Autor Tema: KASKO OSIGURANJE PLOVILA  (Pročitano 19911 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #15 poslato: 22, 05, 2012, 07:33:48 pre podne »
Baš me zanima na koliko bi procenili moj čamac kad ga spustim u vodu?
Mene je do sada koštao više od tri i po hiljade evra i još nije gotov. Kukuuuu, kolika bi mi bila premija? A još kad vide visoki krov...?

Mislim da ću ostati na obaveznom osiguranju, pa šta bude.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #16 poslato: 22, 05, 2012, 08:12:59 pre podne »
LSI proceni ga na 4000 , vezi ga jednim od onih konopaca tamo kod vas na marini i sacekaj kosavu... posle toga naplati osiguranje i kupuj novi  yg

e tu je problem kod licne procene ...


sale znam , ali vecina kuca za kola radi iz tablica

Van mreže SALE NB

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2449
  • Pol: Muškarac
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #17 poslato: 22, 05, 2012, 09:32:12 pre podne »
Naravno da radi, ali ja obavezno tražim da mi izmene osiguranu sumu, i uvek su to i učinili.
Naime, kataloška i tržišna vrednost se kod mnogih vozila znatno razlikuju. Katalog uzima cenu novog vozila i zatim umanjuje vrednost za 10-15% za svaku godinu starosti.

Evo ti primer:
Kada sam kupio Fiat Mareu, i rešio da je osiguram kasko, izračunali su procenjenu vrednost od skoro 10.000 evra. ( 20.000 evra, pa cca -15% za svaku godinu, za 4 godine star auto).
Pošto se na tržištu 4 godine stara Fiat Marea cenila oko 6.000-6.500 evra, ja sam tražio da mi osnovicu spuste na 6.000 evra, što su i učinili.
Tako mi je premija spuštena sa 56.000 na 32.000 dinara za tu prvu godinu.

Vlasnik nekog Mercedesa, BMW-a ili VW-a, koji, barem u Srbiji, natprosečno dobro drže cenu, ima suprotan problem, pošto mu katalog umanji vrednost vozila ISPOD tržišne vrednosti. Ljudi uglavnom ne obrate pažnju na to, čak se raduju što ih premija kaska izađe jeftinije, ali kuknjava kreće ako se desi šteta, kad osiguranje krene da isplati štetu, pošto se sve računa od preniske osnovice.
"Moreplovac ne moli za pravac vetra, već uči kako da plovi po postojećem"

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #18 poslato: 22, 05, 2012, 09:34:20 pre podne »
jeap znam za to meni su Forda procenili tacno toliko koliko sam ga platio i onda sam pristao ... ajde da vidimo kako ce ovo osiguranje kod buse da radi i kako ce terifirati opremu

Van mreže mossi

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 3179
  • Pol: Muškarac
  • Somborac
    • VARALICA II - AP323A
    • APATIN-Kampovanje-Pecanje-Plovidba
  • Brod tip: Pecaroški alu
  • Marina: Apatin
  • Veličina: 5.5m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #19 poslato: 22, 05, 2012, 12:04:57 posle podne »
Uopšte nije problem da li će da prilikom osiguranja uzmu Katalošku/tržišnu ili neku treću vrednost.
Nego na koji način će da vrše ISPLATU ŠTETE!

Primer koji važi za 100% osiguravajućih kuča:

Imate predmet koji želite da osigurate i on VAS košta recimo 5000e.
Tržišna vrednost takvog predmeta nije veća od 4000e da ga želite prodati.

Vi ipak osigurate predmet na 5000, ali prilikom isplate štete dobijate maksimalno 3500e.  taz

E sad zašto neko tamo PRIHVATA da osigura nešto na 5000e a odmah zna da neće biti isplaćeno više od 3500e ???  4587

Tako da trenutno zaista ne vredi ići preko realne tržišne vrednosti, pa makar koliko uložili i voleli vaše plovilo!  no125 sail

 114

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #20 poslato: 22, 05, 2012, 13:44:08 posle podne »
mossi to je onda prevara.. ja uvek pitam kolika je suma koju dobijem ako neko ukrade auto ili se desi totalna steta... i kad cujem sumu odlucim dal cu da pristanem ili ne...

daco kako je kod vas uradjena isplata?

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #21 poslato: 24, 05, 2012, 00:21:51 pre podne »
ja sam za osiguranje... kradja motora i opreme... pa onda ostecenja na ladji i motoru ... pa odkinute bove, sidra trajno zakacena za dno .... ima tu sta ce da se pokriva...

neko je napisao dal maverick da je u hrvatskoj zeznuo elisu na motoru i domah mu zamenili to jest pokrili zamenu...

kada stignu busini ugovori procitacemo sta sve pokriva i koji su uslovi .... pa cemo prema tome reagovati ... ja sam u zadnje dve tri godine imao gubitak 1 sidra, 2 bove, 1 elise, cupanje pete jarbola... pa sracunaj sve to ....

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #22 poslato: 29, 05, 2012, 13:36:26 posle podne »
na zalost zastoj oko osiguranja je u nasim organima . Evo deo prepiske sa direktorom  osiguranja ;


Poštovani gospodine Radović,

Zahvaljujem Vam se na dostavljenim informacijama. Vidim iz razmišljanja Vaših kolega i prijatelja nautičara da postoji veliko nepoverenje prema ponudi osiguravača u ovom segmentu. Nadam se da će naši Uslovi osiguranja za kasko osiguranje brodova pomeriti ove granice nepoverenja.
Što se nas tiče, trenutno je naša sudbina u rukama kolega iz IT. Vrši se dorada aplikacija, naročito u nekim segmentima obaveznog izveštavanja prema meritornom organu – NBS-u. Nažalost, još nemam čvrstu potvrdu, s njihove strane o konačnom terminu implementacije testne verzije aplikacije. Praktično, čekamo još samo njih da počnemo.

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #23 poslato: 31, 05, 2012, 10:50:00 pre podne »
Zezaju ih programeri :)

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #24 poslato: 13, 07, 2012, 09:14:04 pre podne »
Napokon je stigla ponuda za kasko  osiguranje plovila od Adriatika Slovenika - AS osiguranje a.d.o u predlozenim paketima . Sto nije i jedina varijanta ,naravno svaka dopuna ili korekcija je moguca tako da zadovolji vase potrebe .Posto je to ipak sirok pojam postavicu opet prepisku sa direktorom osiguranja a za svaka dalja pitanja putem mail-a , pitanja u okviru sajta ili direktan kontakt .Ono sto mnoge interesuje su  uslovi osiguranja ,placanje ,naplata ... smatram da je jako siroko pisati o tome na forumu ,direktan kontakt je najbolja varijanta .Inace sama osiguravajuca kuca Adriatika Slovenika je u ovom domenu vec dugi niz godina prisutna u Sloveniji i delu Hrvatske i smatraju se za veoma ozbiljnu kucu u poredjenju sa onim sto se kod nas dosada nudilo.Evo i tog teksta :

 Poštovani Saša, Najpre da Vam se, u moje lično ime i u ime AS Osiguranja, izvinim za eventualne neprijatnosti koje ste imali zbog našeg kašnjenja u davanju obećane ponude.
Dobra vest je da smo, u međuvremenu, rešili pitanje i osiguranja odgovornosti vlasnika plovila za štete prema trećim licima.
U nastavku mejla Vam dostavljam koncept naših paketa osiguranja namenjenih nautičarima.

PAKETI ZA NAUTIČARE
1.PAKET STANDARD
2.PAKET PLUS
3.PAKET EKSKLUZIV
         
 
PAKET STANDARD OBUHVATA
OSIGURANJE STANA
OSIGURANJE VLASNIKA ČAMACA OD ODGOVORNOSTI ZA ŠTETU PRIČINJENU TREĆIM LICIMA
KASKO OSIGURANJE PLOVNIH OBJEKATA U REČNO-JEZERSKOJ PLOVIDBI
     
PAKET PLUS OBUHVATA
OSIGURANJE STANA
OSIGURANJE ČLANOVA DOMAĆINSTVA
OSIGURANJE VLASNIKA ČAMACA OD ODGOVORNOSTI ZA ŠTETU PRIČINJENU TREĆIM LICIMA
KASKO OSIGURANJE PLOVNIH OBJEKATA U REČNO-JEZERSKOJ PLOVIDBI
     
PAKET EKSKLUZIV OBUHVATA
OSIGURANJE STANA
OSIGURANJE ČLANOVA DOMAĆINSTVA
KASKO OSIGURANJE VOZILA
OSIGURANJE VLASNIKA ČAMACA OD ODGOVORNOSTI ZA ŠTETU PRIČINJENU TREĆIM LICIMA
KASKO OSIGURANJE PLOVNIH OBJEKATA U REČNO-JEZERSKOJ PLOVIDBI
     
 
PRIMER PONUDE - PAKET STANDARD
SUMA OSIGURANJA / GODIŠNJA PREMIJA SA POREZOM
OSIGURANJE STANA
OSIGURANJE STANA - GRAĐEVINSKOG OBJEKTA OD OPASNOSTI POŽARA I NEKIH DRUGIH OPASNOSTI   3.000.000,00 / 1.275,75
OSIGURANJE STANA - DOPUNSKO OSIGURANJE IZLIVA VODE IZ INSTALACIJA NA PRVI RIZIK   150.000,00 / 747,02
OSIGURANJE STVARI DOMAĆINSTVA   600.000,00 / 2.494,80
OSIGURANJE VLASNIKA ČAMACA OD ODGOVORNOSTI ZA ŠTETU PRIČINJENU TREĆIM LICIMA    - / 2.304,75
KASKO OSIGURANJE PLOVNIH OBJEKATA U REČNO-JEZERSKOJ PLOVIDBI   1.200.000,00 / 28.009,80
UKUPNA PREMIJA ZA PLAĆANJE    34.832,12
 
PRIMER PONUDE - PAKET PLUS
SUMA OSIGURANJA / GODIŠNJA PREMIJA SA POREZOM
OSIGURANJE STANA   
OSIGURANJE STANA - GRAĐEVINSKOG OBJEKTA OD OPASNOSTI POŽARA I NEKIH DRUGIH OPASNOSTI     3.000.000,00 /  1.204,88
OSIGURANJE STANA - DOPUNSKO OSIGURANJE IZLIVA VODE IZ INSTALACIJA NA PRVI RIZIK     150.000,00 / 705,52
OSIGURANJE STVARI DOMAĆINSTVA      600.000,00 /  2.356,20
OSIGURANJE ČLANOVA DOMAĆINSTVA     - /  6.880,00
OSIGURANJE VLASNIKA ČAMACA OD ODGOVORNOSTI ZA ŠTETU PRIČINJENU TREĆIM LICIMA    - / 2.304,75
KASKO OSIGURANJE PLOVNIH OBJEKATA U REČNO-JEZERSKOJ PLOVIDB     1.200.000,00 /  22.276,80
UKUPNA PREMIJA ZA PLAĆANJE  35.728,15
 
PRIMER PONUDE - PAKET EKSKLUZIV   

SUMA OSIGURANJA / GODIŠNJA PREMIJA SA POREZOM
OSIGURANJE STANA
OSIGURANJE STANA - GRAĐEVINSKOG OBJEKTA OD OPASNOSTI POŽARA I NEKIH DRUGIH OPASNOSTI    3.000.000,00 / 1.134,00
OSIGURANJE STANA - DOPUNSKO OSIGURANJE IZLIVA VODE IZ INSTALACIJA NA PRVI RIZIK   150.000,00 /  664,02
OSIGURANJE STVARI DOMAĆINSTVA      600.000,00 /  2.217,60
OSIGURANJE ČLANOVA DOMAĆINSTVA      -  / 6.880,00
KASKO OSIGURANJE VOZILA        - / 76.938,00
OSIGURANJE VLASNIKA ČAMACA OD ODGOVORNOSTI ZA ŠTETU PRIČINJENU TREĆIM LICIMA   - / 2.304,75
KASKO OSIGURANJE PLOVNIH OBJEKATA U REČNO-JEZERSKOJ PLOVIDBI   1.200.000,00 / 20.966,40
UKUPNA PREMIJA ZA PLAĆANJE  111.104,77
 

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #25 poslato: 13, 07, 2012, 13:54:25 posle podne »
Dule i sam znas u kakvoj zemlji zivimo i na sta su sve nasi ljudi spremni ...  sajkaca .
Svakako ce se postaviti opsti a i posebni uslovi osiguranja , koji su malo izmenjivi po dogovoru ali to ce povlaciti i cenu ...
U ostalom da li ti kasko za kola pokriva ako zaboravis rezervnu gumu i dizalicu negde na putu ili stetu  pijane svalerke koja ti se uneredila u kolima (za taj primer znam )...
U sustini sve moze ali za koje pare ...
Na mom sajtu ce biti postavljeni opsti i posebni uslovi osiguranja pa neka se napravi provera sa agentom za osiguranje sta i koliko ...ono sto znam je da su svi uslovi do slovce prekopirani od slovenaca .

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7037
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #26 poslato: 13, 07, 2012, 14:24:17 posle podne »

To je nekorektno od strane osiguravača.
Da bih ja osigurao svoj čamac, moram da osiguram stan i ukućane! A šta ako sam to već uradio kod neke druge firme koja se bavi osiguranjem?

Mene zanima da li ćemo prihvatiti osgiruanje u paketu?

Mene zanima samo i jedino - da li mogu da osiguram kasko svoj čamac i motor i koji su uslovi, tj. cena?
U toj varijanti treba da dobijemo nedvosmislene odgovore na pitanja kakva je postavio Dule.

Tek ako to dobijemo možemo dalje da razmatramo ponude.
Sve ostalo je otimačina.

Samo razmislite šta je to što nam nude:

1. Paket standard    - osiguranje plovila je 80% ukupne premije
2. Paket plus           - osiguranje plovila je 62% ukupne premije
3. Paket ekskluzizv  - osiguranje plovila je 19% ukupne premije

Mislim da nas potcenjuju...

Ako ne dozvole samo osiguranje plovila - mene neće videti u spisku svojih mušterija.

Van mreže maverick

  • Kapitalac Dunavski
  • *******
  • Poruke: 1271
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #27 poslato: 13, 07, 2012, 14:54:17 posle podne »
osiguravajuce kuce su mahom prevaranti i rade u vecini zemalja europe na isti nacin....najbolje je osiguranje brodivca iz samogradnje jer tad se osigurana vrijednost moze znatno povecati...od tvornickih plovila kao osnovu za isplatu uzimaju racun...a ti kupis golo plovilo i jos toliko love ulozis u njega bez motora....kod nas tad zoves procjenitelja i svaki segment slikas i uvecas vrijednost....
prve godine gubis 10 posto a svake slijedece po jos deset mislim do 5 godina starosti...dalje ne znam....

kod nas je izmjenjen zakon o trosarinama...kupis motor star deset godina i platis porez na racun kad je bio nov...a kad ti trebaju isplatit osiguranje onda taj isti motor vrijedi 30 posto vrijednosti...sto znaci bande i lopovi...nazalost bez njih se ne moze ....ali treba ih izbjegavati koliko se moze....

mi na plovilu...imamo trosarine od 5 posto...registraciju...osnovno osiguranje...kasko osiguranje...vez.....ali zakon je to svrstao na taj nacin da je sve to luiksuz i da nam to ni ne treba ako nemamo love  jh

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #28 poslato: 13, 07, 2012, 16:05:48 posle podne »
prvo upozorenje NBS-a

http://www.nbs.rs/internet/latinica/63/63_5/63_5_4.html

Narodna banka Srbije upozorava na delatnost osiguravajućih kompanija iz inostranstva

U Srbiji se imovina i lica mogu osiguravati samo kod društva za osiguranje koje je osnovano po Zakonu o osiguranju. Međutim, prema informacijama kojima raspolaže Narodna banka, građanima polise životnog osiguranja nude zastupnici bez licence Narodne banke Srbije, koji predstavljaju određene osiguravajuće kompanije iz inostranstva koje takođe ne poseduju licencu Narodne banke.

Narodna banka, stoga, skreće pažnju građanima da se kupovinom osiguranja koje takve inostrane kompanije nude izlažu riziku da izgube uložena sredstva, pošto se ugovor sa takvom kompanijom u Srbiji smatra ništavnim. Ukoliko polisa osiguranja inostranog društva nije napisana na srpskom jeziku, to je pouzdan znak da to osiguravajuće društvo nema licencu Narodne banke Srbije.

Narodna banka obaveštava građane da u slučaju da im se takve usluge životnog osiguranja ponude mogu da se obrate Narodnoj banci na e-mail: osiguranje@nbs.rs.

spisak lincenciranih drustva za osiguranje u Srbiji

http://www.nbs.rs/internet/latinica/63/63_5/60_1_1.html


ja ne nadjoh da http://www.adriatic-slovenica.si/ radi igde van Slovenije, pa ako moze informacija:

na koji nacin nude ponudu uzimajucu u obzir da najverovatnije nisu registrovani u Srbiji?
koje garancije imaju zalozene kod NBS-a , kao garant ugovaracima da ce se premije isplatiti?
da li planiraju da udju na podrucje Srbije legalno i kada?
da li je ponuda identicna onoj u Sloveniji ?
da li iz ponude moze da se izbaci osiguranje stana, gradilista, namestaja, parketa ispred kupatila i sl.  ?

Van mreže dača

  • Veliki rečni berberin
  • ***
  • Poruke: 113
  • Pol: Muškarac
  • www.mojaladja.com
Odg: KASKO OSIGURANJE PLOVILA
« Odgovor #29 poslato: 13, 07, 2012, 17:17:21 posle podne »
Sva ta vasa pitanja sam ja vec u startu postavio pa sam dobio sledeci odgovor koje sam i proverio kod nekih ljudi preko.:

Lazo vase plovilo (I ne samo vase nego svako koje je sa fabrickog preprljavano tako kako je radjeno )se ne moze nigde osigurati u evropi kao kasko a da to nije neka paprena cifra , odnosno proverite uslove osiguranja i premije za takvu varijantu . Upravo zato su oni izasli u neko kompromisno resenje ...

maverick : ovo osiguranje ne uslovljava vas sa njihovom procenom iz knjiga koje i nema odnosno pokusava da nadje realan balans cene prema stvarnom stanju na trzistu koje se zasniva na prodaji istih u protekle dve godine (nema fabrickih cena koje su naduvane ili cena gole varijante gde  neke stvari nisu zaracunate - realno trzisna vrednost...

kapetane  : evo sajta iste kuce http://www.as-osiguranje.rs/home.aspx
ako mislis da mogu da rade to sto rade tako javno i da imaju sajt i da im niko nista ne moze onda budi ti taj koji ce prvi nesto preduzeti i obrisi ovu temu ili ih pozovi i pitaj za postavljanje tih podataka na sajt ... u svakom slucaju apsolutno te podrzavam u svemu samo da ne ostane na prici koja nije dovrsena ...

Bez obzira na to sto smo svi skepticni molim svakog da  se raspita o svemu kod drugih ponuda osiiguranja (kasko ) za plovila pa onda raspalite ...