Autor Tema: Sklopivi čamci  (Pročitano 3777 puta)

0 članova i 1 gost pregledaju ovu temu.

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Sklopivi čamci
« poslato: 08, 06, 2009, 14:00:51 posle podne »
Prijatelji vode i čamaca,
Imam 55 godina i rodjen sam u Novom Sadu. Zovem se Lazar Stanojević, ali pored što mi je porodični nadimak Dajka, možet me oslovljavati i kratko sa LSI. Bavim se poslom koji mi ostavlja vrlo malo slobodnog vremena, ali pripremajući se polako za penziju koju ću valjda jednog dana i ja dočekati, počeo sam da razmišljam o tome kako i sa čime da se spustim na vodu.
Naišao sam na jedan izuzetno zanimljiv sajt i uspostavio kontakt sa firmom koja proizvodi sklopive čamce.
Posle kraće prepiske, vlasnik firme me je ovlastio da vršim distribuciju tih čamaca na teritorijama sledećih država: Slovenija, Hrvatska, Madjarska, Rumunija, Srbija, Bosna i Hercegovina, Crna Gora i Makedonija. Dakle, uskoro će se ovi čamci moći naći i kod nas.
U medjuvremenu, molim vas da pogledate informaciju sledeći link koji vam dajem, pa mi se javite preko foruma ili preko privatne adrese za dodatne informacije.
Sledeće dve nedelje provešću na Krfu i verovatno neću imati pristupa internetu, tako da neću moći odmah da odgovorim, ali čim se vratim, svi koji se budu javili dobiće odgovore na postavljena pitanja.
Pre svega, zamima me šta vi, "stari vuci" , mislite o tome kakve su šanse da po našim rekama i jezerima, a bogami i u primorju ovi čamci zaplove.
Evo i linkova:

http://www.porta-bote.com/experts.html
 

Van mreže zorter

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 5201
  • Pol: Muškarac
Odg: Sklopivi čamci
« Odgovor #1 poslato: 08, 06, 2009, 15:05:26 posle podne »
Dobro nam dosao u nase veselo drustvo.A sad o ovom tvom predlogu.
Moglo bi da bude zanimljivo, ako i cena bude zanimljiva. A mislim da je i RONAC u nekom postu nesto pisao o njima. To je (po meni) zanimljivo ljudima koji vole da putuju po raznim izletistima pored reka ili jezera (a nemaju gumenjak). Oni koji imaju vikendice, splavove ili neko drugo fiksirano mesto boravka, ovo (opet, po meni), nema neki znacaj. Jedino, kazem ako cena ne bude toliko primamljiva da ne kazem niska, da se ne isplati kupovati gumenjake, a moze da posluzi za pecanje ili neku drugu mirniju aktivnost. Za neko vece uzivanje, glisiranje, visednevni boravak i slicno ovo nije resenje.
To je samo moje misljenje, a mozda neko misli i drugacije. Pozzzzzzz :good: :good: :drinks: :drinks:

Van mreže Kapetan

  • Administrator
  • Drekavac sa Srednjih voda
  • *****
  • Poruke: 16690
  • www.mojaladja.com
    • Ypsiolon
  • Brod tip: Aloa 23
  • Marina: Nautilus marina
  • Veličina: 7 m
Odg: Sklopivi čamci
« Odgovor #2 poslato: 08, 06, 2009, 21:09:23 posle podne »
dobrodosao  :drinks:

sto se tice Porta Bote firme imas ih u dve tri teme na ovom sajtu , generalno su preskupi za nase uslove cena nije nikako mogla da se uklopi ispod 1300 evra MP

ideja nije losa ali mislim da je bolje pokusati sa drugim prizvodjacem ili uraditi proizvodnju ovde ako je ikako moguce..

Van mreže Bane

  • Veliki dugodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 422
  • Pol: Muškarac
Odg: Sklopivi čamci
« Odgovor #3 poslato: 08, 06, 2009, 21:12:34 posle podne »
Dobro došao u društvo,
aj ti polako na vodu i pre penzije, pa makar i u sklopivom čamcu :)
Duško Radović: Pametni i skromni ljudi neće ono što ne mogu. Zato se drugima čini da oni mogu sve što hoće.

Van mreže samardza

  • Veliki Rovac
  • ******
  • Poruke: 622
  • Pol: Muškarac
Odg: Sklopivi čamci
« Odgovor #4 poslato: 09, 06, 2009, 07:07:37 pre podne »
dobro nam dosao :drinks:

Van mreže budens72

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 2397
  • Pol: Muškarac
    • Carpe Diem
  • Brod tip: čelični lim
  • Marina: Dunavac, Petrovaradin
  • Veličina: 12
Odg: Sklopivi čamci
« Odgovor #5 poslato: 09, 06, 2009, 09:23:11 pre podne »
Dobro došao  :drinks:

Čamac je zaista interesantan,e sad pitanje je koliko bi ljudi bilo zainteresovano za njega,kad se formira cena...ne verujem da može da bude povoljan za naše uslove

ali u svakom slučaju treba probati...
Dunav je moje more.....

Van mreže LSI

  • Drekavac sa Srednjih voda
  • ********
  • Poruke: 7041
  • Pol: Muškarac
    • LSI
  • Brod tip: AQ 575
  • Marina: Nautički klub "Stari Slankamen"
  • Veličina: 5,75 m
Odg: Sklopivi čamci
« Odgovor #6 poslato: 24, 06, 2009, 16:25:12 posle podne »
Pozdrav svima koji su pročitali moju poruku o sklopivim čamcima i poseban pozdrav onima koji su mi se i javili.

Iz priloženog, jasno je da sam se vratio sa odmora i biću sledećih desetak dana u Beogradu, pa evo da održim obećanje da dam komentare i odgovore onima koji su se zainteresovali.

Pre svega, svima hvala na dobrodošlici kojom sam dočekan i na pažnji koju ste posvetili mojoj nameri da se pozabavim ovim čamcima.

Slažem se sa svima koji misle da je to interesantan čamac, a mogu vam reći da sam i lično sebi postavio pitanje: Koliko će to da košta?

U medjuvremenu, odradio sam deo "domaćeg zadatka" i proverio neke cene, pa mogu da vam kažem sledeće.

Prva informacija koju sam dobio od proizvodjača bila je da čamac od 4,28 m (samo čamac - korito sa klupama) košta 3.289 USD u fabrici u Kaliforniji!
Naravno da sam i ja odmah pomislio - ko to sebi u našem regionu može da priušti?

Onda sam dobio ponudu za kupovinu 100 komada (toliko mođe da stane u jedan 40-stopni kontejner, a posle kraće prepiske, došli smo do dogovora da bismo mogli da poručimo i svega 25 komada po specijalnoj, promotivnoj ceni.

Da li ste još zainteresovani?

Dakle, ako bismo kupili 25 čamaca sa dodatnom opremom, nas bi čamac mogao da košta od oko 2000 evra (čamac sa veslima) do oko 2400 evra (čamac, vesla, točkovi za transport, tenda - "full package"). Ovo važi za 4,28 m.
Čamac od 2,81 m mogao bi da košta od oko 1500 evra (čamac i vesla) do oko 1900 evra ("full").

Cene ostalih čamaca bile bi izmedju ovih dveju.

E sad, na sve to ide garancija od 10 godina i sve ostale prednosti koje ovaj čamac ima u odnosu na gumenjake, gumenjake sa tvrdim patosom i naravno ostale čamce od drveta, metala ili plastikanere (nema instalacije kuke na auto, nema prikolice za vuču, nema potrebe za asistencijom prilikom spuštanja u vodu ili prilikom izvlačenja, nema održavanja, lepljenja, farbanja, nema plaćanja veza u marini, nema specijalnog prostora za čuvanje kada nije u vodi i td.).

Imajući u vidu da bi ciljna grupa, kao što su neki od vas rekli,  trebalo da budu pecaroši koji više puta godišnje izlaze na vodu i ljudi koji često putuju na razne lokacije u blizini reka i jezera (potpuno se slažem s tim mišljenjem), a imajući u vidu i sve ono što sam u prethodnom pasusu naveo, verujem da ima nade da nešto uradimo.

I dalje vodim pregovore o daljem obaranju cene i uskoro očekujem da možda dobijemo i bolje uslove od onih koje sam gore naveo, tako da ovi čamci možda i postanu dostupni našim ljudima.

Dakle, koga ova tema zanima, neka prati razvoj dogadjaja, a ja ću vas izveštavati o onome što ostvarim, pa se možda i svi zajedno obradujemo druženju na novoj generaciji čamaca na našim vodama.

Pozdrav svima, uz izvinjenje što sam malo odužio, ali mislim da sam imao obavezu da vas detaljno obavestim o svemu.

Van mreže shomi

  • Đerdapski kratkodlaki Drekavac
  • ****
  • Poruke: 235
  • Pol: Muškarac
Odg: Sklopivi čamci
« Odgovor #7 poslato: 24, 06, 2009, 16:48:58 posle podne »

Prva informacija koju sam dobio od proizvodjača bila je da čamac od 4,28 m (samo čamac - korito sa klupama) košta 3.289 USD u fabrici u Kaliforniji!

Dakle, ako bismo kupili 25 čamaca sa dodatnom opremom, nas bi čamac mogao da košta od oko 2000 evra (čamac sa veslima) do oko 2400 evra (čamac, vesla, točkovi za transport, tenda - "full package"). Ovo važi za 4,28 m.
Čamac od 2,81 m mogao bi da košta od oko 1500 evra (čamac i vesla) do oko 1900 evra ("full").


Upit na sajtu kaze:
4.28m (14 stopa) sa nosacima vesala, veslima, tockovima i tendom
NA KOMAD = 3,021.00 USD ili 2,155.00 eur (plus transport, ali to je druga prica, obzirom da je tezak tek 40tak kg).

Samo informativno...  :)
MPE