E, ovako treba... > Majstorije i popravke - Uradi sam..

Zvucna i toplotna izolacija brotskog motora

(1/3) > >>

giganova:
Moze li tko da pomogne po ovom pitanju?
Cime izolovati masinski prostor a da je dostupno na nasem trzistu?
Ima li tko kakva iskustva?

SALE NB:
Giganova, mislim da i tu auto-industrija nudi proverena rešenja. vidi od kojeg auta bi ti unutrašnja obloga haube ili kabine po obliku i veličini najbolje odgovarala, pa pravac prvi otpad ( barem u Šapcu toga ne nedostaje).
Recimo , uzmeš oblogu sa Pola dizelaša, čisto da se slaže sa motorom!  :smile:

giganova:
Sale hteo sam malo kulturnije da izgleda taj prostor oko motora.Znas ono zidovi izolovani pa nakraju sjajna folija.Neverujem da to mogu postici sa komadima iz auta,mada ideja je ok.

Kapetan:

--- Citat: giganova  15, 01, 2009, 11:10:04 pre podne ---Sale hteo sam malo kulturnije da izgleda taj prostor oko motora.Znas ono zidovi izolovani pa nakraju sjajna folija.Neverujem da to mogu postici sa komadima iz auta,mada ideja je ok.

--- Kraj citata ---

ja sam gledao na moraini kod mene da ljudi oko motra sa svih strana stavljaju obican sundjer debilje 5 cm... i to prilicno uspesno smanjiu zvuk ....

inace za potrebe posla sam projektovao o izgradi 6 gluvih soba .. i moj savet za svucnu izolaciju je TVRDO MEKO TVRDO MEKO .. ugaoni spojevi guma meka...

drugim recima uzmi stirodur 1 cm njega zalepi na unutrasnji zid pa onda 2 cm sundjera, pa opet stirodur 1 cm i zavrsnica sa sundjerom sa kupama (imas u dermi)
u uglovima ili sundjer 1 cm ili onu extra meku gumu iz derme..

sto se virbacija tice imaju neki noasci za motro od gume kostaju 150 evra komad i odlicni su

giganova:
Kapetane a stacemo za toplotnu izolaciju.Smatras li da ce ti sundjeri da izdrze toplotu motora,ili prolivenu naftu ulje i ostale hemijske udare.Ni ove cinjenice nemogu da se zanemara.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Idi na punu verziju