :

Česa zavarovanje ne krije?
...
raztrganja jader, cerad, vrvi, razen če ni to posledica požara, eksplozije, strele, nasedanja, udarca ali trčenja...

(ne znam bas slovenacki ali mi se cini da pricaju o cepanju jedra(

Van mreže Zoran

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1687
  • Pol: Muškarac
  • BEOGRAD
    • Jedrilica
  • Brod tip: sam napravio
  • Marina: Ada Ciganlija
  • Veličina: 6m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #40 poslato: 14, 07, 2012, 15:07:50 posle podne »

             Kapetane pa niko nece da ti osigura to sto bi ti hteo.Jedra spadaju u potrosni
materijal,konopci isto.Ljudi lepo kazu to sto si citirao,jedino ako je uzrok njihovog oste-
cenja nesto drugo (pozar,grom,sudar,cesanje,nasukavanje).To mi deluje normalno.Po
tom pitanju.
Vazno je ploviti,ploviti i ploviti.

Van mreže busa2

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1199
  • Pol: Muškarac
  • "TEHNONAUTIKA" ZEMUN
    • www.tehnonautika.rs
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #41 poslato: 14, 07, 2012, 15:08:48 posle podne »
Dule ,agent ima svoju kancelariju i teren koji obilazi i samo tako radi svoj posao .
Sve mozes tacno definisati i osigurati( samo svoje plovilo) sa ili bez pratece opreme ali procena se ne vrsi pausalno nego se izlazi na teren i dogovara sa tobom sta i kako , bez ucena i ako se postigne dogovor i potpise polisa radi se na obostrano prihvatanje uslova ...primeri koji su dati su samo modeli za koje sam rekao da nisu jedini ali su ekonomski isplativiji ... u svakom slucaju dogovor koji se stavlja na papir je jedino validno .Evo telefona agenta :

Milena 064;8060896

Dule nadam se da sam postavio samo deo posebnih uslova koji se mogu i menjati po dogovoru i zelji klijenta ...ispravi nesto da bi bio tekst ceo vidljiv ?
www.tehnonautika.rs - KONTRAADMINISTRATOR

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #42 poslato: 14, 07, 2012, 16:02:34 posle podne »

             Kapetane pa niko nece da ti osigura to sto bi ti hteo.Jedra spadaju u potrosni
materijal,konopci isto.Ljudi lepo kazu to sto si citirao,jedino ako je uzrok njihovog oste-
cenja nesto drugo (pozar,grom,sudar,cesanje,nasukavanje).To mi deluje normalno.Po
tom pitanju.

to i ja mislim,  al Daca/Busa kaze da ce da plate  sajkaca moracemo da sacekamo tog coveka sto su najavili koji se razume pa cemo da vidimo

Citat
za jedro se naravno podrazumeva u takvim uslovima kakvim si naveo ali ne u slucaju kada je punisa kupio jedrilicu a nezna nista i svojim neznanjem i nemarom pocepao jedro ...to nema ni u sloveniji ..."

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #43 poslato: 14, 07, 2012, 16:03:15 posle podne »
Dule ,agent ima svoju ...

Dobro dosao nazad  thumbup

Van mreže HOGAR

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1444
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
    • Hogar Strasni
  • Brod tip: Djena ship ''Hrabri''
  • Marina: ''Nautek'' Zemun
  • Veličina: 11 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #44 poslato: 14, 07, 2012, 19:22:38 posle podne »
AAAAA  ,vratia se Sime,ocu rec,Rankovic  lol ,em mi je drago,em milo  upavusi
Kolumbo ko ti dade ladju, j.... te radoznala